Chevy Suburban 2023: motory, ceny, technické údaje

Název Chevy Suburban 2023 se datuje do roku 1935 a je po 87 letech stejně známý jako Coca-Cola. Také ve dvanácté generaci nabízí obrovské SUV s podvozkem tři řady sedadel, prostor až pro osm cestujících a vysokou kapacitu pro tažení. Samostatně je prezentována zkrácená verze Burban, o něco kratší Tahoe. Standardem je motor V8 o výkonu 355 k, na přání je k dispozici řadový šestiválcový turbodiesel o výkonu 277 k a plynový motor V8 o výkonu 420 k.

Všechny motory jsou spojeny s 10stupňovou automatickou převodovkou a mohou být vybaveny pohonem zadních nebo všech kol – s výjimkou Z71, který má pouze pohon všech čtyř kol a je určen pro použití v terénu. Nákladový prostor Suburbanu je obrovský a nabízí o 20 kubických stop více než se sklopenými sedadly třetí řady. Jeep Wagoneer . Díky volitelnému vzduchovému odpružení se Suburban pohodlně valí po asfaltu. Design a materiály v interiéru nijak zvlášť neosloví, ale alespoň funkce klimatizace a navigace se dají rychle a přehledně ovládat přes 10,2palcový dotykový displej.

Co je nového pro rok 2023?

Zatímco Chevrolet Suburban pro rok 2023 zůstává letos v podstatě beze změn, výkonný hands-free systém GM Super Cruise bude k dispozici pro výbavové řady Premier a High Country. Nyní jsou k dispozici nové barvy exteriéru jako Silver Sage Metallic, Sterling Grey Metallic a Radiant Red Tintcoat. A konečně, modely Suburban LS, LT, RST a Premier mohou být vybaveny zatemněnou mřížkou chladiče.

RST doporučujeme pro jeho sportovní vzhled, který zahrnuje začerněnou karoserii a 22palcová kola. Má také žádoucí standardní doplňky, jako je zvukový systém Bose, kožená sedadla v první a druhé řadě, vyhřívaná přední sedadla s paměťovou funkcí a elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru. Pokud bychom měli na výběr mezi třemi motory, zvolili bychom diesel, protože je tak ekonomický a běží tak bez námahy.

motoru, převodovky a výkonu

Dva motory V8 a vznětový šestiválec doplňují nabídku motorů Suburbanu. Všechny motory jsou spárovány s 10stupňovou automatickou převodovkou a pohonem zadních nebo všech kol. 5,3litrový V8 o výkonu 355 k je standardním motorem pro všechny modely kromě nejvyšší řady High Country. High Country je standardně dodáván s 6,2litrovým motorem V8 s výkonem 420 k, ale může být také vybaven volitelným 3,0litrovým šestiválcovým dieselem. I když to dělá pouze 277 koní, má stejný točivý moment jako větší motor V8 s 460 librami.

Suburban může být také vybaven adaptivními tlumiči a nastavitelným vzduchovým odpružením. Ten umožňuje automaticky nebo ručně snížit nebo zvýšit světlou výšku Suburbanu. To umožňuje lepší přístup cestujících, lepší aerodynamiku a větší světlou výšku. Každý, kdo hledá sportovní styl s černým vnějším pláštěm a 22palcovými koly, by se měl poohlédnout po modelu RST. Robustnější stupeň výbavy Z71 se vyznačuje 20palcovými koly s terénními pneumatikami, skluznicemi a dvourychlostní rozdělovací převodovkou pro klasický pohon všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

tažná kapacita a užitečné zatížení

5,3litrový V8 Chevy Suburban s pohonem zadních kol a výkonem 355 koní má nejvyšší tažnou kapacitu – 8 300 liber – když je vybaven dostupným paketem Max Trailering. Naftový Suburban s pohonem všech čtyř kol má nejlehčí tažnou kapacitu 7 800 liber.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Suburban je nejúčinnější, když je vybaven dostupným vznětovým motorem s výkonem 21 mpg ve městě a 27 mpg na dálnici pro verzi s pohonem zadních kol. Standardní 5,3litrový V8 je o míli na galon méně žíznivý při jízdě ve městě při 15 mpg než volitelný 6,2litrový V8, ale oba motory jsou na dálnici dimenzovány na 20 mpg. Jakmile otestujeme Suburban na naší dálniční trase s rychlostí 47 mph, která je součástí našeho rozsáhlého testovacího programu, budeme schopni posoudit jeho skutečnou spotřebu paliva.

Testovali jsme Tahoe – bratříčka Burbanu – se šestiválcovým vznětovým motorem na naší dálniční trase a dosáhli jsme 27 mpg, což potvrzuje jeho vynikající účinnost oproti benzínovým motorům. Neočekávali bychom, že si Suburban s tímto motorem povede výrazně hůř, protože EPA na dálnici hodnotí diesel Tahoe jen o míli na galon lépe.

Interiér, pohodlí a nakládka

Nákladový prostor i prostor pro cestující jsou u Suburbanu oproti předchozímu modelu výrazně větší. Ve druhé a třetí řadě je o pár centimetrů více místa pro nohy a sedadla druhé řady se posouvají dopředu a dozadu. Nákladový prostor Suburbanu také vzrostl o 23 cu ft (celkem 145 cu ft); ložná plocha je plošší a nižší díky nezávislému zavěšení zadních kol. Většina oblíbených funkcí, jako je bezdrátové nabíjení telefonu nebo vyhřívaná a ventilovaná sedadla, byla dříve k dispozici, ale head-up displej je větší než dříve. Od LT je standardem 12,3palcový digitální měřič.

infotainment a konektivita

Pokud chcete přepravit moderní rodinu, musíte je umět i zabavit. Suburban nabízí řadu funkcí infotainmentu a konektivity. Kromě volitelného zábavního systému pro zadní sedadla s duálními 12,6palcovými obrazovkami za předními sedadly je každý model vybaven četnými nabíjecími porty v celém interiéru a Wi-Fi hotspot. Zatímco základní model LS je dodáván s 8,0palcovou obrazovkou infotainmentu, ostatní modely Suburban mají snadno použitelný 10,2palcový dotykový displej, který podporuje Apple CarPlay a Android. automobil podporuje.

bezpečnost a asistenci řidiče

Suburban má ve standardní výbavě řadu asistenčních systémů pro řidiče a také inovativní asistenční systémy pro tažení přívěsu. Pro více informací o výsledcích nárazových testů navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Varování před čelní srážkou a automatické nouzové brzdění jako standard
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • Volitelně k dispozici s varováním v mrtvém úhlu a varováním před příčným provozem vzadu

záruka a údržba

Chevrolet nabízí konkurenceschopnou omezenou záruku a záruku na hnací ústrojí a navíc bezplatnou údržbu než všichni jeho konkurenti s výjimkou Toyota .

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil.
  • Záruka na hnací ústrojí po dobu pěti let nebo 60 000 mil
  • Bezplatná údržba při první kontrole

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.