Audi RS Q3 2021: Technická data, ceny, změny

Odhalení nového Audi RS Q3 2021 proběhne brzy. Pokud si nepamatujete, tento model byl testován spolu s novým RS Q3 Sportback loni v září. Tento malý kompaktní crossover vypadá skvěle a je k dispozici pouze v červené barvě, zatímco model Sportback má zelenou limetkovou barvu.

Pod kapotou se nachází stejný 2,5litrový přeplňovaný řadový pětiválec, který najdete také v modelech RS3 a TT-RS. Díky tomuto motoru dosahuje Audi RS Q3 výkonu 298 kW (400 koní) a točivého momentu 480 Nm.

Audi RS Q3 2021 se vyznačuje agresivním designem

Připravované SUV Audi RS Q3 2021 představí oproti běžnému modelu mnoho nových funkcí. Obecně je design sportovnější a agresivnější. Celkově výrobce přidal sportovní odpružení nižší než u běžného modelu a progresivní řízení. Díky přísnějším zatáčkám je při vyšších rychlostech zapotřebí méně řízení.

Pokud jde o design, tento model má kompletně přepracovaný přední panel a exkluzivně má skvělou červenou barvu. Černá mřížka, logo RS a skvěle tvarované LED světlomety naznačují, že tento výkonový model je připraven porazit nejtvrdší konkurenty ve své třídě. Stejný příběh vzadu pokračuje novou dvojicí zadních světel LED a sportovním výfukovým systémem.

Interiér vypadá sportovněji

Nové Audi RS Q3 2021 je kompaktní crossover, který nabízí krásný interiér. Sportovní sedadla z kůže a Alcantary, digitální přístroje ve virtuálním kokpitu s 12,3palcovým displejem, jsou hlavními zbraněmi tohoto modelu. Další vylepšení však lze nalézt na horní kapotáži. Můžete získat kůži napa, kožený sportovní volant a osvětlené prahy dveří. Balíček RS design je jedním z oblíbených mezi mladší populací.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tento balíček také přidává červené nebo modré kontrastní prošívání sedadel, volantu, řadicí páky a bezpečnostních pásů. Vnitřní rozměry RS Q3 jsou stejné jako u jiných Q3. Prostorná kabina nabízí pohodlí pro čtyři dospělé a velký kufr o objemu 530 litrů. Zadní sedadla můžete rozdělit 40:20:40 a sklopit je.

Audi RS Q3 2021 pod kapotou

Připravovaný kompaktní crossover Audi RS Q3 bude mít kromě atraktivního exteriéru i výkonný motor. Tento model sdílí stejný motor jako modely RS 3 a TT RS, tedy 2,5litrový řadový přeplňovaný pětiválec s výkonem 294 kW (400 koní) a točivým momentem 480 Nm.

Podle Audi je tento motor spojen s novou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Díky tomuto systému zrychlí RS Q3 z 0 na 100 km / h během několika sekund. Maximální rychlost RS Q3 je regulovaných 250 km / h. S tímto výkonovým paketem však tento sportovní model může dosáhnout 250 km / h.

Datum vydání a cena Audi RS Q3 2021

Nové Audi RS Q3 2021 vypadá svěže a sportovněji než jeho předchůdci. Obecně nabízí mnoho funkcí za peníze, které investujete.

Podle výrobce se RS Q3 zatím nedostane na český trh. Alternativou jsou modely GLA 45 S a GLB 35 od Mercedes-AMG. Audi RS Q3 by měl být dostupný v roce 2021, pravděpodobně v prvním čtvrtletí roku 2022, a jeho cena by měla začínat na 2 247 500 Kč.

Pro aktuální informace o dostupnosti a ceně Audi RS Q3 2021 v České republice doporučujeme sledovat oficiální stránky Audi nebo kontaktovat autorizovaného prodejce.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.