Renault Austral 2022: Specifikace, cena, datum vydání

Tak se bude jmenovat nové SUV střední velikosti, které bude značka Renault vyrábět ve Španělsku a konkrétně v závodě Palencia. V dnešním prohlášení potvrdilo podpis kosočtverce.

Tento nový renault austral 2022 bude také náhradou za Renault Kajar be, SUV v současnosti uváděné na trh v segmentu kompaktních SUV. Tento nový Renault Austral bude představen na jaře 2022 a uveden na trh o něco později.


Tento nový Renault Austral je také jedním z vozů, které Renault přidělil továrně v Palencii poté, co nový prezident Luca de Piss loni v březnu oznámil průmyslový plán skupiny Renault na roky 2021-2024.

Kromě toho bude toto nové SUV Renault Austral vyrábět tři odvozené vozy. První je toto 4,51 metru středně velké SUV, které nahrazuje Kadjar.


Později mají přijít dvě nové varianty. Jednou z nich bude sedmimístná verze a druhou karoserií bude kupé SUV. Tyto tři vozy se budou vyrábět v Palencii a očekává se, že všechny budou představeny v roce 2022, ačkoli celá řada by mohla dorazit o něco později (původně se říkalo, že se protáhne do roku 2024).

S příchodem Renaultu Austral vyplní podpis diamantu mezeru po Renaultu Mégane, který bude brzy ukončen. Důvodem je, že nový Renault Mégane, již 100% elektrický, se již nebude montovat ve francouzském pólu elektrických vozidel Renault.Tímto způsobem s novým Australem závod v Palencii znovu potvrzuje svůj závazek k elektrifikovaným verzím (hybridy a plug-iny), ačkoli nebude existovat 100% elektrická verze.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Jednou byla objasněna jedna z pěti neznámých, které Renault čekal (bylo by nutné znát jména 7místné verze a kupé na základě Renaultu Austral); Musíme také vědět, které dva nové modely jsou přiděleny Valladolidu, druhému závodu skupiny Renault ve Španělsku (existuje třetí závod, konkrétně Sevilla, který se stane závodem na detaily automobilů).

V tomto smyslu se pro Valladolid očekává nové SUV-B (městské SUV) a B plus (typ městského crossoveru). Z nich bylo zpočátku komentováno, že jedním z nich by mohlo být Mitsubishi poté, co se aliance Renault-Nissan-Mitsubishi rozhodla vyrábět auta v Evropě. Renault Captur se v tomto závodě již vyrábí a výroba této druhé generace Capturu je zaručena přibližně do roku 2027.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)