Audi SQ8 2022: Technické údaje, cena, motory

Vlajková loď SUV společnosti Audi, model SQ8, je již nějakou dobu na trhu a nabízí se v několika variantách. Přesto zůstává jednou z nejžádanějších verzí díky své vyváženosti mezi stylem, výkonem a luxusem. Letošní rok přináší několik zajímavých novinek. Přestože většina vozu zůstává stejná, objevují se nové prvky, jako jsou červené brzdové třmeny a volitelný karbonový vzhled. To však není jediný aspekt, který se u Audi SQ8 2022 mění.

Inovace se odehrály i v interiéru. Mezi nejvýznamnější patří více bezpečnostních prvků a nový výkonnostní balíček. Pod kapotou však zůstává stejný motor jako u předchozího modelu. Můžete se těšit na výkonný motor V8 v kombinaci s hladkou automatickou převodovkou a skvělým celkovým výkonem.

Předpokládáme, že Audi SQ8 2022 bude uvedeno na trh v posledním čtvrtletí roku 2021.

Design Audi SQ8 2022

Samozřejmě, že tento model silně vychází ze standardního modelu Q8, ale přichází také s mnoha vylepšeními. První věc, které si všimnete, je agresivnější vzhled. Některé z unikátních dílů jsou nárazníky, výfuky, kola atd. Audi SQ8 2022 s sebou navíc přináší ještě pár novinek. Jedním z nich je nový paket Black Optic, který přináší nová 22palcová kola spolu s mnoha černými akcenty na exteriéru.

Mechanicky tento model nabízí několik vylepšení oproti standardnímu modelu. Mezi přednosti patří vylepšené brzdy, adaptivní vzduchové odpružení, řízení všech kol atd.

Vnitřní

Největší novinkou uvnitř je, že všechny modely jsou nyní standardně vybaveny karbonovými vnitřními panely. K dispozici je také nový paket Executive, který obsahuje vylepšená sedadla, vyhřívanou druhou řadu, sluneční clony na zadních oknech, ventilovaná přední sedadla a další.

Jinak je vše z velké části stejné jako u standardních modelů. To rozhodně není špatné vzhledem k tomu, že tento crossover nabízí jednu z nejhezčích kabin ve své třídě. Materiály jsou opravdu dobré, zatímco kvalita zpracování je vynikající. Totéž platí pro ergonomii.

Co se týče interiéru, přední sedadla jsou masivní s velmi dobrou boční oporou. Druhá řada nabízí také dostatečný prostor pro nohy dospělých cestujících. Prostřední pasažér však nebude nijak zvlášť pohodlný, a tak se čtyři dospělí jeví jako perfektní opatření.

Nákladový prostor nabízí přibližně 864 litrů za zadními sedadly a 1718 litrů se sklopenými sedadly. To není nejlepší, ale ani nejhorší, na daný segment je to průměrný objem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

vlastnosti

Vzhledem k tomu, že se jedná o druhou nejdražší verzi SUV, je logické, že seznam standardní výbavy je velmi dlouhý. Můžete se těšit na vynikající 31,2cm digitální přístrojový panel, stejně jako na doplňky, jako jsou 25,7cm a 21,8cm dotykové obrazovky, navigace, Apple CarPlay, Android Auto, Bluetooth, dva USB porty, HD rádio, audiosystém s 10 reproduktory a Wi-Fi hotspot. Součástí standardní výbavy je také bezklíčový vstup, třízónová automatická klimatizace, panoramatické střešní okno a ambientní osvětlení.

Totéž platí pro bezpečnostní funkce. Můžete se spolehnout na poměrně dlouhý seznam jízdních pomůcek, který zahrnuje vychytávky jako couvací kameru, parkovací senzory, hlídání mrtvého úhlu, varování před přejezdem vzadu, varování před kolizí vpředu, automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním pruhu, automatická dálková světla, atd. prostorová kamera, adaptivní tempomat, head-up Display, rozpoznávání dopravních značek, kamera pro noční vidění a mnoho dalšího.

Motor Audi SQ8 2022

Samozřejmě je těžké si představit pořádný test Audi SQ8 2022 bez zmínky o motoru. Jedná se o druhou nejvýkonnější verzi SUV, která je vybavena známým 4,0litrovým twin-turbo V8 s výkonem kolem 373 kW (500 koní). To stačí k zajištění sprintu z 0 na 100 km/h za méně než 4,5 sekundy. Motor je spojen s 8stupňovou automatickou převodovkou, která také odvádí fantastickou práci.

Motor je poměrně silný, ale také docela žíznivý. Můžete očekávat spotřebu kolem 15,7 l/100 km ve městě a 11,2 l/100 km na dálnici, což jsou nižší hodnoty ve srovnání s podobně poháněnými verzemi BMW X6 a Mercedes-Benz GLE.

Pokud hledáte něco ještě výkonnějšího, toto SUV je k dispozici také ve verzi RS s maximálním výkonem 441 kW (591 koní) a zrychlením z 0 na 100 km/h za 3,7 sekundy.

Datum vydání a cena Audi SQ8 2022

Očekáváme, že se nová verze dostane na trh během několika příštích měsíců. Pokud jde o cenu Audi SQ8 v roce 2022, ta by měla začínat na zhruba 2 275 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.