Mercedes-Benz GLE 2021: Ceny, informace, technická data

Mercedes-Benz

Středně velký Mercedes-Benz GLE je pro sezónu 2020 zcela nový a stále je jedním z nejlépe hodnocených SUV v ulicích. Jako obvykle u Mercedesu však značka zavádí vysoce výkonné verze pro druhý modelový rok po redesignu. Mercedes-Benz GLE verze 2021 přináší teplo do programu s novým modelem od značky AMG. Špičkový AMG GLE 63 S doplňuje nabídku výkonným dvoulitrovým motorem V8 o objemu 4,0 litru s výkonem 603 k pod kapotou. Model samozřejmě dostává také vyladění podvozku a odpružení od AMG a od ostatních verzí se vizuálně liší ochrannou známkou AMG.

Středně velký Mercedes GLE získává nejvyšší hodnocení za prostornou a atraktivní kabinu. Model má také pravděpodobně nejlepší informační a zábavní systém v oboru. GLE je také vybaven moderním bezpečnostním vybavením a nabízí řadu vybavení a luxusních předmětů. Střední Merc SUV má také výkonné motory a působivou ovladatelnost.   

Mercedes-Benz GLE 2021: Design

Mercedes-Benz GLE 2021 , který je dodáván na trh po důkladné redesign loňského roku, si zachovává stejnou konstrukci jako verze jsou již k dispozici.

Tento model je dobře zastoupen a kombinuje robustní akcenty a propracovanost. Nová verze AMG GLE 63 S navazuje na běžný design modelu s odvážnými bity AMG. Nové vysoce výkonné GLE je vybaveno standardními 21palcovými koly, která mohou být nahrazena většími 22palcovými jednotkami.

Model také upoutá pozornost odvážnou svislou lamelovou mřížkou AMG a zvětšenými otvory ve spodní části.

Zadní část využívá čtyřnásobný výfukový systém a nechybí ani výrazný zadní difuzor.

Kupující se také mohou rozhodnout pro balíček AMG Night Package, který dále zvyšuje silnou přítomnost modelu díky lesklému černému obložení a černému pochromovanému výfukovému systému.

Vnitřní:

Kabina Mercedesu GLE vyzařuje sofistikovanost a mimořádné řemeslné zpracování.

Model je docela prostorný a ve druhé řadě je spousta prostoru pro nohy a hlavu. Kapacita nákladu je také něco málo přes 80 kubických stop za přední řadou.  

GLE má také intuitivní ovládání a atraktivní vzory řezání.

Nová verze AMG překonfiguruje design běžné verze v kabině se speciálním tříramenným volantem, obložením z uhlíkových vláken, pedály z nerezové oceli a sportovními sedadly značky AMG. Model se také prodává s ovládacím panelem specifickým pro AMG.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Zařízení:

Mercedes-Benz GLE 2021 má také dlouhou řadu standardního vybavení. Model má standardně LED světlomety, střešní okno, bezklíčový přístup a zapalování, elektrická zrcátka, hands-free dveře zavazadlového prostoru, automatické stěrače čelního skla, simulované kožené čalounění, dvouzónovou klimatizaci a mnoho dalšího. Každá verze je také nabízena k prodeji s informačním a zábavním systémem MBUX, 12,3palcovou hlavní dotykovou obrazovkou, navigací, HD rádiem atd.

Na úrovni bezpečnosti se model spoléhá na standardní varování a zmírnění čelních kolizí, ospalý monitor řidiče a detekci mrtvého úhlu s varováním před zadním křížením.

Volitelná výbava zahrnuje elektrická sedadla ve druhé řadě, okolní osvětlení, satelitní rádio, zvukový systém Burmester atd. Bezpečnostní balíček se systémy, jako je adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, rozpoznávání dopravních značek, aktivní asistent změny jízdního pruhu atd., Je volitelný .

Horní třídy přecházejí na kožené čalounění, vyhřívaný volant a zadní sedadla, prémiový zvukový systém a mnoho dalšího.

Nová verze AMG nabízí standardně většinu volitelných prvků v kombinaci s vícebarevnými sedadly, specifickými motivy AMG, 64barevným okolním osvětlením a dalšími.

Mercedes-Benz GLE 2021: výkon

Mercedes-Benz GLE 2021 se vrací se stejným hnacím ústrojím jako aktuálně dostupných verzí.

Základní GLE je založeno na 2,0litrovém turbomotoru se smíšenou s hladkou 9stupňovou automatickou převodovkou. Tento model je k dispozici s pohonem zadních a všech kol. Motor vyvíjí 255 koní a točivý moment 273 lb-ft.

GLE 450 je standardně vybaven pohonem všech kol a přeplňovaným 3,0litrovým řadovým motorem 6. Motor vyvíjí 362 koní a točivý moment 369 lb-ft. K dispozici je také 48voltový hybridní systém, který dodává výkon 21 koní.

GLE 580 4Matic kombinuje systém EQ Boost s přeplňovaným motorem V8 o objemu 4,0 litru. Jednotka V-8 poskytuje výkon 483 koní a točivý moment 516 lb-ft.

Nový AMG GLE 63 S kombinuje 48voltový elektrický systém s 4,0litrovým motorem V8 se dvěma turbodmychadly, který má výkon 603 k a točivý moment 627 lb-ft. Model využívá systém pohonu všech kol 4Matic s diferenciálem s omezeným prokluzem. Využívá také vzduchové odpružení ve čtyřech rozích a k dispozici je sedm jízdních režimů.

Mercedes-Benz GLE 2021: vydání, cena

Mercedes-Benz GLE 2021 se začne prodávat v nadcházejících měsících. Cena začíná na přibližně 50 000 eur. Nový model AMG vyžaduje 110 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.