Nowe Renault Kadjar 2021: cena, fotografie, specifikace

Jak se očekávalo, nový Renault Kadjar 2021 nabízí známý vzhled s mírně aktualizovaným designem, který odpovídá stylistickým trendům značky v posledních letech.

Má uhlazenější linie s hladkou maskou chladiče ve tvaru písmene U, ostrými světlomety zasahujícími do kapoty, LED denním svícením, vodorovnými zadními světly a decentním zadním nárazníkem se spoilerem. Černé plastové prahy, podběhy kol a nárazníky naznačují praktičnost a schopnost jízdy v lehkém terénu. Nový Renault Kadjar 2021 není vysloveně off-road, ale zvládne i nezpevněné cesty.

Specifikace nového Renault Kadjar 2021

Nová platforma Renault Kadjar II 2021 je již známá   – modulární CMF, který se používá v páté generaci Renault Espace, Nissan Qashqai a Nissan Rogue (nazvali jsme to X-Trail). Rozměry výhybky jsou následující:

  • Délka – 4445 mm
  • Šířka – 1829 mm
  • Výška – 1600 mm

Odborníci určitě řeknou, že výše uvedené rozměry jsou téměř v souladu s rozměry modelu Honda CR-V. Kupující mají na výběr ze tří motorů:

  • První 1,2litrový zážehový motor TCe se 4 válci poskytuje výkon 130 k. a maximální točivý moment 205 Nm (již při 2 000 ot./min).
  • Průměrný turbodiesel 1,5 l dCi (také 4 válce) produkuje 110 koní. a točivý moment 259 Nm (při 1750 ot./min)
  • Starší motor je také naftovým motorem DCI s výkonem 130 koní. a velký maximální točivý moment 320 Nm (při stejných 1750 ot./min)

✓ Můžete také zkontrolovat:

Benzínový motor bude k dispozici pouze s pohonem předních kol a šestistupňovou manuální převodovkou. Průměrná sada dieselového generátoru může být spojena se stejnou mechanickou nebo stejnou šestistupňovou převodovkou. Automat s dvojitou spojkou a starším naftovým motorem je vybaven pouze stejnou „mechanikou“, ale již je nabízen ve verzích vpředu a všech kol.

Interiér nového Renaultu Kadjar 2021

Vodorovné čáry na palubní desce crossoveru zdůrazňují šířku a vytvářejí dojem prostornosti. Nejedná se však pouze o vizuální dojem: nový model Kadjar 2021 překvapivě   dokázal ponechat spoustu prostoru vpředu i vzadu, i když byla přední sedadla výrazně posunuta. Většina materiálů použitých v kabině je vysoce kvalitní a úsilí designérů a techniků Renaultu o vývoj tohoto vozu je citelné. V mnoha ohledech a za základní cenu udeřili obchodníci Renaultu hřebík na hlavě: potenciální kupci chtějí určité odstíny, a to jak zevnitř, tak zvenčí, a samotné auto má vše.

Bez ohledu na konfiguraci je středová konzola vybavena 17,8cm dotykovým multimediálním systémem, který zobrazuje jak rozsáhlý seznam s podrobnostmi o vozidle, tak všechny multimediální funkce. U verze s naftovým pohonem všech kol se navíc zobrazují různé užitečné informace týkající se rozložení točivého momentu mezi nápravy, charakteristiky motoru, výkonu a točivého momentu.

To je však vše spíše na špičce ledovce. Kompletní seznam zařízení Kajar je nabízen s různými elektronickými asistenty, parkovacími senzory (přední a zadní), zadní kamerou, systémem kontroly mrtvého úhlu a systémem sledování a detekce dopravních značek. Celkově lze s jistotou říci, že Renault Kadjar je jedním z technicky nejpokročilejších crossoverů ve svém cenovém segmentu. Teoreticky může  Kadjar 2021  dokonce zaparkovat sám … ale je lepší strávit několik minut na samostatném parkovišti. Tento systém zejména způsobuje velké manévrování, ale ne vždy vede k pěknému parkovacímu místu.

O novém multimediálním systému R-Link můžete říci: Je rychlý a intuitivní, ale na některých místech stále existují drobné nepřesnosti a zaseknutí.

Silniční test nového Renaultu Kadjar 2021

Vzhledem k příčné hmotnosti 1 361 kg lze jen těžko očekávat kvalitní návratnost 1,2litrového základního motoru. Výrobce hovoří o pasovém zrychlení na stovky za 10,1 sekundy, zatímco skutečné testy benzínového motoru poskytly zhruba 14,5 sekundy. Je zřejmé, že dieselovým motorům se daří lépe, ale já chci jít výš, výš a rychleji (jako vždy).

Na druhé straně byl tento motor s výkonem 96 kW (130 koní) dlouhodobě testován a pohání miliony vozů Renault, Dacia, Nissan a dokonce i některé Mercedesy. Díky dosažení maximálního točivého momentu již při 2 000 ot./min má tento crossover velmi příjemnou dynamiku a osvědčený šestistupňový manuál dobře spolupracuje s celým rozsahem točivého momentu.

Řízení je velmi citlivé a předvídatelné a odpružení se dobře zatáčí v zatáčkách. Od slavných německých kompaktních vozů je to samozřejmě ještě daleko, ale zkušenosti, které získali francouzští inženýři, dali novému crossoveru dobrý bonus.

Porovnání systémů pohonu všech kol: Systém Nissan automaticky přenáší až 50% točivého momentu na zadní kola, pokud zjistí ztrátu trakce na předních kolech. V našem případě to není úplně pravda:  Kadjar 2021  je obecně permanentní pohon předních kol, plný pohon funguje pouze při nízkých rychlostech (do 40 km / h). To vám však umožní pomalu vyjít z vyšlapané cesty, na kterou kombík jednoduše nepůjde. Renault Kadjar 2021  si ve středomořských dunách vedl docela dobře.

Ceny nového Renault Kadjar 2021

Jak bylo uvedeno výše, počáteční cena crossoveru Renault Kadjar 2021 se pohybuje kolem 500 000 Kč.

Základní výbava zahrnuje klimatizaci, LED denní a zadní světla, audiosystém (včetně USB a Bluetooth), mlhová světla, tempomat a vyhřívaná zrcátka.

Nejvyšší výbava Intens, která stojí přibližně 900 000 Kč, zahrnuje LED světlomety, multimediální systém R-Link, elektrická zrcátka, 48,3 cm litá kola, kožený interiér, parkovací senzory a zadní kameru.

Nový Renault Kadjar fotografie 2021

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.