Toyota Sienna 2021: specifikace, cena, datum vydání

S novým crossoverem oslavila Venza  v Německu premiéru 4. generace minivanu  Toyota Sienna 2021 . Modernizovaný vůz technicky opakuje nejnovější Highlander a využívá novou platformu GA-K. Mezi výhody tohoto modelu patří nový vzhled, prostornější interiér a vylepšená výbava. Další novinkou je hybridní pohon, který mimochodem nebude alternativou, tzn. Že z nabídky motorů byl vyloučen starý klasický 3,5litrový šestiválec, což je velmi odvážný krok na pozadí obecného poklesu prodeje v tomto segmentu.

Navrhování inovací

Der Umzug auf eine neue Plattform bedeutete eine Änderung im Design des Körpers von Sienna. Das Auto erhielt ein mutigeres und rücksichtsloseres Aussehen, das nicht in das Paradigma der traditionalellen Idee von Minivans passt. Anstelle von quadratischen Formen werden jetzt stromlinienförmige Oberflächen verwendet, und die Seitenwände erfreuen sich an einer entwickelten Schulterzone und starken Gezeiten im Bereich der Radkästen.

Designéři namalovali přední část, inspirovanou obrysy japonského espressa Shinkansen. Není proto divu, že se světlomety dodávky natahovaly po stranách tak daleko, že byly vystaveny protijedoucím větrným proudům. Mřížka se zvětšila podle schématu Toyota společného pro všechny ostatní a na bocích dostala kompaktní sekce pro mlhové světlomety.


Zadní část nové Toyoty Sienna vyniká nápadnými liniemi a originální grafikou lampy. Zadní nárazník je zvýrazněn lesklou černou vložkou, která má ve sportovní verzi XSE složitý design.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Uspořádání a vybavení

Aktualizovaný minivan bude k dispozici ve dvou konfiguracích kabiny. Počáteční návrhy nabízejí osm sedadel, ale prostřední sedadlo ve druhé řadě lze podle potřeby odstranit. Ve starších úrovních výbavy byl model zpočátku sedmimístný, protože tam byla samostatná kapitánská sedadla Super Long Slide s velkým podélným nastavením a výsuvnými stoličkami za předními sedadly.


Pokud v zásadě nedošlo k žádným překvapením v architektuře zadní části kabiny, přední část byla skutečnou revolucí. Po předchozím panelu nebylo ani stopy a mezi cestujícími byl mohutný dvoupatrový tunel. Zároveň displej multimediálního centra dříve nainstalovaného v konzole ustoupil volně stojící 9palcové obrazovce. V závislosti na konfiguraci jsou k dispozici různé typy informačních a zábavních systémů. Základní vozy vycházejí z komplexu Toyota Audio, následuje pokročilejší Toyota Audio Plus, ale nejvyšší verze získají Toyota Premium Audio s dynamickou navigací a vysoce kvalitními reproduktory JBL.

Mezi nejvýznamnější možnosti  nové Toyoty Sienna 2021  patří čtyřzónová klimatizace, 10palcový projekční displej, digitální vnitřní zrcátko, dvouúrovňové elektrické nastavení sloupku řízení, panoramatický systém z ptačí perspektivy a elektrické dveře s pohonem všech kol s pohybem nohy. Na přání může být minivan vybaven lednicí, vysavačem a střídačem o výkonu 1500 W pro připojení externích zařízení.

Pro cestující na zadních sedadlech je k dispozici zábavní centrum se dvěma 11,6palcovými displeji, portem HDMI, dálkovým ovládáním a bezdrátovými sluchátky. Na zadní straně jsou USB porty (celkem sedm) a držáky nápojů (až 18). Díky integrovanému systému Driver Easy Speak může řidič velmi hlasitě komentovat děti pomocí integrovaných reproduktorů audio systému.

Specifikace Toyota Sienna 4

Jak již bylo zmíněno výše, minivan nové generace přišel o 3,5litrový motor V6, takže kupující si nyní mohou koupit pouze hybridní vůz. Pod kapotu nainstalovala atmosférický 2,5litrový ICE, který je doplněn elektromotorem a variátorem. V této konfiguraci má Sienna pouze pohon předních kol, ale na zadní nápravu je za příplatek instalován samostatný elektromotor. Plynový a elektrický systém generuje celkem 246 koní. a průměrně spotřebuje přibližně 7,1 litru na 100 km (údaj platí pro verzi s pohonem předních kol).

Chcete-li změnit algoritmus hybridního systému, můžete přepínat mezi jízdními režimy, které mají čtyři polohy – EV, Eco, Normal a Sport. První program úplně vypne spalovací motor, ale jediná elektrická trakce není zdaleka možná kvůli malé kapacitě standardní baterie. Pro optimalizaci spotřeby paliva je obvykle k dispozici speciální asistent Predictive Efficient Drive, který si pamatuje své funkce při časté jízdě po stejné trase a najde optimální rovnováhu při zapnutí ICE a elektromotorů.

Cena a datum vydání

Cena modelu  Toyota Sienna 2021  dosud nebyla zmíněna, ale určitě se bude pohybovat v rozmezí 32 000 eur.

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 hlas, im mittleren: 5 von 5)