Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti

Jeep Wrangler 2024 přijde s řadou aktualizací pod přepracovanou přední částí. Wrangler 2024 je vybaven novou sedmidrážkovou mřížkou chladiče a integrovanou stealth anténou do čelního skla, která odpovídá novému designu kol a několika konfiguracím s otevřenou střechou. A co víc, nejikoničtější americké SUV se vzdalo vznětového motoru předchozího modelu. Všechny benzínové motory však zůstávají, včetně 2,0litrového přeplňovaného hybridního pohonného ústrojí ve Wrangler 4xe.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

„Jeep Wrangler je archetypem dobrodružného hrdiny a ztělesňuje ducha a duši značky Jeep,“ řekl Christian Meunier, generální ředitel značky Jeep. “Znovu zvyšujeme laťku tím, že kombinujeme dosud nejvýkonnější Wrangler s ještě více technologiemi, komfortem a bezpečnostními prvky.”

Jeep Wrangler 2024: Co je nového?

Jeep Wrangler z roku 2024 toho má hodně za sebou a nebude mít potíže se sbíráním podílu kachen. Kromě svěžího stylu a ne méně než deseti nových designů kol je Wrangler Rubicon vybaven jedinečnou a inovativní otočnou zadní nápravou Dana 44 HD pro těžké zatížení. Jeep tvrdí, že nový design umožňuje majitelům Wrangleru zvětšit velikost kol a pneumatik, aniž by se museli obávat, že se odře nebo naruší geometrii zavěšení. Nová konstrukce navíc umožňuje tažnou kapacitu 5 000 liber, což je výrazný skok oproti současným 3 500 liber u Wrangleru.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Jeep Wrangler 2024 dostane boční airbagy pro první a druhou řadu sedadel, které jsou standardem u všech úrovní výbavy kromě Wrangler Sport. K dispozici je nová 12,3palcová dotyková obrazovka infotainmentu na bázi Googlu s bezdrátovou konektivitou k Apple CarPlay a Android Auto a také navigační systém s integrovanými mapami pro více než 2 000 tras v USA.

Jeep Wrangler 4xe: Nový Sport S & Rubicon X

Jeep rozšiřuje svou nabídku plug-in hybridů o nové úrovně výbavy Sport S a Rubicon X pro Wrangler 4xe. Sport S 4xe je vybaven 12,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu Uconnect5, elektrickým vybavením, dálkovým bezklíčovým vstupem, prémiovou skládací střechou, čelním sklem Gorilla Glass, 20palcovými litými koly na míru, adaptivním tempomatem a varováním před kolizí.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Rubicon X obsahuje elektricky ovládaná sedadla ve 12 směrech, čalounění kůží Nappa, 12,3palcový dotykový displej, navigaci a audiosystém Alpine s devíti reproduktory. Nechybí ocelové nárazníky, terénní kamera, pevná střecha v barvě karoserie, lemy blatníků a pohon všech kol Rock-Trac. Zcela nová výbava Rubicon X je překvapivě dostupná i pro benzinové modely.

Možnosti motorů a dostupné pohony 4×4

S vyřazováním vznětového motoru v modelovém roce 2024 má Wrangler na výběr ze čtyř motorů a čtyř pohonů všech kol. 2,0litrový přeplňovaný řadový čtyřválec poskytuje výkon 270 koní a nabízí točivý moment 295 lb-ft, zatímco 3,6litrový motor V6 nabízí 285 koní a 260 lb-ft točivého momentu. Čtyřválec je standardně dodáván s osmistupňovou manuální převodovkou, V6 je volitelně k dispozici se šestistupňovou manuální převodovkou.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Ti, kteří se rozhodnou pro plug-in hybrid Wrangler 4xe, získají 2,0litrový přeplňovaný zážehový a hybridní motor s výkonem 375 koní a točivým momentem 470 lb-ft – což není špatné na systém, který nabízí dojezd na čistě elektrický pohon 21 mil a Spotřeba podle EPA 49 MPGe. Wrangler 4xe je standardně dodáván s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Tím konečným je samozřejmě Jeep Wrangler Rubicon 392 se standardním 6,4litrovým Hemi V8 o výkonu 470 k, 470 lb-ft. Je to nejrychlejší a nejvýkonnější Wrangler, jaký byl kdy vyroben, zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,7 sekundy a čtvrt míle urazí za 11,3 sekundy. Standardně se dodává s osmistupňovou automatickou převodovkou TorqueFlite a pohonem všech kol Selec-Trac s aktivní rozdělovací převodovkou.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Standardní pohonnou jednotkou je pohon všech čtyř kol s dvourychlostní převodovkou Command-Trac na částečný úvazek, zatímco Rubicon má dvourychlostní převodovku Rock-Trac NV241 na částečný nebo plný úvazek s převodem 4:1. . Kromě nové plovoucí zadní nápravy je Rubicon vybaven plazivým poměrem až 100:1 a továrně instalovaným 8 000 lb. vybavena navijákem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Více standardních funkcí

Celá řada Jeep Wrangler pro rok 2024 zaznamenala řadu vylepšení. Základní Wrangler Sport má 12,3palcový dotykový displej a prémiovou měkkou střechu, zatímco Sport S má čelní sklo Gorilla Glass a více aktivní bezpečnostní technologie. Wrangler Willys je vybaven většími 33palcovými pneumatikami, zadním diferenciálem Tru-Lok s omezenou svorností, robustní elektrikou, převodovkou Selec-Trac na plný úvazek (s převodem 4LO 2,72:1) a ocelovými kolejnicemi. .

Wrangler Sahara má navíc vnější LED osvětlení, vyhřívaná sedadla a vyhřívaná řídítka. Wrangler High Altitude má střechu Sky One-Touch, přední sedadla nastavitelná ve 12 směrech a vyhřívaná, kameru směřující dopředu, 20palcová kola a nepřetržitou převodovku Selec-Trac.

Lepší bezpečnostní vybavení

Všechny Jeep Wranglery 2024 jsou vybaveny zadní kamerou ParkView, kontrolou trakce, kontrolou stability a elektronickou stabilizací náklonu, aby bylo vozidlo v bezpečí. Kromě nových hlavových airbagů pro první a druhou řadu sedadel má Wrangler 2024 bezpečnostní pásy druhé řady s předpínači a omezovači síly pásů.

Jeep Wrangler 2024: ceny a vlastnosti, Auto Březík Servis

Všechny modely Jeep Wrangler Sport S a vyšší jsou navíc vybaveny varováním před přední kolizí a pokročilým tempomatem. Rubicon 392 má ve standardní výbavě další bezpečnostní zařízení, jako je varování před mrtvým úhlem a varování před křižovatkou.

Jeep Wrangler záruka 2024

Každý Wrangler opouští továrnu s tříletou zárukou na nárazníky 36 000 mil, pětiletou zárukou na pohonné ústrojí do ujetí 60 000 mil a tříletou zárukou proti proděravění bez omezení počtu najetých kilometrů. Náš komplexní průvodce prodlouženými zárukami Jeep se může hodit, pokud najedete více kilometrů než obvykle.

Jeep Wrangler 2024 Cena a dostupnost

Jeep Wrangler 2024 dorazí do prodejců koncem roku 2023. Cena ještě není stanovena, ale už jsme slyšeli, že Wrangler 4xe bude levnější než předchozí verze, což posílí argument nákupu výkonného plug-in hybridního SUV.

Očekáváme, že ceny začnou na 36 000 $ za základní Wrangler Sport, 46 000 $ za Wrangler Sport 4xe PHEV a až 70 000 $ za Rubicon X 4xe PHEV. Konečně, mocný Rubicon 392 by mohl začínat na zhruba 86 000 dolarech.

Fotografie a zdroj: FCA Germany GmbH.