Mercedes A-Class 2022: ceny, interiér, technická data

Mercedes-Benz

Pro modelový rok 2022 dává Mercedes třídě A facelift. První lehce maskované prototypy jsou aktuálně na cestě.

Mercedes dává v roce 2022 facelift třídě A ! Současná třída A s interním konstrukčním kódem W 177 sice na trhu dlouho není, ale Mercedes už připravuje kompakt pro druhý modelový cyklus. Fotografové zachytili prototyp. Na první pohled není mnoho změn!

Čtvrtá generace třídy A přišla na trh až na jaře 2018. Poté, co předchůdce W 176 udělal výrazný krok od vysloužilé image směrem ke sportovnímu kompaktu, dotáhl W 177 přesně tam. S nově představeným multimediálním systémem MBUX způsobila třída A nejen revoluci v kompaktní třídě.

Dodnes je často aktualizovaný MBUX v mnoha oblastech považován za měřítko. Motorová paleta třídy A je navíc velmi rozsáhlá a kromě čtyřválcového naftového a benzínového motoru jsou k dispozici tři verze AMG (A 35 s 306 k, A 45 s 387 k a A 45 S s 421 k) a plug-in hybrid (A 250 e) obsahuje. Kromě toho byla třída A poprvé v Evropě nabízena také jako sedan V 177.

Po téměř přesně třech letech stavby připravuje Mercedes třídu A na druhý modelový cyklus v roce 2022 . Dokazují to prototypy, které fotografové zachytili na testovací jízdě. Vzhledem k tomu, že facelift nebo Mopf, jak se tomu u Mercedesu tak hezky říká, se očekává až v modelovém roce 2022, jsou Spyshoty stále v rané fázi vývoje. Vizuální změny jsou tedy v tuto chvíli velmi zvládnutelné. U prototypu je maskovaná pouze maska ​​chladiče. Když se podíváte pozorně, uvidíte centrálně umístěný radarový senzor.

✓ Můžete také zkontrolovat:

To by mohlo naznačovat, že Mercedes rozšiřuje svou již tak rozsáhlou nabídku asistenčních systémů pro řidiče. Interiér má zůstat z velké části beze změn, širokoúhlý kokpit zůstane zachován. Občas jsou přidány funkce pro MBUX, ale i po zhruba třech letech od uvedení na trh je třída A stále dokonale propojena.

Cena Mercedesu třídy A 2022

I když byl facelift u Mercedesu v poslední době spíše zvládnutelný,  lze do  uvedení faceliftu třídy A v roce 2022 očekávat jednu nebo dvě změny. Podle toho, zda a v jakém rozsahu Mercedes přidá standardní výbavu, by měla cena mírně vzrůst. A 160 o výkonu 109 k je aktuálně   k dostání v obchodech za 27 971 eur

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.