Mazda CX-30 2024: Interiér, ceny, technická data

Ti, kteří čekali na datum uvedení Mazdy CX-30 na trh v roce 2024, aby zjistili, jaké novinky tento malý crossover SUV značky Mazda čeká, už nebudou muset dlouho čekat. Mazda již zveřejnila některé podrobnosti o připravovaném modelu CX-30 pro rok 2024, včetně debutu zcela nové úrovně výbavy, která nabídne exkluzivní barvy a designové prvky pro model CX-30 Turbo.

Řidiči vozů Mazda a mnozí další zájemci již vědí, že CX-30 je malý crossover SUV, který díky svému prémiovému designu a výkonu více vyniká, než váží. V roce 2024 se však CX-30 dočká výrazné modernizace a možná i dalších drobných vylepšení, která zajistí, že zůstane atraktivní alternativou k ostatním malým CUV.

Podívejme se na modelovou řadu CX-30 pro rok 2024, která bude od nynějška k dispozici u prodejců Mazdy.

Kdy se očekává uvedení modelu CX-30 na trh v roce 2024?

Než se zaměříme na změny a aktualizace Mazdy CX-30 pro rok 2024, měli bychom nejprve zmínit, že datum uvedení CX-30 na trh se blíží. Vzhledem k tomu, že Mazda již oznámila podrobnosti o novém stupni výbavy modelu CX-30 pro rok 2024, očekáváme, že nový model 2024 dorazí brzy ve druhé polovině roku 2023.

Co je nového: Mazda CX-30 2024 Carbon Turbo

Velkou novinkou pro rok 2024 je rozšíření modelové řady CX-30 o novou edici Carbon Turbo. Nová Mazda CX-30 Carbon Turbo Edition se vyznačuje výrazným stylem s exkluzivním lakem, vnějšími a vnitřními akcenty a čalouněním interiéru, které nebudou k dispozici pro CX-30 ani pro žádný jiný model Mazda před rokem 2024.

Mezi hlavní přednosti Mazdy CX-30 Carbon Turbo patří:

 • Vnější barva Zircon Sand Metallic
 • Kožená sedadla v barvě terakoty
 • Černé semišové potahy sedadel
 • Interiérové akcenty v barvě Gunmetal
 • Motor 2.5 Turbo Skyactiv-G o výkonu 250 k

Stejně jako oblíbená varianta Carbon Edition modelu CX-30 bez turbodmychadla a další současné modely Mazdy má CX-30 Carbon Turbo leskle černou povrchovou úpravu, včetně černých kol z lehké slitiny, černé metalické mřížky chladiče a bočních zrcátek. Vnější barva Zircon Sand Metallic v kombinaci s interiérem v barvách Terracotta, Black a Gunmetal je však jedinečná pro novou výbavu Carbon Turbo, která bude od roku 2024 k dispozici také pro modely Mazda3 a CX-5.

Technické údaje a výkon

Po uvedení crossoverů SUV CX-30 na trh budou mít stejně jako v předchozích modelových letech dostatek výkonu díky použití řadového čtyřválce Mazda Skyactiv G o objemu 2,5 litru.

Výkon základního motoru, 2,5litrového čtyřválce Skyactiv-G s přirozeným nasáváním, byl pro modelový rok 2023 mírně zvýšen na 191 k namísto 186 k. Motor CX-30 bude mít rovněž výkon 191 k.

Pro ty, kteří chtějí šlápnout na plyn ještě více, je tu Mazda CX-30 s turbodmychadlem. Výkon Mazdy CX-30 vrcholí s 2,5litrovým čtyřválcovým motorem s turbodmychadlem Skyactiv-G, který dosahuje točivého momentu až 320 N.m a výkonu 250 k na prémiový benzin.

Obě motorové varianty Mazdy CX-30 jsou spojeny se šestistupňovou automatickou převodovkou Skyactiv-Drive a standardně jsou vybaveny proaktivním systémem pohonu všech kol Mazda i-Activ, který je navržen pro optimální trakci a účinnost na všech silnicích.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Hodnocení MPG

Jízda ve všestranném a pohotovém malém crossoveru SUV by neměla být na úkor benzinové pumpy. A pokud jsou údaje o spotřebě paliva v roce 2023 nějakým ukazatelem, měla by Mazda CX-30 MPG zapůsobit na náročné motoristy i na ty, kteří se zajímají o spotřebu paliva. Toto malé SUV značky Mazda je navrženo pro potěšení z jízdy a úspornost – a je to vidět.

Očekáváme, že Mazda CX-30 2024 bude mít podobnou spotřebu jako model 2023. Ten se standardním 2,5litrovým motorem dosahoval podle EPA spotřeby 9,0 l/100 km ve městě a 7,1 l/100 km na dálnici. S přeplňovaným motorem pod kapotou dosahovala spotřeby 10,7 l/100 km ve městě a 7,8 l/100 km na dálnici.

Podle našeho názoru je CX-30 nejlepším malým SUV na trhu a díky velmi slušným hodnotám spotřeby paliva na svou výkonovou úroveň by měl být oblíbenou volbou i v edici CX-30.

Interiér

Mazda CX-30 nabízí řidiči a jeho hostům překvapivě prostorný interiér, který pojme pět cestujících ve dvou řadách. Interiér Mazdy CX-30 nabízí 94,1 m3 celkového objemu pro cestující a 20,2 m3 nákladového prostoru za druhou řadou sedadel. Díky tomu je interiér Mazdy CX-30 mimořádně příjemný, uvolněný a flexibilní až pro pět cestujících a spoustu zavazadel.

Potřebujete více místa na zavazadla? Pak stačí sklopit druhou řadu sedadel a zavazadlový prostor se zvětší až na 45,2 m3. Na malý sportovní vůz to není špatné.

Mazda CX-30 odměňuje své řidiče nejmodernějšími technologiemi, díky nimž je každá jízda potěšením. Standardně dodávaný 8,8palcový digitální displej infotainmentu, 7palcový displej řidiče, integrace systémů Apple CarPlay a Android Auto i audiosystém s osmi reproduktory nabízejí intuitivní ovládání a prémiový pocit, který u malého SUV této cenové třídy najdete jen zřídka.

Spolu s asistenčními systémy řidiče, jako je radarový tempomat Mazda s funkcí Stop & Go, nabízí tento crossover všechny moderní vymoženosti, které dnes řidiči chtějí. A všechny tyto prvky jsou již součástí standardní nebo základní výbavy modelu CX-30.

Všichni cestující v Mazdě CX-30 si mohou užívat prvotřídního komfortu, ať už si zvolí standardní koženková sedadla, nebo na přání dodávaná kožená sedadla. Osmisměrně elektricky nastavitelné sedadlo řidiče s elektricky ovládanou bederní opěrkou a dvojitou paměťovou funkcí umožňuje řidiči najít si před každou cestou ideální polohu a oporu sedadla.

Díky vyhřívaným předním sedadlům, dvouzónové automatické klimatizaci, vyhřívanému volantu a elektricky posuvnému skleněnému střešnímu oknu lze v Mazdě CX-30 snadno regulovat teplotu v interiéru, aby se všichni cestující cítili pohodlně.

Barvy interiéru a exteriéru

Možná jste si koupili model CX-30 z roku 2023, prohlédli si dostupné barvy exteriéru a interiéru a zajímalo vás, zda budou stejné i pro Mazdu CX-30 z roku 2024.

Paleta barev CX-30 zahrnuje oblíbené klasické barvy Mazdy a také novou atraktivní barvu, která je k dispozici pouze pro nový stupeň výbavy CX-30 Carbon Turbo.

Při koupi vozu Mazda CX-30 2024 by řidiči měli mít možnost vybrat si z následujících barev:

 • Zirkonový písek kovový
 • Polymetalická šedá metalíza
 • Soul Red Crystal Metallic
 • Platinová křemenná metalíza
 • Deep Crystal Blue Mica
 • Strojově šedá metalíza
 • Sněhová vločka bílá perleťová slída
 • Jet Black Mica

Interiér si zachovává oblíbenou černou koženku a kožená sedadla, stejně jako červenou kůži z Carbon Edition a světlejší odstín než v předchozích letech.

CX-30 Carbon Turbo Edition přidává interiér Terracotta s černými semišovými akcenty, který je novinkou pro rok 2024.

Závěrečné poznámky

Mazda CX-30 je více stejná a ještě více, a to je podle nás skvělé. CX-30 si nehraje na úspěch. Místo toho staví na vylepšeních modelu 2023, jako je silnější 2,5litrový motor s výkonem 191 koní, a nabízí novou stylovou variantu pro řidiče, kteří se rozhodnou pro turbodmychadlo: atraktivní novou CX-30 Carbon Turbo.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.