Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Typická ikona SUV, Jeep Wrangler 2023, je nekonečně přizpůsobitelný pro jakýkoli životní styl. Jeep a mateřská společnost Stellantis poskytly modelu Wrangler zásadní mechanickou a technologickou modernizaci, aby mohl konkurovat novým účastníkům, jako je Ford Bronco a vlastní Grand Cherokee od Jeepu.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Nový Wrangler bude i nadále k dispozici jako 2-dveřový nebo 4-dveřový Unlimited s až šesti možnostmi pohonu, včetně plug-in hybridu pro Wrangler 4xe. Je to také jeden z mála modelů, které budou i nadále dostupné se šestistupňovou manuální převodovkou, pokud zvolíte základní 3,6litrový motor V6.

Jeep Wrangler 2023: Co je nového?

Jeep Wrangler Freedom Edition je představen na omezenou dobu pro modelový rok 2023. Vyznačuje se exteriérem ve vojenském stylu, zakázkovým interiérem, zakázkovým ocelovým předním nárazníkem, ochrannými skalami a exkluzivním odznakem Oskara Mikea na víku zavazadlového prostoru.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Novinkou pro Jeep Wrangler 2023 je nálepka s americkou vlajkou na předních blatnících, zatímco Wrangler Rubicon je standardně a volitelně dodáván s novými 17palcovými koly. Změny završují nové barvy laku Earl (šedá) a Reign (fialová).

Svoboda volby

Jeep Wrangler 2023 je stále k dispozici v šesti variantách pohonného ústrojí. Standardní variantou je 3,6litrový motor Pentastar V6 s výkonem 285 koní a 260 lb-ft. točivého momentu k dispozici u šestistupňového manuálu nebo osmistupňového automatu. Stejný motor je k dispozici s jemným hybridním systémem Jeep eTorque a je dodáván s osmistupňovým automatem.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Wrangler Sahara je standardně dodáván s 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým motorem (270 koní a točivý moment 295 lb-ft.) spojeným výhradně s osmistupňovou automatickou převodovkou. Tento motor je k dispozici jako volitelná výbava u variant Sport a Rubicon.

Volba 4dveřového modelu Rubicon přepne na 3,0litrový EcoDiesel V6 s výkonem 260 k a 442 lb-ft. bez točivého momentu. Vznětový motor je k dispozici pouze ve spojení s osmistupňovým automatem TorqueFlite 8HP75, kalibrovaným pro řazení v nízkých otáčkách. Wrangler Rubicon 392 naproti tomu spáruje 6,4litrový Hemi V8 se stejnou osmistupňovou automatickou převodovkou jako diesel.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

A konečně, nový Jeep Wrangler 4xe (Rubicon a Sahara) je vybaven 2,0litrovým přeplňovaným čtyřválcovým benzínovým motorem se dvěma elektromotory a 400voltovou baterií, která produkuje 375 koní a 470 lb-ft. dodává točivý moment. Plně elektrický dojezd s nulovými emisemi je 21 mil a hodnocení EPA je 49 MPGe.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Pohonná jednotka pro jízdu kamkoli

Jeep Wrangler Sport a Sahara 2023 jsou standardně dodávány s trvalým pohonem všech čtyř kol s dvourychlostní převodovkou Command-Trac NV241. Vyznačuje se novou generací přední a zadní nápravy Dana a nízkým převodovým poměrem 2,72:1. Volitelným prvkem hnacího ústrojí je samosvorný diferenciál Trac-Lok, který poskytuje neúprosnou přilnavost na blátě, sněhu, písku nebo ledu. Kromě toho jsou Sport a Sahara k dispozici s dvourychlostní rozdělovací převodovkou Selec-Trac s pohonem všech čtyř kol s nízkým převodovým poměrem 2,72:1.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

4dveřový Wrangler Rubicon má také přední a zadní nápravu Dana 44 pro těžký provoz, terénní pneumatiky a dvourychlostní převodovku Rock-Trac NV241 nebo volitelnou rozdělovací převodovku na plný úvazek s převodem rychlostí 4:1. Standardem je také vypínatelný přední stabilizátor, 33palcové terénní pneumatiky BFGoodrich KM a přední a zadní elektronická uzávěrka diferenciálu.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Volitelný paket Xtreme Recon od Jeepu (pro Willyho 4-dvéřový, Rubicon 4-dveřový a Rubicon 392) přidává vyboulené 35palcové terénní gumy BFGoodrich KO2, 17×8palcová kola s funkcí beadlock, 1,5palcovou podložku, speciální tlumiče a koncový převodový poměr 4,56:1. Celkově vzato mají všechny Wranglery s paketem Xtreme Recon nájezdový úhel 47,4 stupně, nájezdový úhel 40,4 stupně, světlou výšku 12,9 palce a světlou výšku 33,6 palce.

Technologie a bezpečnostní prvky

Nový Jeep Wrangler Sport je vybaven sedmipalcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu Uconnect s Apple CarPlay a Android Auto. Wrangler Sahara a horní linie výbavy mají větší 8,4palcový dotykový displej Uconnect se standardní navigací. Větší obrazovka také přichází s aktualizovaným informačním displejem řidiče.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání
Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

High-tech bezpečnostní prvky, jako je kontrola stability, elektronická stabilizace náklonu, kontrola trakce brzd a asistent rozjezdu do kopce jsou standardní výbavou. Rubicon 392 má zároveň pokročilé asistenční funkce řidiče, jako je hlídání mrtvého úhlu, adaptivní tempomat a ochrana proti kolizi.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Záruka na Jeep

Jeep Wrangler 2023 má tříletou záruku na nárazník 36 000 mil, pětiletou záruku na pohonné ústrojí 60 000 mil a tříletou záruku proti korozi a perforaci bez omezení kilometrů. O prodloužené záruce má smysl uvažovat, pokud najedete více kilometrů, než je průměr populace. V tomto komplexním průvodci najdete odpovědi na všechny otázky, které byste mohli mít ohledně prodloužení záruky na váš nový Jeep.

Jeep Wrangler 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Jeep Wrangler 2023 Cena a dostupnost

Jeep Wrangler 2023 dorazí do prodejců koncem léta nebo začátkem podzimu 2022. Cena zatím nebyla oznámena, ale podobně jako u předchozího modelu očekáváme, že MSRP bude nižší než 32 000 $ pro základní Wrangler Sport a kolem 82 000 $ pro vysoce výkonný Wrangler Rubicon 392.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik