Audi SQ5 2023: ceny, prezentace, technické údaje

Audi

Výkonná luxusní SUV taková Audi SQ5 2023 a SQ5 2023 Sportback nabízejí snadný způsob, jak oslavit své kořeny milující auta, zatímco se váš životní styl vyvíjí směrem k tradičnějším atributům dospělosti. SQ5, v podstatě vylepšená verze běžného SUV Q5, má luxusní šatník a má pod kapotou přeplňovaný motor V-6, který vydává neuvěřitelných 354 koní.

Jeho podvozek byl upraven pro sportovnější jízdu, ale soupeřům se líbí BMW X3 M, Porsche Macan a Mercedes-AMG třídy GLC posouvají tuto formuli výkonného SUV ještě dále díky ostřejšímu ovládání a silnější akceleraci. Pokud si chcete užít klikatou cestu, zatímco děti spí na zadním sedadle, je SQ5 se svým plyšovým ovládáním pravděpodobně tou správnou volbou. Uvnitř Audi usiluje o maximální dopad s řadou technologií a luxusních prvků, včetně dostupného digitálního displeje, prémiové kůže a oblíbených asistenčních prvků pro řidiče.

Co je nového pro rok 2023?

Adaptivní tempomat je standardem u všech modelů SQ5 od letošního roku a střední úroveň výbavy Premium Plus má nyní stereo Bang & Olufsen. Chronos Grey je nová barva exteriéru modelu SQ5, která nahrazuje loňskou barvu Quantum Grey.

Šli bychom po výbavě Premium Plus, ale necháme na vás, abyste se rozhodli, zda je pro vás vhodná běžná SQ5 s hranatou zádí nebo SQ5 Sportback s hatchbackem. Tento model střední velikosti je standardně dodáván s mnoha luxusními prvky, včetně stereo systému Bang & Olufsen, vyhřívaného volantu, systému varování před opuštěním jízdního pruhu a digitálního Audi Virtual Cockpit.

motoru, převodovky a výkonu

SQ5 zjednodušuje práci s jedinou pohonnou jednotkou. Hrdelní turbodmychadlo V-6 od Audi poskytuje dobrý výkon a standardní pohon všech kol Quattro přenáší tento výkon na silnici. Tuto dynamickou dvojici občas zpomalí osmistupňová automatická převodovka, která přeřazuje pomalu a někdy poskytuje řazení až příliš houbovité. 5,1 sekundy SQ5 z nuly na 100 km/h je objektivně rychlé, ale zdaleka tak rychlé jako 4,5 sekundy GLC43. S jeho přesným a pevným řízením je zábavné pronásledovat SQ5 zatáčkami.

Dokonce i základní modely SQ5 mají pohon všech kol s předpětím zadní nápravy, který dokáže nasměrovat až 85 procent dostupného točivého momentu na zadní kola. Ovládání SQ5 je shovívavé a pohodlné – kompliment v této třídě – ale trochu příliš měkké na agresivní zacházení. Domníváme se, že většina kupujících v tomto segmentu bude naprosto spokojená s přímočarostí SQ5 a ovladatelností, která zahladí díry, ale nekompromisní řidiči by měli zvážit 10 nejlepších vítězných Porsche Macan.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Hodnocení EPA SQ5 pro spotřebu paliva není nijak zvlášť působivé, ale většina konkurentů má podobná čísla. SQ5 také překonala uvedená čísla v našem reálném testu spotřeby paliva na dálnici. Naše testovací vozidlo Prestige dosáhlo působivých 28 mpg na dálnici více než 200 mil při konstantní rychlosti 75 mph, čímž překonalo i Cadillac XT5, která nenabízí zdaleka takový výkon jako Audi. Pro více informací o spotřebě paliva SQ5 navštivte webové stránky EPA.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a náklad

Exteriér SQ5 může být trochu nevýrazný, pokud se nerozhodnete pro atraktivnější variantu Sportback. Uvnitř se však oba standardně dodávají s tvarovanými sportovními sedadly a na přání dodávané prošívané kožené čalounění nenechá nikoho na pochybách, že tento crossover je luxusní. Vyhřívaná, elektricky nastavitelná přední sedadla jsou standardní výbavou každé SQ5, stejně jako třízónová automatická klimatizace a praktický atraktivní design od Audi. Další vybavení je za příplatek a může zahrnovat vyhřívaná zadní sedadla, vyhřívaný volant, ventilovaná přední sedadla a další kožené čalounění pro první řadu.

Nákladový prostor SQ5 o objemu 27 kubických stop se vejde do stejných šesti příručních boxů jako zavazadlový prostor Macanu o objemu 18 kubických stop. Nazvěme to působivým výsledkem pro Macan nebo zklamáním pro SQ5, ale v každém případě to staví Audi na dno své třídy, pokud jde o přepravní schopnosti v reálném světě. Varianta Sportback zmenšuje úložný prostor za zadními sedadly o 3 metry krychlové (celkem 25) a ve složeném stavu vznikne 52 metrů krychlových nákladového prostoru.

infotainment a konektivita

Standardní nabídka infotainmentu SQ5 zahrnuje dva USB porty, tři 12voltové zásuvky, funkce Apple CarPlay a Android Auto. Kdo se rozhodne pro střední výbavovou variantu Premium Plus nebo vrcholnou verzi Prestige, může si užít prémiové funkce, jako je WLAN hotspot a digitální displej Virtual Cockpit od Audi. Tento upgrade displeje sdruženého přístroje kromě jiných triků nabízí satelitní pohled na směr jízdy navigačního systému MMI, takže řidič nikdy nemusí hádat, zda je na správné cestě. To je trochu nadsázka ve světě, kde téměř každý nosí v kapse smartphone s GPS, ale je to trik, který dává Audi náskok před konkurencí (prozatím). Další USB porty pro cestující na zadních sedadlech by byly vítány.

Bezpečnostní a asistenční funkce řidiče

Audi nabízí v tomto modelu standardně několik technologií pro předcházení kolizím a pro ty, kteří jsou ochotni si za ně připlatit, je k dispozici více asistenčních funkcí. Pro více informací o výsledcích nárazových testů SQ5 navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní funkce patří:

  • Standardní automatické nouzové brzdění vpředu i vzadu
  • Standardní monitor mrtvého úhlu s upozorněním na příčný provoz vzadu
  • Standardní adaptivní tempomat

Záruka a krytí údržby

Záruky Audi jsou v souladu s většinou jejích konkurentů, ale v porovnání s pěti lety, kdy Jaguar F Pace nabídky.

  • Omezená čtyřletá záruka nebo 50 000 mil
  • Záruka na pohonnou jednotku je čtyři roky nebo 50 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena je Audi SQ5 2023 – 53 995 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.