Mercedes-Benz CLE 2024: ceny, interiér, technická data

Mercedes-Benz si ponechal kupé a kabriolet čtvrté generace třídy C, přestože v roce 2022 představil zcela novou pátou generaci třídy C. Důvodem je uvedení Mercedesu-Benz CLE 2024, zcela nového modelu, který se svou velikostí řadí mezi třídu C a E, ale má pouze dvě dveře. CLE cílí na zákazníky, kteří hledají sportovnější a kompaktnější kupé Mercedes, ale zároveň ocení prostorný interiér čtyřdveřového sedanu třídy E.

Mercedes-Benz CLE 2024: co je nového?

Německá automobilka popisuje CLE jako “největší kupé ve středním segmentu”. CLE je přibližně o 16,5 cm delší než předchozí kupé třídy C, má delší rozvor a je o 2,5 cm vyšší než předchozí kupé třídy E. Díky zvětšení a změněným proporcím nabízí více prostoru pro hlavu, kolena a ramena cestujících vzadu a zavazadlový prostor pojme až tři golfové bagy.

Design CLE je navíc směsí stylových prvků z nové třídy C a E. Stejně jako tyto se CLE vyznačuje usazeným designem s kratšími předními převisy, delšími zadními převisy, svalnatými rameny a prodlouženou kapotou. CLE bude nabízeno jako kupé a kabriolet, přičemž kabriolet dorazí do prodejců začátkem roku 2024.

Výkonné hybridní pohony

Mercedes-Benz CLE 2024 bude uveden na trh ve dvou variantách: CLE 300 4MATIC a CLE 450 4MATIC. Obě verze jsou vybaveny mild-hybridním pohonným ústrojím s přeplňovaným čtyřválcovým nebo šestiválcovým motorem.

CLE 300 4MATIC využívá motor M254, přeplňovaný zážehový čtyřválec o objemu 2,0 litru, který poskytuje výkon 255 koní a točivý moment 295 Nm. Stejný motor se používá i v současných modelech C 300 a E 250.

CLE 450 je vybaven 3,0litrovým řadovým šestiválcovým přeplňovaným motorem M256, který pochází z modelu E450 a poskytuje výkon 375 koní a točivý moment 500 Nm. Oba motory jsou vybaveny 48V elektrickou sítí a integrovaným startér-generátorem (ISG), který v případě potřeby poskytuje výkon 17 kW a 200 Nm točivého momentu – to stačí k eliminaci turboefektu a zároveň zvyšuje výkon v nízkých otáčkách.

Obě varianty CLE mají pohon všech kol a devítistupňovou automatickou převodovku 9G-TRONIC. U převodovky CLE jsou ISG, výkonová elektronika a chladič převodovky umístěny v integrovaném modulu pro úsporu místa a hmotnosti.

Sportovní nízký jezdec

Mercedes-Benz CLE 2024 není coolově vypadající low rider, ale sedí o více než půl centimetru níže než běžný sedan třídy C. Elegantní dvoudveřová karoserie CLE 300 4MATIC v sobě ukrývá čtyřprvkovou přední nápravu a víceprvkovou zadní nápravu s komfortním naladěním. CLE 450 4MATIC má naopak pevnější odpružení pro větší požitek z jízdy.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Elegantní a zároveň sportovní kabina

Interiér CLE sice připomíná třídu C a E, ale je zcela převzat z třídy C s 12,3palcovým digitálním přístrojovým panelem a 11,9palcovým vertikálním dotykovým displejem. Zvláštní pozornost si zaslouží sedadla, která byla navržena speciálně pro nový CLE a mají integrované reproduktory (dva v každém předním sedadle), které doplňují standardní 3D prostorový zvukový systém Burmester se 17 reproduktory.

CLE 450 4MATIC se standardně dodává s paketem AMG Line, který obsahuje černé materiály MB-TEX kolem přístrojové desky a pasu. Zákazníci si mohou vybrat z různých materiálů a barev interiéru, včetně prošívané a perforované kůže napa, černé dřevěné dýhy s otevřenými póry, hliníkových intarzií, ořechového dřeva a dalších.

CLE má samozřejmě infotainment systém MBUX s online streamováním hudby, hlasovým asistentem, uživatelskou personalizací a kompatibilitou Android pro aplikace třetích stran, jako je Zoom, Angry Birds nebo TikTok (ať už z jakéhokoli důvodu).

Bezpečnostní prvky Mercedes-Benz CLE 2024

CLE by nebyl Mercedes, kdyby neměl nejmodernější bezpečnostní techniku, která je pro Mercedes typická. Mezi standardní asistenční systémy řidiče patří Attention Assist, Lane Keeping Assist, Brake Assist, Speed ​​Limit Assist a couvací kamera. S volitelným paketem jízdních asistencí se přidávají další bezpečnostní sítě, včetně aktivního asistenta řízení, brzdového asistenta, asistenta změny jízdního pruhu a aktivního systému varování před mrtvým úhlem.

Mercedes-Benz CLE 2024 zahajuje MSRP

Mercedes-Benz zatím nezveřejnil oficiální ceny, ale slíbil je odhalit krátce před uvedením na trh. Očekává se však, že základní cena CLE 300 bude začínat přibližně na 1 600 000 Kč a CLE 450 na přibližně 1 800 000 Kč. První dodávky kupé CLE Hardtop jsou plánovány na začátek roku 2024, CLE Cabriolet bude následovat v polovině roku 2024.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.