Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

Existuje důvod, proč Mercedes-Benz zůstává u kupé a kabrioletu čtvrté generace třídy C, i když zcela nová pátá generace třídy C dorazí v roce 2022. Odpovědí je Mercedes-Benz CLE 2024, zcela nové jméno pro třícípou hvězdu, která se nachází mezi třídou C a E, ale má o dvě dveře méně. CLE si klade za cíl vyhovět potřebám prémiových zákazníků, kteří chtějí sportovnější a kompaktnější kupé Mercedes, které však nabízí prostorný interiér čtyřdveřového sedanu třídy E.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

Mercedes-Benz CLE 2024: co je nového?

Německá automobilka jej popisuje jako „největší kupé ve středním segmentu“. CLE je zhruba o 6,5 palce delší než předchozí kupé třídy C, má delší rozvor a je o jeden palec vyšší než předchozí kupé třídy E. Růst a změněné proporce vedly k většímu prostoru pro hlavu, kolena a ramena vzadu a kufr nabízí prostor až pro tři golfové bagy.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

Design CLE je navíc směsí stylových prvků z nové třídy C a E. Stejně jako tyto se CLE vyznačuje usazeným designem s kratšími předními převisy, delšími zadními převisy, svalnatými rameny a prodlouženou kapotou. CLE bude nabízeno jako kupé a kabriolet, přičemž kabriolet dorazí do prodejců začátkem roku 2024.

Výkonné hybridní pohony

Mercedes-Benz CLE 2024 bude debutovat ve dvou variantách: CLE 300 4MATIC a CLE 450 4MATIC. Oba jsou vybaveny mild hybridním pohonným ústrojím s přeplňovaným čtyřválcovým nebo šestiválcovým motorem. M254 se používá v CLE 300 4MATIC, přeplňovaném zážehovém čtyřválci o objemu 2,0 litru s výkonem 255 koní a točivým momentem 295 Newtonmetrů. Stejný motor je také instalován v současných C 300 a E 250.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

CLE 450 je vybaven 3,0litrovým řadovým šestiválcovým přeplňovaným motorem M256 z E450, který poskytuje výkon 375 koní a točivý moment 369 lb-ft. Oba motory jsou vybaveny 48voltovou elektronikou a integrovaným startér-generátorem (ISG), který v případě potřeby poskytuje výkon 23 koní a 148 lb-ft točivého momentu – dost na to, aby eliminoval prodlevu turba a zároveň zvýšil výkon v nízkých otáčkách.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

Obě varianty CLE mají pohon všech kol a devítistupňovou automatickou převodovku 9G-TRONIC. U převodovky CLE jsou ISG, výkonová elektronika a chladič převodovky umístěny v integrovaném modulu pro úsporu místa a hmotnosti.

Sportovní nízký jezdec

Mercedes-Benz CLE 2024 není coolově vypadající low rider, ale sedí o více než půl centimetru níže než běžný sedan třídy C. Elegantní dvoudveřová karoserie CLE 300 4MATIC v sobě ukrývá čtyřprvkovou přední nápravu a víceprvkovou zadní nápravu s komfortním naladěním. CLE 450 4MATIC má naopak pevnější odpružení pro větší požitek z jízdy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Elegantní a zároveň sportovní kabina

Zatímco karoserie CLE připomíná třídu C a E, interiér je celý třídy C s 12,3palcovým digitálním přístrojovým panelem a 11,9palcovým vertikálním dotykovým displejem. Za zmínku stojí zejména sedadla, speciálně navržená pro nový CLE, s integrovanými reproduktory (dva na přední sedadlo), které doplňují standardní 3D prostorový audio systém Burmester se 17 reproduktory.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

CLE 450 4MATIC se standardně dodává s paketem AMG Line, který obsahuje černé materiály MB-TEX kolem přístrojové desky a pasu. Zákazníci si mohou vybrat z různých materiálů a barev interiéru, včetně prošívané a perforované kůže napa, černé dřevěné dýhy s otevřenými póry, hliníkových intarzií, ořechového dřeva a dalších.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

CLE má samozřejmě infotainment systém MBUX s online streamováním hudby, hlasovým asistentem, uživatelskou personalizací a kompatibilitou Android pro aplikace třetích stran, jako je Zoom, Angry Birds nebo TikTok (ať už z jakéhokoli důvodu).

Bezpečnostní prvky Mercedes-Benz CLE 2024

CLE by nebyl Mercedes, kdyby neměl nejmodernější bezpečnostní techniku, která je pro Mercedes typická. Mezi standardní asistenční systémy řidiče patří Attention Assist, Lane Keeping Assist, Brake Assist, Speed ​​Limit Assist a couvací kamera. S volitelným paketem jízdních asistencí se přidávají další bezpečnostní sítě, včetně aktivního asistenta řízení, brzdového asistenta, asistenta změny jízdního pruhu a aktivního systému varování před mrtvým úhlem.

Mercedes-Benz CLE 2024: ceny a vlastnosti

Mercedes-Benz CLE 2024 zahajuje MSRP

Mercedes-Benz ještě není připraven mluvit o cenách, ale slíbil odhalit základní ceny těsně před plánovaným uvedením na trh. Očekáváme však, že základní ceny budou začínat na přibližně 65 000 EUR za CLE 300 a přibližně 73 000 EUR za CLE 450. První dodávky CLE Hardtop Coupé začnou na začátku roku 2024 a CLE Cabriolet bude následovat v polovině roku 2024.

Fotografie a zdroj: Mercedes-Benz AG.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik