Mercedes-AMG C 43 2023: Informace, ceny, technická data

Mercedes

Mercedes-AMG C 43 pro rok 2023 naplňuje slib, že posílí novou třídu C W206 charakteristickou technologií značky zvyšující výkon. Ale pro ty, kteří truchlí nad ztrátou předchozího C 43 s 385 k přeplňovaným motorem V6 s dvojitým přeplňováním, máme znepokojivou zprávu: Mercedes-AMG C 43 2023 se obejde bez nafouknutého motoru V6. Místo toho dal Mercedes-AMG nové C 43 nejvýkonnější sériově vyráběný zážehový čtyřválec, jaký byl kdy vyroben.

Technologie hnacího ústrojí Mercedes-AMG C 43 2023

Řadová šestka z E46 BMW M3 se zapsala do historie jako jeden z nejlepších zážehových motorů všech dob. Hladkost a nízký točivý moment řadové šestky 1G-FE od 8. generace Toyota Crown mohu také hodnotit lépe než 2,2litrovou čtyřku. Jde o to, že šest pístů – ať už řadových nebo v konfiguraci V – je lepší než čtyři, ale Mercedes-AMG C 43 2023 nesouhlasí.

Aby Mercedes-AMG uklidnil naši nechuť ke skromnému čtyřválci, dal novému C 43 mild-hybridní verzi svého všemocného motoru M139. Nová C 43 s pouhými čtyřmi válci a objemem 2,0 litru má 402 koní a slušný točivý moment 369 lb-ft. 48voltový mild hybridní asistent poskytuje v případě potřeby 13 koní navíc v nižších otáčkách. Podle Mercedes-AMG je motor v C 43 první na světě, který se nabíjí přes elektrický výfukový ventilátor. Tato technologie pochází od týmu Mercedes-AMG Petronas F1.

Turbodmychadlo má 1,6 palcový tenký elektromotor mezi kolem turbíny (výstupní strana) a kompresorovým kolem (vstupní strana). Elektromotor s otáčkami až 17 500 ot./min podporuje rozběh turba na volnoběh, což výrazně zlepšuje odezvu motoru v jakýchkoliv otáčkách. Elektrické turbo navíc umožňuje vyšší točivý moment v nižším rozsahu otáček. V kombinaci s dvoustupňovým vstřikováním paliva a vnitřním fungováním NANOSLIDE (také odvozeným od Formule 1) je motor C43 skutečným chuligánem, když je provokován.

Jak rychlý je Mercedes-AMG C 43 2023?

Nový Mercedes-AMG C 43 Sedan zrychlí z nuly na 60 mil/h za přibližně 4,6 sekundy a má elektronicky omezenou maximální rychlost 155 mil/h (s volitelnými 19palcovými nebo 20palcovými koly může dosáhnout rychlosti 165 mil/h). Nová C 43 má stálý pohon všech kol AMG Performance 4MATIC s rozdělením točivého momentu v poměru 31:69 na zadní nápravu, které imituje tah pohonu zadních kol. Manuální převodovka není k dispozici, ale C 43 má standardně devítistupňovou vícespojkovou automatickou převodovku AMG SPEEDSHIFT s nově zkalibrovaným softwarem.

Třístupňové řízení přední a zadní nápravy

Mercedes-AMG C 43 má třístupňové řízení parametrů AMG s „proměnným převodem geometrie řízení“. Systém se dokáže přizpůsobit jakémukoli zvolenému jízdnímu režimu, aby minimalizoval námahu při řízení při nízkých rychlostech a poskytoval lepší zpětnou vazbu při plném plynu.

Mercedes-AMG C 43 má také řízení zadní nápravy s maximálním úhlem natočení 2,5 stupně. Do rychlosti 37 km/h systém řídí zadní kola v opačném směru než přední, ale nad 37 km/h stejným směrem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Řízení zadní nápravy v podstatě zkracuje rozvor vozidla, což zlepšuje ovladatelnost při vysokých rychlostech a manévrovatelnost při nízkých rychlostech a zpřísňuje poloměr otáčení. S adaptivním podvozkem a AMG Ride Control slibuje Mercedes-AMG C 43 spojení všech atributů sportu a luxusu.

Styl a technické vlastnosti

Mercedes-AMG C 43 z roku 2023 se vyznačuje na míru šitou mřížkou chladiče (se svislými chromovanými lištami), předním nárazníkem AMG (s ventilačními otvory), novými bočními prahy, aktualizovaným zadním nárazníkem a výfukovým systémem AMG se dvěma kulatými koncovkami. Uvnitř jsou sedadla AMG v černé barvě MB-Tex a mikrovlákno, červené kontrastní prošívání, červené bezpečnostní pásy a volant AMG s plochým dnem (v jemné kůži nappa) s perforovanými úchopovými oblastmi a hliníkovými pádly řazení.

Další standardní výbavou jsou osvětlené prahové lišty s nápisem AMG, sportovní pedály a koberečky AMG. Informační a zábavní systém značky MBUX se skládá z 12,3palcového digitálního sdruženého přístroje a 11,9palcového dotykového displeje uprostřed. Volitelně jsou k dispozici technické prvky, jako je head-up displej a záznamník dat AMG Track Pace.

Mercedes-AMG C 43 2023 Sedan Cena

Mercedes-AMG ještě neoznámil MSRP pro svůj nejnovější sedan C 43, ale očekáváme, že základní ceny budou začínat mezi 60 000 a 65 000 EUR. První dodávky dorazí k prodejcům koncem roku 2022.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.