Toyota Land Cruiser 2022: specifikace, cena, datum vydání

Nedávno jsme viděli několik znovuzavedení a změn ikonických tvrdých terénních jmenovek, včetně Ford Bronco, ale jak naznačuje nejnovější zpráva, jeden z nejdéle používaných amerických štítků by mohl být po modelovém roce 2021 vyřazen. Aktuální Toyota Land Cruiser J200 je v šesté generaci od roku 2008 a začne se prodávat s několika změnami pro sezónu 2021. Prémiový off-road dostává pro svou nejvyšší verzi dvě nové barevné varianty a Heritage Edition bude k dispozici se třetí řadou sedadel. Zatímco americký trh nemusí vidět verzi 2022, Toyota Land Cruiser 2022 by se měla mimo tento trh objevit jako zbrusu nový model řady 300.

Terénní specializovaný a dobře vybavený Land Cruiser se v němčině odhaduje na 85 000 eur, kde se v posledních čtyřech modelových letech prodával v malých sériích s počtem přibližně 3 500 prodaných kusů. Stárnoucí design a vysoká cena patří mezi faktory přispívající k pomalým prodejům ve Velké Británii, ale postavení modelu je lepší na Blízkém východě a v Austrálii, kde by měl být zcela přepracován pro modelový rok 2022.

Přepracovaný Land Cruiser 300 by měl přijít pouze v nové platformové verzi značky se systémem pohonu všech čtyř kol. Stejně jako jeho luxusní dvojče Lexus LX by měl nový Land Cruiser opustit současný motor V-8 a přejít na menší zdvihový objem přeplňovaný turbodmychadlem. K dispozici by měl být také 2,8litrový turbodieselový čtyřválec a případně hybridní verze. Model by měl údajně snížit úroveň prémiových a luxusních funkcí ve prospěch offroadových schopností.

Toyota Land Cruiser 2022: design

Přepracovaná Toyota Land Cruiser 2022 300 měla použít variantu žebříkového rámu široce používané platformy značky TNGA značky. Moderní a lehký design platformy by měl nové generaci Land Cruiseru přinést několik výhod, včetně implementace moderních technologických systémů a hybridního pohonného ústrojí.

Pokud jde o vzhled modelu, prototypová verze ještě nebyla spatřena. Zprávy naznačují, že Land Cruiser nové generace by měl přijít s evolučními změnami stylu. Tento model měl s novou mřížkou a světlomety převzít odvážnější styl přední části. Podle zpráv bude nová verze 4950 mm dlouhá, 1870 mm vysoká a 1980 široká.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, vybavení:

Dostupné detaily o designu kabiny vozu Toyota Land Cruiser 2022naznačují, že přepracovaný off-road by měl ve své nové generaci ve srovnání se skutečným modelem snížit úroveň prémiových funkcí. Současný Land Cruiser dostává v základní verzi kožené čalounění, čtyřzónovou automatickou klimatizaci, střešní okno, vyhřívaná, ventilovaná a elektricky nastavitelná přední sedadla a vyhřívaný volant. Vlastní základní úroveň Land Cruiser také obsahuje řadu technických funkcí, jako je 9palcová dotyková obrazovka, navigace, bezdrátové nabíjení, zvukový systém JBL se 14 reproduktory atd. Bezpečnost je také nejvyšší prioritou a každý model spoléhá na automatické nouzové brzdění, jízdní pruh varování před odjezdem, sledování mrtvého úhlu s varováním před zadním křížovým provozem, kamerami prostorového pohledu a parkovacími senzory.

Přepracovaný model by měl být vybaven sníženou úrovní používaných prémiových funkcí. Tento model údajně používá nový informační a zábavní systém značky od verze základní úrovně, ale přeskočil některé bezpečnostní systémy. Model by měl také začít s méně nákladnými materiály.

Toyota Land Cruiser 2022: Hnací ústrojí

Přepracovaná, globální Toyota Land Cruiser 2022 se zaměří na své schopnosti v terénu a bude těžit z využití nové platformy TNGA. Stejně jako příští Lexus LX dostane i nadcházející Land Cruiser nová řešení pohonu, včetně naftových a benzínových jednotek a nakonec i hybridní verze.

Land Cruiser nové generace měl používat čtyřválcový přeplňovaný vznětový motor o objemu 2,8 litru, který je pravděpodobně spojen se šestistupňovou automatickou převodovkou. 3,5litrový zážehový motor V-6 twin-turbo V-6 od Lexusu měl nahradit současný motor V-8. Součástí hybridního nastavení by měl být také nový turbobenzinový motor. Benzínový Land Cruiser bude pravděpodobně používat 8stupňovou automatickou převodovku.

Současný Land Cruiser sází na 4,5litrový turbodieselový motor V-8 s dobrými 200 kW a 650 Nm točivého momentu. Model řady 200 také používá benzínový motor V-8 o objemu 4,6 litru o výkonu 227 kW. Americký model získává energii z 5,7litrového motoru V-8 s výkonem 381 koní.

Toyota Land Cruiser 2022: vydání, cena

Toyota Land Cruiser 2022 je kritizovaný hit trh v polovině roku 2021 a dostaly na trh později v tomto roce. Pokud se zprávy o snížené úrovni pojistného v kabině řidiče ukáží jako pravdivé, měl by model stát podstatně méně než současný model.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis