EXEED VX 2022: spotřeba, technická data, cena

Dceřiná společnost čínské značky Chery, Exeed, se specializuje na vývoj a výrobu prémiových crossoverů a SUV. V nabídce má několik zajímavých modelů, včetně vlajkového crossoveru EXEED VX 2022.

V nejnovější verzi zaujme tento model příznivým poměrem ceny a kvality, charakteristickým designem karoserie a pěti bohatými stupni výbavy.

Mezi přednosti novinky patří:

 • tužší sportovní podvozek;
 • pohon všech kol;
 • nízké těžiště;
 • aerodynamický tvar karoserie;
 • pokročilé technické a elektronické vybavení interiéru s důrazem na funkčnost.

Mimo

Vůz s prémiovým statusem vychází z potřeb finančně zajištěných řidičů různých věkových skupin. Uspořádání Exidu 2022 také spojuje provozní výhody prostorného kombi a vysoký terénní potenciál vozu s crossoverovým uspořádáním.

Vzhled nového crossoveru působivě demonstruje syntézu klasických crossoverových klasik s nejnovějšími designovými a technologickými řešeními. Stylová, reprezentativní a mimořádně elegantní novinka je orámována v hlavním čelním pohledu. Porozumění:

 • sportovní podélné profily mírně skloněné kapoty;
 • trapézové bloky multifunkční LED nebo maticové optiky;
 • široké příčné lamely šestihranné mřížky;
 • vertikální uspořádání mlhových světel instalovaných v bočních ventilačních difuzorech.

Součástí designu přídě je také příčný profil nárazníku a stříbrný bodykit s horizontálním výřezem spodního vzduchového potrubí v motorovém prostoru.

Z profilu je nový crossover spojen s nejlepšími analogy evropské a asijské řady. Vypadá skvěle:

 • mírně zakřivená kopule střechy;
 • oblouková kontura, stříbrné lemování a černé matování sloupků bočních oken;
 • klínová zrcadla a harmonický vztah svalnatých, zvlněných a stupňovitých reliéfů těla;
 • hluboké podběhy s terénními 48,3cm litými koly.

Prémiový profil crossoveru se odráží v designu zádi. Nová karoserie v zadním pohledu nabízí maloformátové zasklení, které je zastíněno hledím a lesklou černou dekorativní fólií. Zajímavá je i grafika a konfigurace podsvícení propojeného s LED můstkem.

Seznam prvků výbavy zahrnuje chromované logo a žebrované prolisy víka zavazadlového prostoru, svislé mlhové světlomety a odlehčovací body kit se dvěma výřezy pro výfukové potrubí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Soudě podle připomínek odborníků je vnější design crossoveru uznáván jako úspěšný ve všech ohledech. Pozornost si v nové verzi zaslouží kvalitní dokončovací materiály interiéru a moderní elektronické a technické vybavení standardní výbavy.

 • Soudě podle četných fotografií a reklamních videí pěti- nebo sedmimístného sedanu tvoří informační digitální přístrojový štít a 25,4cm displej pro ovládání multimédií jeden celek. Ovládací tlačítka na sportovním multifunkčním volantu umožňují ovládat část palubní výbavy.
 • Palubní deska obsahuje dvě přepážky ventilace a ovladače klimatizace. Horní panel širokého, ale nízkého tunelu poskytuje volný přístup k organizérům a objemu chladicího oddílu v kombinaci se sklopnou loketní opěrkou.

Prémiový status nového crossoveru potvrzuje sportovní styl a výbava pilotních sedadel. V základní konfiguraci – boční opěra, více možností nastavení, vyhřívaná a ventilovaná sedadla.

Nominální komfortní pohovka druhé řady pojme tři dospělé cestující. Druhá a třetí řada sedadel je v případě potřeby částečně přestavěna, aby se objem kufru o objemu 460 litrů zvětšil 5krát. Plné rezervní kolo je umístěno na vnějším závěsu pod dnem přihrádky.

Podle odborníků může restyling představený v budoucnu doplnit design karoserie o jasnější akcenty a poněkud zlepšit technické vlastnosti pohonné jednotky a standardního vybavení.

Technická charakteristika

Rozměry novinky v poměrech 4970×1940 a 1795 mm odpovídají klasickým proporcím uspořádání crossoveru. Nová karoserie je přizpůsobena formátu zesílené platformy M3X.

 • Základní model je vybaven podvozkem s pohonem předních kol s rozvorem 2900 mm a světlou výškou 200 mm. Pohon všech kol je zahrnut v seznamu placených možností.
 • Nezávislé zavěšení náprav spojuje výhody vzpěr McPherson a víceprvkové technologie.
 • Modulární podvozek obsahuje dva stabilizátory, okruh kotoučových brzd, elektronické asistenty a účinné bezpečnostní systémy.

EXEED VX 2022 nabízí dvě možnosti pohonu. Jedná se o 1,6litrovou turbobenzinovou „čtyřku“ se špičkovým tahem 197 k / 290 Nm nebo dvoulitrový motor TGDI o výkonu 254 k / 385 Nm.

Oba motory jsou spojeny se sedmistupňovým „robotem“ Getrag s automatickou spojkou zadní nápravy. Testovací jízda potvrdila výrobcem deklarovanou maximální rychlost 180 km/h a průměrnou spotřebu paliva 8 l/100 km.

možnosti a ceny

Na domácím trhu crossoverů v Číně bude nový modelový rok EXEED VX 2022 nabízen v pěti verzích, přičemž cena se bude pohybovat v rozmezí od 525 000 Kč do 700 000 Kč.

konkurentů

Do kategorie crossoverů rodinného typu v plné velikosti patří také soutěžní modely GAC GS8, Lifan X80, JAC S7, Geely Hao Yue a Changan UNI-K.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.