Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání

Odhalení nového Audi RS Q3 2021 proběhne brzy. Pokud si nepamatujete, tento model byl testován spolu s novým RS Q3 Sportback loni v září. Tento malý kompaktní crossover vypadá skvěle a je k dispozici pouze v červené barvě, zatímco model Sportback má zelenou limetkovou barvu.

Pod kapotou je umístěno stejné 2,5litrové řadové 5 turbodmychadlo, které najdete také u modelů RS3 a TT-RS. Díky tomuto motoru zaznamenává Audi RS Q3 výkon 400 koní a točivý moment 354 liber.

Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Audi RS Q3 2021 se vyznačuje agresivním designem

Připravované SUV Audi RS Q3 2021 představí oproti běžnému modelu mnoho nových funkcí. Obecně je design sportovnější a agresivnější. Celkově výrobce přidal sportovní odpružení nižší než u běžného modelu a progresivní řízení. Díky přísnějším zatáčkám je při vyšších rychlostech zapotřebí méně řízení.

Pokud jde o design, tento model má kompletně přepracovaný přední panel a exkluzivně má skvělou červenou barvu. Černá mřížka, logo RS a skvěle tvarované LED světlomety naznačují, že tento výkonový model je připraven porazit nejtvrdší konkurenty ve své třídě. Stejný příběh vzadu pokračuje novou dvojicí zadních světel LED a sportovním výfukovým systémem.

Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Interiér vypadá sportovněji

Nové Audi RS Q3 2021 je kompaktní crossover, který nabízí krásný interiér. Sportovní sedadla z kůže a Alcantary, digitální přístroje ve virtuálním kokpitu s 12,3palcovým displejem, jsou hlavními zbraněmi tohoto modelu. Další vylepšení však lze nalézt na horní kapotáži. Můžete získat kůži napa, kožený sportovní volant a osvětlené prahy dveří. Balíček RS design je jedním z oblíbených mezi mladší populací.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tento balíček také přidává červené nebo modré kontrastní prošívání sedadel, volantu, řadicí páky a bezpečnostních pásů. Vnitřní rozměry RS Q3 jsou stejné jako u jiných Q3. Prostorná kabina nabízí pohodlí pro čtyři dospělé a velký kufr o objemu 530 litrů. Zadní sedadla můžete rozdělit 40:20:40 a sklopit je.

Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Audi RS Q3 2021 pod kapotou

Připravovaný kompaktní crossover Audi RSQ3 bude mít kromě dobře vypadajícího exteriéru i výkonný motor. Tento model má stejný motor jako modely RS 3 a TT RS. Pod kapotou je 2,5litrový řadový přeplňovaný přeplňovaný motor s výkonem 400 koní a točivým momentem 354 liber.

Podle Audi je tento motor spojen s novou 7stupňovou dvouspojkovou převodovkou a pohonem všech kol. Díky tomuto systému zrychlí RS Q3 z 0 na 100 km / h během několika sekund. Maximální rychlost RS Q3 je regulovaných 250 km / h. S tímto výkonovým paketem však tento sportovní model může dosáhnout 250 km / h.

Audi RS Q3 2021: technické údaje, cena, datum vydání, Auto Březík Servis

Datum vydání a cena Audi RS Q3 2021

Nové Audi RS Q3 2021 ve srovnání se svými předchůdci vypadá svěže a sportovněji. Obecně nabízí mnoho funkcí za peníze, které investujete.

Podle výrobce se RS Q3 tentokrát nedostane na půdu USA. Dalším řešením jsou modely GLA45 a GLB45 od Mercedes-AMG. Z toho, co jsme slyšeli, by Audi RS Q3 mělo dorazit v roce 2021 v prvním čtvrtletí příštího roku a stát 89 900 eur.