Mercedes Citan 2022: Technické údaje, motory, ceny

25. srpna představil Mercedes druhou generaci malého Van Citan a jeho první plně elektrickou verzi Citan. Máme pro vás všechny informace a obrázky o novém modelu.

Řemeslníci a táborníci pozor! Druhá generace Mercedesu Citan je na cestě. Pro všechny elektro nadšence je tu i verze E a novinka dokáže přesvědčit i designem. Přečtěte si další podrobnosti.

  • Premiéra Citanu a eCitanu 25. srpna
  • Velký pokoj
  • Velký objem nákladu s nízkou nakládací hranou
  • Vhodnost pro kempování
  • Vybaveno posuvnými dveřmi na obou stranách
  • Velmi přímočarý design
  • eCitan s dojezdem 265 km
  • Cena pod 23 800 eur
  • Kompatibilní s kempingovými moduly Vanessa

S EQT a normálním motorizovaným T-modelem Mercedes uvádí na trh dvě malé dodávky pro soukromé použití. 

Design exteriéru Mercedes Citan 2022

Vizuálně Citan zaujme svým mohutným vzhledem. Auto je poměrně široké a má výrazné podběhy. Vůz je dodáván jako tourer s posuvnými dveřmi vlevo a vpravo. Posuvné prvky lze na skříňovou dodávku namontovat dodatečně.

Každý, kdo je Mercedes, by měl také vypadat takto. Citan přichází s typickým, nezaměnitelným designem přední části. Nápadná je maska ​​chladiče, logo hvězdy a hranaté světlomety. Vzadu auto ztrácí přímou příslušnost. Jako u všech kombíků s vysokou střechou najdeme vzadu rovnou stěnu. Hvězda je malá a už z dálky zejména trojúhelníková zadní světla prozrazují, že nejde o konkurenta VW Caddy kombi s vysokou střechou.

Co můžete vidět velmi jasně: Citan nebude vypadat jako technicky příbuzný Renault Kangoo. Linie Mercedesu jsou velmi přímočaré, chybí hravé detaily. Malá dodávka připomíná třídu V, která se ukázala být příliš malá – možná také smysl optické inovace.

Nechybí ani nový světelný podpis, který tvoří dvě horizontálně naskládané lišty ve velmi úzkých světlometech.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technické údaje a možná použití

Velikostí zůstává Citan ve třídě dodávek. Standardní verze má rozvor 2,72 metru a délku kolem 4,5 metru. Pokud potřebujete ještě více místa, můžete si Citan pořídit i jako Mixto s dlouhým rozvorem.

Na rozdíl od modelů „Marco Polo“ je Citan rodinným nebo užitkovým vozem. Přesto by auto mělo být vhodné i pro kempování. Vůz pro toto použití zatím nebyl vyvinut, rámy postelí a další kempingové nezbytnosti si musí zákazníci do auta osadit sami. Tradičně bude Citan k dispozici jako tourer s 5 sedadly nebo jako transportér se třemi sedadly a prázdným zadním boxem.

Zákazníci mohou pro přístavbu využít tzv. nábytkové moduly. Pak se Citan může během okamžiku proměnit z běžného rodinného auta na obytný vůz. Vanessa nabízí atraktivní moduly pro Citan. Zde najdete rámy postelí, kuchyňské moduly a další kempingové komponenty.

Mercedes-Benz na Caravan Salon Düsseldorf představuje model, jak by rozšíření s takovými moduly mohlo vypadat a jaké kempingové geny v Citanu dřímají.

Praktické: V interiéru Citanu je mnoho úložných možností. Sedadla na toureru nemusí být kvůli přestavbě nutně odstraněna. Zadní lavicové sedadlo lze variabilně sklopit.

Při kempování je třeba auto připravit i na nezpevněné cesty. Nový Citan přichází s nově naladěným podvozkem, tlumením a vylepšenými stabilizátory. Takže auto lze zaparkovat i uprostřed přírody.

Přes veškerou vhodnost pro kempování nelze zanedbávat další oblasti použití Citanu. Jako cestovní vůz je vůz vhodný i pro kyvadlovou dopravu nebo jako velký rodinný vůz. Pokud si vůz objednáte jako přepravník s prázdnou zádí, můžete jej využít i pro přepravu rozměrnějších věcí.

M Mercedes Citan 2022 interiér a výbava

I přes kompaktní vnější rozměry by zákazníci měli v interiéru najít dostatek místa pro pohodové cestování.

Nový Citan by měl být nejen praktický, ale i technicky na špičkové úrovni. Na přání lze vozík vylepšit komfortními prvky, jako je Thermotronic, Keyless Go a elektrická parkovací brzda.

Na palubě je vždy informační a zábavní systém s dotykovou obrazovkou, dotykovými ovládacími tlačítky na volantu a hlasovým ovládáním Hey Mercedes. K systému lze snadno připojit chytré telefony a každý, kdo chce poslouchat rádio, tak může učinit prostřednictvím vestavěného digitálního rádia (DAB a DAB+).

Nechybí ani řada asistenčních systémů pro řidiče. Asistent rozjezdu do kopce, varování před ospalostí, asistent sledování pozornosti, asistent bočního větru a nouzové volání Mercedes-Benz jsou standardní výbavou. Za příplatek si lze rezervovat četné pomocníky. Včetně asistenta vzdálenosti a varování před opuštěním jízdního pruhu.

Motory a řada Mercedes Citan 2022

Začíná se dvěma známými velikostmi: 1,5litrovým dieselem se třemi výkonovými stupni a 1,3litrovým benzínovým motorem se dvěma výkonovými stupni. Hlavními rysy motorů jsou relativně nízká spotřeba paliva a dobré jízdní vlastnosti. U všech motorů se používá 6stupňová převodovka.

Na elektrický pohon se můžeme těšit ve druhé polovině roku 2022. Pak bude obytný vůz s názvem eCitan šetrnější k životnímu prostředí. Elektrický dojezd by se měl pohybovat kolem 285 kilometrů. To by také mělo znamenat, že menší vzdálenosti lze bez problémů překonat. Pokud chcete být na cestách déle, měli byste být schopni nabít baterii z 10 na 80 procent za 40 minut.

Ceny Mercedes Citan 2022 a zahájení prodeje

Mercedes zatím nezveřejnil oficiální ceny pro Citan, ale podle dostupných informací by měl stát méně než 595 000 Kč, přičemž základní model bez příplatkové výbavy by mohl být k dispozici dokonce pod 500 000 Kč.

Oficiální představení druhé generace Citanu proběhlo online 25. srpna 2021. Verze pro kempování byla představena na veletrhu Caravan Salon Düsseldorf od 27. srpna do 5. září 2021. Vůz by měl být k dispozici k objednání od poloviny září 2021.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.