Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Odhalení nového Audi RS Q3 2021 proběhne brzy. Pokud si nepamatujete, tento model byl testován spolu s novým RS Q3 Sportback loni v září. Tento malý kompaktní crossover vypadá skvěle a je k dispozici pouze v červené barvě, zatímco model Sportback má zelenou limetkovou barvu.

Pod kapotou je umístěno stejné 2,5litrové řadové 5 turbodmychadlo, které najdete také u modelů RS3 a TT-RS. Díky tomuto motoru zaznamenává Audi RS Q3 výkon 400 koní a točivý moment 354 liber.


Audi RS Q3 2021 se vyznačuje agresivním designem

Připravované SUV Audi RS Q3 2021 představí oproti běžnému modelu mnoho nových funkcí. Obecně je design sportovnější a agresivnější. Celkově výrobce přidal sportovní odpružení nižší než u běžného modelu a progresivní řízení. Díky přísnějším zatáčkám je při vyšších rychlostech zapotřebí méně řízení.

Pokud jde o design, tento model má kompletně přepracovaný přední panel a exkluzivně má skvělou červenou barvu. Černá mřížka, logo RS a skvěle tvarované LED světlomety naznačují, že tento výkonový model je připraven porazit nejtvrdší konkurenty ve své třídě. Stejný příběh vzadu pokračuje novou dvojicí zadních světel LED a sportovním výfukovým systémem.


Interiér vypadá sportovněji

Nové Audi RS Q3 2021 je kompaktní crossover, který nabízí krásný interiér. Sportovní sedadla z kůže a Alcantary, digitální přístroje ve virtuálním kokpitu s 12,3palcovým displejem, jsou hlavními zbraněmi tohoto modelu. Další vylepšení však lze nalézt na horní kapotáži. Můžete získat kůži napa, kožený sportovní volant a osvětlené prahy dveří. Balíček RS design je jedním z oblíbených mezi mladší populací.


✓ Můžete také zkontrolovat:


Tento balíček také přidává červené nebo modré kontrastní prošívání sedadel, volantu, řadicí páky a bezpečnostních pásů. Vnitřní rozměry RS Q3 jsou stejné jako u jiných Q3. Prostorná kabina nabízí pohodlí pro čtyři dospělé a velký kufr o objemu 530 litrů. Zadní sedadla můžete rozdělit 40:20:40 a sklopit je.

Audi RS Q3 2021 pod kapotou

Připravovaný kompaktní crossover Audi RSQ3 bude mít kromě dobře vypadajícího exteriéru i výkonný motor. Tento model má stejný motor jako modely RS 3 a TT RS. Pod kapotou je 2,5litrový řadový přeplňovaný přeplňovaný motor s výkonem 400 koní a točivým momentem 354 liber.


Podle Audi je tento motor spojen s novou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Díky tomuto systému zrychlí RS Q3 z 0 na 100 km / h během několika sekund. Maximální rychlost RS Q3 je regulovaných 250 km / h. S tímto výkonovým paketem však tento sportovní model může dosáhnout 250 km / h.

Datum vydání a cena Audi RS Q3 2021

Nové Audi RS Q3 2021 ve srovnání se svými předchůdci vypadá svěže a sportovněji. Obecně nabízí mnoho funkcí za peníze, které investujete.

Podle výrobce se RS Q3 tentokrát nedostane na půdu USA. Dalším řešením jsou modely GLA45 a GLB45 od Mercedes-AMG. Z toho, co jsme slyšeli, by Audi RS Q3 mělo dorazit v roce 2021 v prvním čtvrtletí příštího roku a stát 89 900 eur.  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 stimme, im mittleren: 5 von 5)