Audi RS Q8 2023: Cena, interiér, technická data

Audi

Audi si vyhrazuje značku RS pro své nejvýkonnější vozy a Audi RS Q8 2023 je ultimativní verzí svého špičkového SUV Q8. Může mít 4,0litrový motor V8 přeplňovaný dvěma turbodmychadly jako menší SQ8, ale RS Q8 se odlišuje ohromným výkonem 591 koní a agresivním vzhledem, který mu dává dostatek přítomnosti na silnici.

Výkon je ohromující a téměř stejně působivý jako u výrazně dražších Lamborghini Urus, se kterým RS Q8 sdílí mnoho komponent pod kapotou. Interiér se vyznačuje stejným technologicky orientovaným uspořádáním jako ostatní modely Q8; ušlechtilých materiálů, jako je poddajná kůže a imitace semiše, je dostatek. RS Q8 s cenou výrazně přes 100 000 EUR není levná, ale dostojí své cenovce jako luxusní výkonné SUV, které umí všechno.

Co je nového pro rok 2023?

Mezi drobné změny pro rok 2023 patří nové standardní elektrické sluneční clony pro zadní okna a více kůže Nappa pro interiér. Na přání dodávaný paket Executive nyní obsahuje parkovacího asistenta.

RS Q8 má šestimístnou cenovku, ale jeho výkon, styl a funkce do něj stojí za investici – pokud si samozřejmě ceníte žhavých SUV. Všechny modely RS Q8 jsou standardně vybaveny adaptivním vzduchovým odpružením, 22palcovými koly, vyhřívanými a chlazenými předními sedadly a stereo Bang & Olufsen se 17 reproduktory.

motoru, převodovky a výkonu

RS Q8 je vybaven 4,0litrovým motorem V8 přeplňovaným dvěma turby, který produkuje 591 koní a 590 liber na centimetr točivého momentu, zatímco SQ8 má 500 koní a 568 liber na centimetr. Motor RSQ8 pracuje v tandemu s pohonem všech kol Quattro a osmistupňovou automatickou převodovkou a nechybí ani 48voltový hybridní systém, který v pozadí pracuje na snížení spotřeby paliva. V listopadu 2019 Audi vytvořilo rekord na okruhu Nürburgring s maskovaným prototypem RS Q8. Když jsme testovali RS Q8, sprintoval na 100 km/h za pouhé 3,2 sekundy, jen 0,1 sekundy za výrazně dražším Urusem.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Odhady EPA pro spotřebu paliva RS Q8 jsou mizerných 13 mpg ve městě a 19 mpg na dálnici. To je cena, kterou zaplatíte za epický výkon RS Q8. RS Q8 si však vedl lépe než průměr v našem reálném testu spotřeby paliva při rychlosti 75 km/h na dálnici s výsledkem 23 mpg. Pro více informací o spotřebě paliva RS Q8 navštivte webové stránky EPA.

Interiér, pohodlí a náklad

Pětimístný interiér RS Q8 je většinou totožný s interiérem Q8, ale s některými speciálními úpravami a sportovnějšími, více vyztuženými předními sedadly, které vám poskytují větší oporu v zatáčkách. Také loga RS jsou všude. Prostor pro cestující a náklad byly převedeny z běžného modelu Q8 beze změn, což znamená dostatek prostoru pro nohy a hlavu pro dospělé v obou řadách sedadel. V našem testu se do Q8 vešlo osm kusů příručních zavazadel za zadní sedadlo a celkem 23 se sklopeným zadním sedadlem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

infotainment a konektivita

Digitální přístrojová deska Audi Virtual Cockpit a rozhraní MMI se dvěma dotykovými obrazovkami obsahují určité měřidla specifické pro RS, které mohou zobrazovat informace, jako je točivý moment a výkon, časy na kolo a g-síly. Jinak očekáváme stejnou technologii jako v Q8, včetně integrace Apple CarPlay a Android jako standard automobil , 4G LTE Wi-Fi hotspot, navigaci a satelitní rádio SiriusXM.

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Audi nabízí pro RS Q8 standardně několik asistenčních systémů pro řidiče, včetně adaptivního tempomatu a varování před opuštěním jízdního pruhu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů RS Q8 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní funkce patří:

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • Standardní adaptivní tempomat

Záruka a krytí údržby

Audi nabízí průměrnou standardní záruku, která vypadá docela jednoduše ve srovnání s jinými prémiovými značkami. jaguár nabízí zde vyšší hodnotu, s delšími zárukami a pěti lety bezplatné plánované údržby.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Audi RS Q8 2023 – 113 995/138 340 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.