Subaru BRZ 2024 tS: Cena, interiér, technická data

Subiefest California 2020 vyvrcholil získáním Guinnessova rekordu za největší přehlídku vozidel Subaru. Dvoukilometrová řada 1 751 vozů Scoobies byla největším shromážděním milovníků vozů Subaru v historii. Během Subiefestu California 2023 bylo představeno Subaru BRZ 2024 tS, nejnovější vrcholná varianta dvoudveřového sportovního vozu japonského výrobce.

Dobrou zprávou je, že tuningová divize Subaru, Subaru Tecnica International, známá spíše jako STI, se podílela na nejnovějším BRZ tS (tS znamená “tuned by STI”), podobně jako u prvního BRZ tS představeného v roce 2018. Ano, BRZ tS není plnohodnotnou variantou STI, ale zdá se, že Subaru se pomalu chytá za nos.

Subaru BRZ 2024 tS: Co je nového?

Na rozdíl od limitované edice 2018 BRZ tS je však varianta 2024 oficiálním modelem výbavy, který doplňuje verze Premium a Limited. Bohužel nemá větší motor, ale nový BRZ tS je dostatečně seriózní na to, aby si zasloužil druhý pohled. Mřížka chladiče a zadní dveře jsou ozdobeny nápisem tS, zatímco vnější zpětná zrcátka mají povrchovou úpravu Crystal Black Silica. Doplňují je tmavě šedé 18palcové ráfky s nízkoprofilovými pneumatikami Michelin Pilot Sport 4.

Modernizace odpružení a brzd

I když se bez turba cítíme trochu na suchu, důležité je to, co je pod ním. BRZ tS poprvé používá na přední a zadní nápravě vzpěry Hitachi s úpravou STI, speciálně optimalizované pro lepší ovladatelnost, vyvážení a jízdní komfort. Lepší brzdný výkon zajišťují čtyřpístkové třmeny Brembo vpředu a dvoupístkové třmeny Brembo s většími brzdovými destičkami a rotory.

Motor Boxer

Jiní tvrdí, že turbodmychadlo by mohlo BRZ rozhodit, ale my říkáme, že přeplňovaný čtyřválec typu boxer by ho mohl posunout na novou úroveň. Pokud se tak stane, mohlo by to být první Subaru s přeplňovaným motorem s pohonem zadních kol. To však pro BRZ tS 2024 není v plánu, a to je dobře. Standardní 2,4litrový čtyřválec typu boxer dosahuje výkonu 228 koní a točivého momentu 184 N.m, což podle Subaru pro BRZ stačí (což nemůžeme potvrdit).

Schvalujeme však rozhodnutí Subaru vybavit všechny modely BRZ tS šestistupňovou manuální převodovkou a diferenciálem s omezenou svorností Torsen, který lze řadit pouze ručně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Systém Subaru EyeSight a interiér na míru

Poprvé u Subaru je asistenční paket EyeSight pro řidiče nabízen standardně ve voze s manuální převodovkou. Tento bezpečnostní paket zahrnuje adaptivní tempomat, systém varování před opuštěním jízdního pruhu, systém přednárazového brzdění, systém detekce mrtvého úhlu, systém varování před opuštěním jízdního pruhu a systém varování před kolizí.

K dispozici jsou také černá sedadla s modrým prošíváním, kůží potažený volant (s tlačítky audio, Bluetooth a tempomatu), červené akcenty v interiéru a loga STI na červeném tlačítku startování motoru a 7palcovém digitálním displeji řidiče.

Standardní výbava zahrnuje také výškově nastavitelné LED světlomety, které reagují na pokyny volantu, dvouzónovou automatickou klimatizaci, uvítací osvětlení, aktualizovaný audiosystém a rekonfigurovaný systém kontroly stability s novým režimem Track.

Subaru BRZ 2024 tS Cena od doporučené maloobchodní ceny

Subaru BRZ tS se u prodejců Subaru objevil začátkem roku 2024. Doporučená maloobchodní cena byla 914 900 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.