Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Lexus UXh 2023 má nové jméno, které odpovídá jeho nově nalezené identitě nejmenšího čistě hybridního Lexusu. Aktualizovaný UXh, který se od svého debutu v roce 2019 nazývá UX, zůstává základním luxusním crossoverem, který nepředstírá robustnost navzdory svému vzhledu jako SUV.

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Oficiálně nazvaný UX 250h, Lexus upustil od nehybridních variant pro modelový rok 2023 a zároveň aktualizoval dostupné standardní informační a zábavní a bezpečnostní technologie, aby se stal prostorem pro stálice jako Volvo XC40, Mercedes-Benz GLB a BMW X1 a X2. .

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

„Nový UXh si klade za cíl zvýšit přitažlivost elektrifikovaných vozidel, zejména hybridních EV, jedinečným rozvojem zážitku z jízdy a pokročilými bezpečnostními prvky,“ řekl Mitsuteru Emoto, hlavní inženýr společnosti Lexus International. “S pečlivou pozorností k detailu vyvinul tým Lexus tyto dvě klíčové funkce, aby si zákazníci po celém světě mohli užít pocit luxusu a pohodlné a bezpečné jízdy.”

Lexus UXh 2023: co je nového?

Od roku 2023 bude Lexus UXh k dispozici pouze jako hybrid s pohonem všech kol. Pod kapotou je dvoulitrový zážehový čtyřválec s hybridně-elektrickým systémem, který produkuje 181 koní. Pokud vám tato čísla zní povědomě, je to proto, že se jedná o stejnou hybridní pohonnou jednotku jako předchozí model UX 250h. Jedinou dostupnou převodovkou je bezstupňová automatická převodovka (CVT).

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Kromě toho má UXh dva balíčky F-Sport: Design a Handling. To první zajišťuje sportovnější vzhled, druhé pak sportovnější ovladatelnost. Novinkou je také aktualizovaný informační a zábavní systém a vylepšené bezpečnostní prvky.

✓ Můžete také zkontrolovat:


Spotřeba paliva Lexus UXh 2023

Oficiální informace o spotřebě paliva Lexus ve své tiskové zprávě neuvedl. Očekáváme však, že UXh 2023 bude mít podobné hodnocení EPA jako model 2022, konkrétně 43 město, 41 dálnice a 42 mpg dohromady.


Revidovaný podvozek a architektura

Naštěstí Lexus nenalepil jen nový emblém a nenechal to tak. Přestože je podvozek stále založen na platformě GA-C mateřské společnosti Toyota (na které jsou založeny také GR Corolla a Toyota Prius, abychom jmenovali alespoň některé), podvozek nyní obsahuje dalších 20 bodových svarů, revidovaný elektronický posilovač řízení a nové kalibrované tlumiče.

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy
Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Lexus také pověřil Bridgestone výrobou nových 18palcových runflat pneumatik, které jsou tišší a jemnější. Lexus tvrdí, že výsledkem je hybridní crossover, který nabízí ostřejší ovládání, pevnější řízení a pohodlnější jízdu.


Nové balíčky F-Sport

Lexus UXh 2023 je k dispozici ve dvou paketech F-Sport. Stylingový balíček zahrnuje kola F-Sport, na míru upravenou mřížku chladiče, tmavé střešní ližiny, černou střechu, střešní okno, mlhové světlomety do zatáček, stěrače s dešťovým senzorem, světlomety s automatickým vyrovnáváním sklonu a podběhy kol v barvě karoserie.

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy
Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Manipulační balíček nabízí aktivní, variabilní odpružení s vysoce výkonnými tlumiči, sedadla F-Sport s nastavením paměti, nový volant s hlavicí řadicí páky, samostmívací zpětné zrcátko a digitální klíč.


Rozhraní Lexus

Lexus UXh 2023 je standardně dodáván s osmipalcovým dotykovým displejem poháněným nejnovějším softwarem Lexus Interface s duální konektivitou Bluetooth, bezdrátovým Apple CarPlay a Android Auto, integrovaným hlasovým asistentem a jsou podporovány aktualizace OTA (over-the-air).

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy
Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Dostupnou 12,3palcovou dotykovou obrazovku infotainmentu však jen těžko přehlédnete a lépe spolupracuje se softwarovými vylepšeními Lexus. Lexus také posunul středový dotykový displej blíže k řidiči kvůli lepší ergonomii a konečně se zbavil otravného touchpadu, který některým lidem z nějakého důvodu nevadí.


Standardní bezpečnostní prvky

Každý Lexus UXh 2023 je standardně vybaven Lexus Safety System+ 2.5. Systém využívá kameru s jednou čočkou a milimetrový radar pro podporu řady pokročilých bezpečnostních prvků, jako je předkolizní systém s asistovaným řízením, varování před opuštěním jízdního pruhu a dynamický radarový tempomat s regulací rychlosti v zatáčkách, abychom jmenovali alespoň některé.

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Tovární záruka Lexus

Na Lexus UXh 2023 se vztahuje čtyřletá záruka/50 000 mil na nárazník a šestiletá záruka/70 000 mil na hnací ústrojí. Standardem je také osmiletá/100 000 mil hybridní záruka a desetiletá/150 000 mil záruka na baterii.

V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku. Než se rozhodnete, přečtěte si tohoto užitečného průvodce prodlouženými zárukami Lexus.

Lexus UXh 2023: Interiér, motor a úpravy

Lexus UXh 2023: Ceny a dostupnost

Ceny Lexus UXh 2023 AWD začínají na 37 250 EUR za základní model, zatímco nejvyšší verze AWD F Sport s paketem Handling Package začíná na 44 680 EUR (obě ceny zahrnují náklady na převod 1 075 EUR).

Autobrezik