Mercedes G-Class 2022: Cena, interiér, technická data

Mercedes

Společnost Mercedes pravidelně aktualizuje své ikonické modely. Tentokrát se Němci rozhodli představit na Automobile Forum v Detroitu vysoce profilovaný a stylový Mercedes třídy G (Gelandewagen) 2022. Změny vzhledu nového modelu nejsou tak výrazné, výrazně se však zlepšila charakteristika interiéru a motorového prostoru. Výrobci důvodně očekávají, že prodejní čísla SUV se podaří udržet i přes solidní náklady a design „pro amatéra“: fanoušci značky si stále cení její spolehlivosti, statusu a brutality, kterou lze pochopit pouhým pohledem na vůz. jsou.

Mimo

Světlý, i když ne nepopiratelný, soudě podle fotografie, vzhled novinky se bude určitě lišit od současného. Kombinace hranatých panelů karoserie, svalnatých sad karoserie a značkového vzhledu vytváří pocit spolehlivosti, zatímco mírně aktualizované reliéfy a prosklení dodávají vzhledu svěžest.

Docela poutavý restyling se projevuje v přední části vozu. Vyznačuje se hranatými tvary, velkými rozměry a je posazen poměrně vysoko. Čelní sklo v přísném rámu, umístěném mírně nakloněném, přechází v rovnou kapotu, kolem níž jsou trojúhelníkové horní části blatníků s ukazateli. Samotné víko nemá téměř žádný sklon a vyznačuje se zvýšenou středovou částí. Hned dole je mírně přepracovaná a o něco větší maska ​​chladiče v korporátním stylu s velkým symbolem značky uprostřed a elegantními kulatými světlomety s denním svícením a kvalitní LED výplní po stranách.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Body kit z Mercedes třídy G 2022 opravdu sálá silou, má zaoblené hrany, výrazné reliéfní přechody a velkou středovou část s platformou pro SPZ a otvory pro nasávání vzduchu, mlhovky a masivní ochranu na spodní straně.

Boční projekce nové karoserie vypadá drsně, ale stylově. Masivnost střechy je zdůrazněna prolisem po celém obvodu a pod ním jsou obrovská okna správného tvaru, zabudovaná přímo do roviny panelů karoserie. Reliéf je zde převážně žebrovaný, je zdůrazněn třemi vodorovnými hřebeny, které procházejí křídly a dveřmi po celé délce. Ve spodní části přechází reliéf do lichoběžníkových nástavců podběhů kol a chromované, nevysouvací stupačky. A vzhled doplňují malá zaoblená zrcátka, mohutné kliky dveří a jednoduchá, ale zajímavá litá kola.

Zadní část vozu je téměř průhledná, nad malým čtvercovým sklem je umístěna řada brzdových světel a těsně pod nimi plastový kryt rezervního kola. Dveře zavazadlového prostoru se otevírají doleva a poblíž jejich spodního okraje jsou umístěna malá obrysová LED světla. Pokud jde o bodykit, je zde relativně malý, ale vizuálně silný, protože funguje také jako schůdek pro přístup do sedanu. Na něm jsou mlhové pásy, platforma pro číslo a také zesílená kovová deska s terénními zařízeními.

Vnitřní

Interiér nového Mercedesu Gelendvagen modelového roku 2022 se oproti předchůdci výrazně změnil. Dokončovací materiály: tenká, ale odolná kůže, dřevěné a kovové vložky byly ještě lepší, multimediální systém a sedadla byly také přepracovány. Obecně platí, že design novinky se stal modernějším a zajímavějším.

kontrolní a řídící orgány

Po přistání řidiče uvítá tlustý tříramenný volant s vybouleninami v místech uchopení, kožené čalounění a plejáda pomocných tlačítek po stranách. Bezprostředně za ním je 12,3palcový digitální přístrojový panel kombinovaný s ovládacím a zábavním centrem. O něco níže, obklopená kulatými stylovými deflektory, je klimatizační jednotka a několik fyzických tlačítek.

Široký a volný středový tunel tvoří technický panel s neobvyklým voličem převodovky na hlavě, organizérem a sklopnou loketní opěrkou s chladicí přihrádkou uvnitř.

sedadla a kufr

Vůz obsahuje pět sedadel a každé z nich má elegantní kožený interiér, plyšové vycpávky a spoustu dalších možností, včetně elektrického nastavování přední řady, prodlouženého zatáčení a vyhřívání. Cestující vzadu mohou využít autonomní klimatizaci a mírně naklonit záda. Hlavní výhodou vozu je, že jak ukázala testovací jízda, je v něm dostatek místa pro každého pasažéra jakékoli velikosti. A v pokročilých úrovních výbavy mají i cestující vzadu přístup k vyhřívaným sedadlům a ventilaci.

Objem zavazadlového prostoru se pohybuje od 500 do 2250 litrů.

Technická charakteristika

Podle zasvěcených informací nebudou v roce 2022 pod kapotou Mercedesu třídy G (Gelandewagen) další vznětové motory. Paletu zážehových motorů zastupuje jediná turboelektrárna o objemu 4 litry pro 422 nebo 585 – v nucené verzi – sil. Pohon všech kol a devítistupňový automat vám umožní rychle zrychlit vůz a vyrovnat se s většinou situací na silnici i v terénu. Je pravda, že průměrná spotřeba paliva se pohybuje od 11,3 do 13 litrů na „sto“, což je vážný ukazatel.

možnosti a ceny

Vyvolávací cena nových položek je přibližně 15 000 eur.

soutěžní modely

Stylové SUV má řadu konkurentů, včetně Porsche Cayenne Turbo to Toyota Land Cruiser Prado, Nissan Patrol, Volvo XC90 a Land Rover Discovery .

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.