Mercedes SL 2022: ceny, přehled, technická data

Mercedes-Benz

S novým Mercedesem-AMG SL 2022 má tradiční řada SL novou odnož. Tentokrát však luxusní kabriolet vyvíjejí inženýři AMG v Affalterbachu. Cesta!

Hustá mlha blokuje výhled a ranní rosa se valí v hustých kapkách ze současného služebního vozu Jochena Hermanna – nového Mercedes-AMG SL 2022, který zve k projížďce. Léto v Eifelu skončilo a ani ve snu by dnes nikdo dobrovolně nevytáhl svůj roadster z garáže. Zvlášť ne v 7:30. Pokud není šéfem technologie v AMG a nedodělá legendu.

Navzdory chladným a nepříjemným ranním hodinám je Jochen Hermann za volantem docela finálního prototypu. Protože čas je podstatou: Stuttgartská společnost chce na podzim a včas na zahájení další open-air sezóny proti vozům jako BMW řady 8 nebo Porsche 911 oficiálně sundat rubáš ze svého dlouho očekávaného nástupce. .

I když to vypadá jako radostná jízda, projekt je pod velkým tlakem: SL není jen Mercedes par excellence a je skutečnou legendou už od gullwingu z 50. let. Je to také poprvé, co AMG převzalo výhradní odpovědnost za vývoj. A protože poslední dvě generace nebyly zrovna nejúspěšnější a nejoblíbenější, musel být záběr s novým Mercedesem-AMG SL 2022 na místě.

PRVNÍ JÍZDA V NOVÉM Mercedes-AMG SL 2022

Proto AMG stisklo resetovací tlačítko a v roce 2022 vrátilo nový Mercedes-AMG SL ke kořenům. Nebo se alespoň trochu přiblížit tomu, co bylo kdysi považováno za nejlepší sportovní vůz na světě. Začíná to návratem kabrioletu místo výklopné helmy, která má ostřejší proporce, lépe zapadá do tradice a má také zmizet pár kilo.

Pokračuje dvěma přídavnými sedadly ve druhé řadě jako u R129, kterým by sedáky uvnitř říkali jen trpaslíci, ale hodí se alespoň jako další úložný prostor. A to končí zážitkem z jízdy, který je konečně plný a znovu vzrušující, jak ukazuje první jízda v novém Mercedesu-AMG SL 2022. „Proto jsme začali od nuly,“ říká Hermann. Motory už možná známe z jiných modelů AMG.

A interiér vypadá až podezřele jako třída S – přístrojová deska je sice štíhlejší a digitální kokpit za čtyřramenným volantem s dotykovými plochami a otočnými přepínači jízdních režimů, klapek výfuku a adaptivního podvozku se zmenšil. Vertikální centrální obrazovka pro systém MBUX je nyní vystavena před palubní deskou a lze ji naklonit stisknutím tlačítka, aby se zabránilo odrazům a zvýšila se jasnost nového Mercedes-AMG SL 2022.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Menší jsou klapky výfuku a adaptivní podvozek. Vertikální centrální obrazovka pro systém MBUX je nyní vystavena před palubní deskou a lze ji naklonit stisknutím tlačítka, aby se zabránilo odrazům a zvýšila se jasnost nového Mercedes-AMG SL 2022 . menší jsou výfukové klapky a adaptivní podvozek. Vertikální centrální obrazovka pro systém MBUX je nyní vystavena před palubní deskou a lze ji naklonit stisknutím tlačítka, aby se zabránilo odrazům a zvýšila se jasnost nového Mercedes-AMG SL 2022.

KOMFORT A OVLÁDÁNÍ

Nový Mercedes-AMG SL 2022 není k dispozici ve formě podlouhlého AMG GT v obleku na míru, ale jako solitér s unikátním hliníkovým prostorovým rámem na samonosné konstrukci a s jiným půdorysem: získat prostor v vzadu se převodovka přesunula dopředu a pracuje přímo za motorem. A zatímco řidiči GT sedí uvnitř takříkajíc na zadní nápravě, SL sedí uprostřed vozu, vysvětluje Hermann.

To má mnoho výhod z hlediska viditelnosti a ovladatelnosti, protože i sportovní SL musí zůstat vhodné pro každodenní použití, zatímco u GT je vše podřízeno výkonu na závodní dráze. Největší rozdíl je v samotném jízdním chování: I když Hermann až do oficiálních zkušebních jízd ke konci roku vytrvale odmítá přesednout a nechce se vzdát volantu, při první jízdě je pokrok cítit.

Dříve výkonný, ale trochu pomalý a ponořený v oblacích komfortu se nový SL drží silnice jako Pattex – a to aniž by řidiče obtěžoval příliš mnoha detaily povrchu vozovky. Zatímco GT rachotí přes poklopy a výmoly a naráží na každý sebemenší hrbol v zadní části, SL absorbuje veškeré podráždění, absorbuje podněty a umožňuje plynulou jízdu, avšak s dokonalou kontrolou a sebevědomím. Žádné houpání, žádné pohupování, žádné narážení, žádné škubání – prostě solidní suverenita v jakékoli rychlosti.

DYNAMIKA JÍZDY

Hluboko uvnitř nového Mercedesu-AMG SL 2022 – je to cítit při první jízdě – je borec, ne nadarmo SL vyhrálo Mille Miglia a stále tam drží traťový rekord. Totéž platí pro řízení, které Hermann popisuje jako přesné a předvídatelné, aniž by byl nervózní nebo přecitlivělý. Zejména na dlouhých a klikatých cestách, které vedou na Nürburgring, se nemusí příliš namáhat za volantem.

Jakmile je kurz nastaven, SL projede zatáčkou hladce a těsně, aniž by ztratil stopu. A když se cesta zužuje a zatáčky se přiostřují, Hermannovy ruce se stále pomalu pohybují. Nedá se to srovnávat s namáhavou prací při přemisťování předchůdce nebo někdy obtížným úkolem udržet GT pod kontrolou, zatímco nervózně kráčí jako vzteklý pes na příliš krátkém vodítku k horizontu.

Největším překvapením je však opancéřovaný návrat na konci série fotografií, kdy fotograf vyzývá k další projížďce: Díky novému řízení všech kol působí přibližně pětimetrová suchozemská jachta téměř jako malé auto. a dá se bez problémů otočit. Dokonce i C 63 působí masivním dojmem ve srovnání s novým Mercedes-AMG SL 2022 .

Motor Mercedes-AMG SL 2022

Když se Hermanna při první jízdě zeptáte na systém pohonu nového Mercedesu-AMG SL 2022 , stále upovídaný šéf AMG se rychle zamlčí a klábosení je rázem pryč. Tento motor ale nepotřebuje slova, mluví svou řečí: Hluboké, kultivované dunění odhaluje V8, jak jej známe z tolika modelů AMG. I když to nezní tak agresivně a vychloubačně jako třeba v GT. Zdvihový objem 4,0 litru, což je pocit jako dobrých 600 koní a pohon všech kol – tato kombinace znamená hodnotu pro sprint hluboko pod pět sekund, bezproblémové dosažení 250 km/h a více.

A především pro tuhý vánek, když se střecha kabrioletu otevírá klepnutím prstu na malé tlačítko pod velkým displejem. Alespoň tolik lze z Hermanna vyloudit: “, říká a se širokým úsměvem vzpomíná na zvláštní, ale fascinující SLS dobře. Zatímco na baterie a kabely už myslí, jiná možnost ho zatím nenapadla. Hedvábně měkký V12 byl možná kdysi slavný SL a jeho luxusním odkazem, ale nesplňuje sportovní nároky nové generace.

Nemluvě o jeho vyvážení CO2 a velké hmotnosti na přední nápravě, která by narušila dokonalé vyvážení vozu. “A i kdybychom o této možnosti uvažovali, motor by se pod kapotu prostě nevešel,” říká Hermann a ničí jakoukoli naději na návrat SL 65 nebo SL 73 v novém Mercedesu-AMG SL 2022.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.