BMW řady 2 2022: technická data, cena, datum vydání

Druhá generace   BMW řady 2 2022 Active Tourer   je již realitou. S jasným a obnoveným designem a důležitými novými prvky výbavy musí tento minivan čelit těžkým konkurentům, jako je Mercedes-Benz třídy B nebo Volkswagen Touran.

Segment minivanů byl  nejvíce zasažen dnešním převládajícím  trendem SUV . Všestrannost, kterou nabízejí, však vedla k tomu, že značky jako BMW nadále spoléhají na tento typ vozidla kvůli vysoké úrovni veřejné poptávky.

Vaše nové vlastnosti

Nová řada 2 Active Tourer přináší skvělou příležitost na designové úrovni, která nám nepochybně v mnoha ohledech připomíná své značkové bratry. Předek má podle očekávání   velké ledvinky,   jak je u značky tradicí. Po jeho stranách najdeme nové full-LED světlomety     , které jsou ostřejší než u předchůdce, a nový, čistý nárazník.

Při  pohledu z boku je nyní A-sloupek strmější, což dodává minivanu  dynamičtější vzhled a také zlepšuje výhled pro řidiče. Navíc byly připevněny splachovací rukojeti, které podtrhují čistotu designu tohoto nového Active Tourer řady 2.

Pohled zezadu jistě připomíná směs BMW X5 a BMW řady 1. Jeho   ostrá zadní světla   a decentně skloněné zadní okno pod malým spoilerem dodávají nové generaci vozu svalnatější vzhled. Minivan.

Mezi inovacemi této nové řady 2  bylo do katalogu výbavy BMW přidáno několik nových designů 16- nebo 17palcových kol v závislosti na zvolené modelové variantě   . Pokud to chceme udělat sportovněji, jsou k dispozici19palcová kola z lehké slitiny     pro laky  M Sport   nebo   Luxury Line .

Interiér BMW řady 2 2022 Active Tourer

Interiér je jedním z míst, kde najdeme důležité novinky, protože se radikálně změnil. Jeho hlavním hrdinou je nové     přístrojové vybavení BMW Curved Display , které vytváří velmi kvalitní technologické prostředí.

BMW také věnovalo velkou pozornost   snížení počtu fyzických ovládacích prvků  . Z toho důvodu lze drtivou většinu systémů ovládat přes zmíněný infotainment systém nebo jeho multifunkční volant.

✓ Můžete také zkontrolovat:

  Zavazadlový prostor nové řady 2 také navýšil svou kapacitu o 90 litrů, takže výsledných   470 litrů   nebo   1455 litrů se sklopenými zadními sedadly v případě 218i a 218d Active Tourer a 415   nebo   1405 litrů   se sklopenými zadními sedadly v případě modelu 218i a 218d Active Tourer.   220i Active Tourer.

Jednou z velkých předností nové generace je rozsáhlá standardní výbava včetně navigačního systému  BMW Maps  , čtyř USB-C portů, 12V zásuvky, sportovního koženého volantu, dešťového senzoru a světel. automaticky dlouhý seznam asistenčních systémů řidiče.

Pokud jde o motorovou paletu nového minivanu, najdeme   širokou škálu   benzinových, naftových a později dva plug-in hybridní modely.


Motor BMW řady 2 2022 Active Tourer

V základní verzi má BMW 218i Active Tourer tříválcový blok o   výkonu 136 koní   a     točivém momentu 230 Nm . Další, BMW 218d Active Tourer má nový tříválcový vznětový blok, který     vyvine 150 koní   a   360 Nm točivého momentu. A konečně, s 220i máme 48v lehký hybridizační systém, který zlepšuje jeho účinnost. Tento motor vyvine   170 koní a 280 Nm   točivého momentu.

V tuto chvíli BMW oznámilo, že první exempláře tohoto modelu budou  v ulicích od  února 2022 , takže o jejich novinkách a ceně vás budeme v následujících měsících informovat.

Autobrezik