BMW i3 2021: technické údaje, cena, datum uvedení na trh

Bmw

V předvečer zahájení frankfurtského autosalonu představila společnost Neue BMW aktualizovanou verzi nového kompaktního elektrického vozidla BMW i3 2021 . Model zažil první významnou aktualizaci od svého zavedení na konci roku 2013. Je pravda, že vylepšení byla provedena již v roce 2020 – poté sedan obdržel novou baterii s kapacitou 33 kWh (dříve byla 22 kWh).

Nové BMW i3 2021

Aktuální aktualizace byla doprovázena mnohem významnějšími změnami, jako je revize vnějšího designu a zlepšení vybavení. Hlavním výsledkem modernizace však byl vzhled sportovní modifikace nového BMW i3 2021 , který se liší v odlišné konfiguraci nárazníků, větších ráfků, upraveného podvozku a elektromotoru. zvýšená produktivita.

„Vyhřívaná“ varianta bude v prodeji v listopadu 2021 s obvyklou verzí za cenu 45 750 eur. Základní cena klasické limuzíny v Německu je 37 550 EUR.

V zemích starého světa se nový elektrický vůz BMW i3 2021 těší velmi stabilní poptávce, zejména s ohledem na bezohlednou cenu. A křivka prodeje po uvedení modelu na trh pravidelně pokračuje: v roce 2021 bylo prodáno 9048 kusů, v roce 2020 11851 kusů, v roce 2020 14999 kusů.

Hlavní konkurenti proti Renault Zoe a Nissan Leaf, nejsou-li staženi, nejsou příliš silní, distribuovaní v roce 2021, s edicemi 21 240 a 18 210 kopií. Nepožadují si však prémiový status a jsou skromnější (Nissan stojí kolem 23 tisíc eur, Renault 22 tisíc eur).

Vyhlídky na růst nového BMW i3 v roce 2021 jsou proto velmi dobré. Je proto zajímavé podrobněji prozkoumat technické vlastnosti německé novinky.

Karoserie nového BMW i3 a nového BMW i3 2021

I přes své skromné ​​rozměry je bavorské elektrické vozidlo charakterizováno dynamickým vzhledem před restylováním, které je doplněno množstvím „čipů“ s neobvyklým designem. Po plánované aktualizaci vypadal hatchback ještě jasnější a vzrušující, zejména ve sportovní verzi nového BMW i3. Ale o tom si promluvíme o něco později, na začátku se dostaneme k metamorfóze, ke které došlo při výskytu obvyklé „ai-third“.

Fotografie nového 2021 BMW i3

Nejprve se podívejme na jednoduchou změnu dvojbarevného barevného schématu karoserie – pokud tento stín z kontrastní černé barvy na kapotě, střeše a zadních dveřích má nyní střešní nosiče a oblouky na bočních dveřích. Kromě toho, přední a zadní nárazníky mají odlišný design a na těle se objevily další stříbrné prvky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Takové přízvuky jsou umístěny například ve spodní části bočních stěn a na víku zavazadlového prostoru a horní obrysy bočního zasklení jsou také ohraničeny lehkými pásy, které sahají dozadu.

Konstrukce napájecí jednotky BMW i3 2021

Optika nového BMW III má nyní plnou verzi LED jako standard. To platí pro zadní světla, světlomety a dokonce i horizontální záběry směrových světel. Řada karoserií pro tento model byla rozšířena o dvě nové barvy, včetně šesti barev: Capparis White, Flow Black, Melbourne Metallic Red, Imperial Blue Metallic, Protonic Blue Metallic, Mineral Grey Metallic.

„Sportovní“ verze nového BMW i3 2021 se liší od normy v tom, že má výkonnější nárazníky s ozdobnými vložkami a originálními kryty, prodloužením hřídele kola a exkluzivními 20palcovými litými disky. Charakteristickým rysem verze S je všudypřítomné použití ve vnějším provedení černého lesku.

Na rozdíl od exteriéru, bavorské elektrické auto nedostalo mnoho aktualizací. Hlavní novinkou byl vylepšený multimediální systém iDrive s obrazovkou 10,25 palce, vylepšené menu, vylepšená funkce rozpoznávání řeči, profesionální navigační systém, nový balíček aplikací a rozhraní Apple CarPlay (volitelné).

Zbytek zůstává nezměněn – předchozí konfigurace kabiny se 4 místy končí převažujícím využitím recyklovaných materiálů a obnovitelných surovin, přičemž se dveře otevírají, známý seznam kompletních sad (dílna, podkroví, lodge a suite).

Interiér nového BMW i3 2021

Němečtí inženýři přinesli inovace s velkým počtem elektronických asistentů. Patří mezi ně parkovací asistent (zrychlení ovládacích prvků, brzdění, výběr rychlostního stupně a otáčení volantu), kamera pro couvání, varování před kolizí s detekcí chodců, adaptivní tempomat s funkcí stop & go, km / h).

Technické údaje nového BMW i3 2021

Klasická verze nového BMW i3 2021 je poháněna elektromotorem o výkonu 170 koní. (250 Nm), trakční převodovka s jednostupňovým převodem na zadní nápravě. Zrychlení na 100 km / h v autě trvá 7,3 sekundy, rychlostní limit je nastaven na 150 km / h. Elektrický vůz je vybaven lithium-iontovou trakční baterií s kapacitou 33 kWh, která při plném nabití nabízí výkonovou rezervu ve standardním cyklu NEDC – 290 km v cyklu WLTP – 235 km za skutečných podmínek – přibližně 180 km.

Sportovní modifikace nového BMW i3 2021 byla řízena upraveným elektromotorem obvyklého i3. Díky odlišnému řídícímu programu a novému skladu bylo možné zvýšit výrobu na 184 hp. a 270 Nm. Vzhledem ke zvýšené produktivitě při 14 HP a 20 Nm byly zadní výklopné dveře schopny mírně zlepšit dynamické vlastnosti. Zrychlení na „stovky“ verze s indexem S nepřesáhne 6,9 ​​sekund a maximální rychlost vozidla je omezena na 160 km / h.

Baterie ve „nabité“ verzi má stejnou kapacitu 33 kWh, což odpovídá přibližně stejné skutečné rezervě výkonu 180 km. Nabití baterie na 80% při připojení k novému zařízení BMW i Wallbox trvá 2 hodiny 45 minut – přibližně 11 hodin, pokud je připojeno k domácí síti.

Kromě výkonného elektrického motoru má verze i3s podceňovanou 10 mm sportovní odpružení s původními pružinami, tlumiči a stabilizátory. Pevnější a tužší odpružení zlepšuje stabilitu vozidla při vysokých rychlostech a v úzkých rozích. Realizace potenciálu řidiče je plně podporována sportovním režimem, který lze vybrat pomocí voliče jízdy.

Obě verze nového  BMW i3 2021 jsou volitelně vybaveny dvouválcovým benzinovým motorem s objemem 0,65 litru (38 hp), který nepřenáší trakci na kola, ale funguje pouze v generátorovém režimu pro nabíjení baterie. Při běžícím benzínovém motoru, který je vybaven 9 litrovou nádrží, je skutečný zdvih zadních dveří 330 km, což je o 150 km více než u modifikace bez generátoru.

Na druhé straně, s motorem na volnoběh nesmí vozidlo překročit 220 až 235 km v cyklu NEDC – zrychlená spotřeba energie je způsobena dodatečnými 120 kg, což tvoří hmotnost palubního generátoru se všemi přidruženými zařízeními.

Fotografie nového BMW i3 2021

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 3 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.