Audi SQ8 2022: technická data, cena, datum vydání

Vlajková loď SUV společnosti existuje již nějakou dobu a přichází v několika příchutích. Přesto zůstává SQ8 jednou z nejvyhledávanějších verzí, a to především díky dobré rovnováze mezi stylem, výkonem a luxusem. Letos je několik zajímavých novinek. Přestože většina vozidla zůstává stejná, jsou zde některé novinky jako nové červené brzdové třmeny, nový volitelný karbonový vzhled atd. To však není jediný aspekt Audi SQ8 2022, který přichází s aktualizacemi.

Inovace jsou i uvnitř. Za zmínku stojí mimo jiné více bezpečnostních prvků a nový výkonný balíček. Pod kapotou je ale jako předloňský model. Můžete počítat s výkonným motorem V8 v kombinaci s hladkou manuální převodovkou a skvělým celkovým výkonem.

Předpokládáme, že Audi SQ8 vyjde v roce 2022 v posledním čtvrtletí roku.

Design Audi SQ8 2022

Samozřejmě, že tento model silně vychází ze standardního modelu Q8, ale přichází také s mnoha vylepšeními. První věc, které si všimnete, je agresivnější vzhled. Některé z unikátních dílů jsou nárazníky, výfuky, kola atd. Audi SQ8 2022 s sebou navíc přináší ještě pár novinek. Jedním z nich je nový paket Black Optic, který přináší nová 22palcová kola spolu s mnoha černými akcenty na exteriéru.

Mechanicky tento model nabízí několik vylepšení oproti standardnímu modelu. Mezi přednosti patří vylepšené brzdy, adaptivní vzduchové odpružení, řízení všech kol atd.

Vnitřní

Největší novinkou uvnitř je, že všechny modely jsou nyní standardně vybaveny karbonovými vnitřními panely. K dispozici je také nový paket Executive, který obsahuje vylepšená sedadla, vyhřívanou druhou řadu, sluneční clony na zadních oknech, ventilovaná přední sedadla a další.

Jinak je vše z velké části stejné jako u standardních modelů. To rozhodně není špatné vzhledem k tomu, že tento crossover nabízí jednu z nejhezčích kabin ve své třídě. Materiály jsou opravdu dobré, zatímco kvalita zpracování je vynikající. Totéž platí pro ergonomii.

Co se týče interiéru, přední sedadla jsou masivní s velmi dobrou boční oporou. Druhá řada nabízí také dostatečný prostor pro nohy dospělých cestujících. Prostřední pasažér však nebude nijak zvlášť pohodlný, a tak se čtyři dospělí jeví jako perfektní opatření.

Nákladový prostor nabízí přibližně 30,5 kubických stop nákladového prostoru za zadními sedadly a 60,7 kubických stop. To není skvělé, ale ani hrozné, na segment docela průměr.

✓ Můžete také zkontrolovat:

vlastnosti

Vzhledem k tomu, že se jedná o druhou nejdražší verzi SUV, je logické, že seznam standardní výbavy je velmi dlouhý. Můžete se těšit na vynikající 12,3palcový digitální nástroj společnosti, stejně jako doplňky, jako jsou 10,1 a 8,6palcové dotykové obrazovky, navigace, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, dva USB porty, HD rádio a 10 reproduktor s ponecháním stereo. systém a WiFi hotspot. Součástí standardní výbavy je také bezklíčový vstup, třízónová automatická klimatizace, panoramatická posuvná střecha, čtyřzónová automatická klimatizace a ambientní osvětlení atd.

Totéž platí pro bezpečnostní funkce. Můžete se spolehnout na poměrně dlouhý seznam jízdních pomůcek, který zahrnuje vychytávky jako couvací kameru, parkovací senzory, hlídání mrtvého úhlu, varování před přejezdem vzadu, varování před kolizí vpředu, automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním pruhu, automatická dálková světla, atd. prostorová kamera, adaptivní tempomat, head-up Display, rozpoznávání dopravních značek, kamera pro noční vidění a mnoho dalšího.

Motor Audi SQ8 2022

Samozřejmě je těžké si představit pořádný test Audi SQ8 2022 bez řeči o motoru. Jedná se o druhou nejvýkonnější verzi SUV, která je vybavena známým 4,0litrovým twin-turbo V8, který vyvine kolem 500 koní. To stačí k zajištění sprintu 0-60 za méně než 4,5 sekundy. Motor je spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou, která také odvádí fantastickou práci.

Motor je poměrně silný, ale také docela žíznivý. Můžete očekávat kolem 15 mpg ve městě a 21 mpg na dálnici, což jsou nižší hodnoty ve srovnání s podobně poháněnými verzemi BMW X6 a Mercedes-Benz GLE.

Pokud hledáte něco ještě výkonnějšího, toto SUV je k dispozici také ve verzi RS s maximálním výkonem 591 koní a zrychlením 0-60 za 3,7 sekundy.

Datum vydání a cena Audi SQ8 2022

Očekáváme, že se nová verze dostane na trh během několika příštích měsíců. Pokud jde o cenu Audi SQ8 v roce 2022 , ta by měla začínat na zhruba 91 000 dolarech .

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis