Cupra Formentor 2021: Interiér, ceny, technická data

Cupra

Po tolika humbuku ohledně nedávného uvedení modelu Tevascan EV na frankfurtském autosalonu uvedl španělský výrobce na trh nové SUV Cupra Formentor 2021 . Připravovaný model je na platformě MQB koncernu VW Group, která se také používá pro nejnovější model Tiguan.

Ve srovnání s modelem Tiguan však nový Formentor vypadá mnohem sportovněji a podobně jako kupé. Tento model je k dispozici se dvěma pohonnými jednotkami, z nichž jeden je plug-in hybrid. Kabina je navíc technicky a z mnoha vysoce kvalitních materiálů.

Cupra Formentor 2021 Svůdný styl

Vnější design nejnovější Cupra Formentor 2021 je sportovní a stylový. Toto vysoce výkonné SUV vychází z koncepčního vozu Formentor představeného před rokem. Styl je vynikající a všimli jsme si grafiky koncových světel LED, které vypadají skvěleji než koncept. Mřížka byla také přepracována a přední kapotáž vypadá fantasticky.

Jak již bylo zmíněno, připravované SUV Formentor se bude pohybovat na platformě MQB slavné skupiny VW, která se dnes používá v mnoha SUV. Nejnovější Tiguan sedí na stejné platformě. Ve srovnání s tím však nový Formentor vypadá mnohem více jako kupé a nabízí agresivnější design. Tento kompaktní dvouřadý tahač osob má rozvor 2680 milimetrů.

Interiér

Uvnitř se bude nová Cupra Formentor 2021 lišit od zbytku své rodiny. Tento model nabízí velmi technický interiér, následovaný spoustou vysoce kvalitních materiálů. Dodává se se dvěma řadami sedadel a pojme pět lidí. Sportovní sedačky vpředu nabízejí velké pohodlí a líbí se nám nový standardní volant s plochým dnem. Jak již bylo zmíněno dříve, uvnitř je spousta nových techniků. Nový model nabízí dvě 12,0palcové obrazovky a slouží jako sdružený přístroj. Formentor také nabízí 450 litrů nákladového prostoru za zadním sedadlem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Stejně jako mnoho dnešních SUV bude i Formentor vybaven řadou elektronických asistenčních funkcí řidiče. Tento model nabízí adaptivní tempomat s rozpoznáváním dopravních značek, automatické nouzové brzdění, monitorování mrtvého úhlu a další jako standardní balíček.

Specifikace motoru Cupra Formentor 2021

Zcela nová Cupra Formentor 2021 je SUV založené na platformě MQB koncernu VW. Pod kapotou je tento model k dispozici se dvěma možnostmi motoru. Samozřejmě, obě jsou vysoce výkonná zařízení.

První pohonná jednotka poháněná tímto SUV je rovněž pod modelem Golf R. Vysoce výkonný základní model se navíc skládá z 2,0litrového přeplňovaného řadového motoru 4, který poskytuje celkový výkon 305 koní a točivý moment 295 liber. Toto nastavení je standardně vybaveno 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol.

Plug-in hybrid

Volitelný motor je plug-in hybrid. Podle nejnovějších zpráv byl plug-in hybridní pohonný systém přenesen z revidované verze Golf GTE. Plug-in hybridní varianta využívá 1,4litrový řadový čtyřválec s turbodmychadlem o výkonu 148 k (110 kW) a je spojena s jediným elektromotorem o výkonu 114 k (85 kW). Díky této kombinaci činí toto nastavení 242 hp a 295 lb-ft.

Stejně jako základní model bude plug-in hybrid používat stejný 7stupňový systém DCT a AWD. Je také vybaven baterií o výkonu 13 kilowatthodin, která je umístěna pod podlahou zadního spolujezdce a umožňuje jízda s nulovými emisemi 31 mil.

Datum a cena vydání Cupra Formentor 2021

Připravovaná Cupra Formentor 2021 je SUV, které nabízí skvělý vzhled a pěknou kabinu. K dispozici jsou také dvě možnosti motoru, z nichž jedna je plug-in hybrid. Formentor bude do Evropy dodán letos.

Bohužel neexistují žádné plány na uvedení Cupra Formentor na půdu Spojených států v nejbližší době. Cena zatím není k dispozici, ale podle některých pověstí nepřesáhne hranici 25 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.