Lexus GX 460 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Pokud stále truchlíte nad ztrátou standardního motoru V8 v nové Toyotě Land Cruiser nebo Lexus LX, 2023 GX 460 je další nejlepší věc. Má svalnatý 4,6litrový motor V8 s architekturou karoserie na rámu, což znamená, že má srdce a kosti skutečného SUV.

Lexus GX 460 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Těžkopádný motor V8 a zastaralá architektura žebřinového rámu stojí za cenu z hlediska ovládání a spotřeby paliva. Přesto je Lexus GX 460 z roku 2023 luxusní SUV za 65 000 dolarů, což znamená, že tyto nevýhody by pro bohatou klientelu GX neměly záležet.

Lexus GX 460 2023: co je nového?

Nový Lexus GX je stále založen na platformě druhé generace, která debutovala v roce 2010, ale Lexus ji v průběhu let neustále aktualizuje, aby vyhovovala potřebám moderních spotřebitelů. V roce 2023 bude GX vybaven novým 10,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu s konektivitou Apple CarPlay, Android Auto a Amazon Alexa, čtyřmi porty USB a novým balíčkem Black Line Special Edition, který byl poprvé představen v roce 2021. Dodává se s různými volitelnými doplňky, jako jsou 18palcová lesklá černá litá kola, černý střešní spoiler, anténa se žraločí ploutví, čirá zadní světla a panoramatický monitor.

Black Line SE je k dispozici v nejvyšším stupni výbavy Lexus GX Premium a pro kupující v Severní Americe je omezena na pouhých 3 000 kusů. Dostupné barvy laku zahrnují Eminent White Pearl (novinka pro rok 2023), Obsidian a Nori Green Pearl (exkluzivně pro Black Line SE). Úroveň výbavy Lexus GX Luxury je standardně dodávána s prémiovým audio systémem Mark Levinson a novým klíčem.

Standardní motor V8 a pohon všech kol

Předností GX 460 je jeho 4,6litrový zážehový motor V8 o výkonu 301 k, 329 lb-ft. točivého momentu. Výkon je přenášen na všechna čtyři kola prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky a automatického pohonu všech kol. Je vybaven samosvorným diferenciálem Torsen citlivým na točivý moment, který ve většině jízdních situací posílá 40 procent výkonu motoru na přední kola a 60 procent na zadní kola a podle potřeby mění točivý moment.

Hnací ústrojí je navíc vybaveno nízkorozsahovou převodovkou, dvourychlostní rozdělovací převodovkou a elektronicky uzamykatelným středovým diferenciálem pro případy, kdy jde do tuhého. Lexus GX navíc využívá technologie odpružení, jako je Hill Descent Control, Hill Start Assist, Active Traction Control a Stability Control, abyste se dostali domů do jakéhokoli terénu.

Lexus GX 460 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Tažná kapacita Lexus GX

Lexus GX 460 pro rok 2023 má tažnou kapacitu až 6 500 liber, což je dostačující pro tažení hraček pro powersporty, malého obytného vozu nebo lodi. GX 460 2023 je vybavena kontrolou kývání přívěsu, která funguje v tandemu se standardní kontrolou stability vozidla pro zvýšení bezpečnosti při tažení.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Lexus GX Off-Road Pack

Nový GX je možná Lexus, ale má v sobě geny Toyota Land Cruiser Prado, díky čemuž je na konci asfaltu impozantním strojem. Off-roadový paket, který je k dispozici v nejvyšší výbavě Luxury, podtrhuje jeho terénní kvality. Balíček obsahuje řadu off-roadově osvědčeného příslušenství a technologií, jako je Multi-Terrain Monitor, Skid Plates, Creeper Control a Multi-Terrain Select jízdní režimy pro zdolání blátivého, písečného nebo kamenitého terénu.

Standardní bezpečnostní prvky

Lexus GX 460 pro rok 2023 je standardně dodáván s Lexus Safety System+, sbírkou pokročilých jízdních asistentů, která zahrnuje inteligentní dálková světla, dynamický radarový tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před kolizí a intuitivní parkovací asistent.

Záruka Lexus

Na každé nové vozidlo Lexus se vztahuje čtyřletá záruka/50 000 mil na nárazník a šestiletá/70 000 mil záruka na hnací ústrojí. V závislosti na tom, kolik jezdíte, můžete využít prodlouženou záruku. Než se rozhodnete, přečtěte si tohoto užitečného průvodce prodlouženými zárukami Lexus.

Lexus GX 460 2023: Cena a dostupnost

Lexus GX 460 pro rok 2023 se do amerických prodejců dostane na podzim 2022. Doporučená cena začíná na 57 575 eurech pro základní GX 460 a 58 910 eurech pro prémiovou výbavu GX 460. Nová GX Black Line SE začíná na 62 310 EUR, zatímco GX 460 Luxury stojí 68 230 EUR. Všechny hodnoty MSRP jsou včetně poplatků za místo určení.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis