Hyundai Kona 2021: Interiér, motor a úpravy

Kompaktní model Hyundai Kona 2021 debutoval pro modelový rok 2018 a je nejmenším crossoverem značky, který konkuruje vozidlům Toyota C-HR a Nissan Juke. Hyundai uvedl pro sezónu 2019 elektrickou verzi, která je alternativou k modelům jako Nissan Leaf a Chevy Bolt. Tento model byl prvním crossoverem SUV Hyundai, který přijal nový designový vzorec značky s kaskádovou mřížkou a dělenými světlomety. Nové stylové téma se později objevilo na Santa Fe a dalších nových modelech. Po třech modelových letech v ulicích by však měl příští Hyundai Kona v roce 2021 obdržet několik upgradů.

Na základě současných standardů automobilového průmyslu dostávají crossover SUV po přepracování již počtvrté aktualizaci v polovině cyklu na silnici a očekává se, že bude následovat i Kona. Prototypová verze však dosud nebyla objevena, aby nám poskytla představu o možném designu a dalších upgradech. Velkou novinkou pro příští modelový rok by však mělo být také představení nové, vysoce výkonné verze Kona N. Tento model by měl získat podobná vylepšení výkonu jako i30 N a Veloster N v kombinaci se sportovnějším vzhledem.

Hyundai Kona 2021: design

Očekává se, že příští Hyundai Kona v roce 2021 obdrží v průběhu cyklu některé aktualizace stylingu, ale neměly by se objevit žádné významné změny vzhledu modelu. Model by měl být vybaven novými možnostmi barev a kol a mírně optimalizovaným designem přední části. Plně elektrická verze, která sdílí konstrukci s benzínovou Konou, ale má jedinečné nárazníky a kola, by se měla vrátit s minimálními změnami.

Nová vysoce výkonná verze Kona N by však měla vyčnívat z řady sportovnějším vzhledem a jedinečnými stylovými detaily. Kona N by měla být vybavena svalnatějším předním nárazníkem s dalšími vzduchovými otvory a optimalizovanou verzí mřížky. Zadní část bude mít také sportovnější nárazník kombinovaný s dvojitým výfukem a zadním spoilerem. Model se objeví také s jedinečnými koly a většími brzdami s červenými třmeny. Součástí identity modelu budou také červené vnější zvýraznění.

Vnitřní vybavení, vybavení:

Běžná a elektrická Kona by měla přijít s několika změnami v kabině, smíchanými s aktualizovanými funkcemi informačního a zábavního systému a změnami v dostupnosti vybavení. Model s plynovým pohonem by měl mít větší dotykovou obrazovku. Kona EV bude k dispozici s 10,3palcovou dotykovou obrazovkou.

Verze Kona N má jedinečnou úpravu interiéru. Očekávejte, že se objeví s povrchy z kůže alkantara a kontrastními červenými detaily. Model by měl mít také sportovní volant a sedadla.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kona bude také vybavena aktivními bezpečnostními systémy, jako je varování před čelní srážkou s automatickým nouzovým brzděním, varování před opuštěním jízdního pruhu, automatická dálková světla a adaptivní tempomat.


Hyundai Kona 2021: pohonné jednotky

Příští Hyundai Kona v roce 2021 by se měl vrátit se známými agregáty a dvěma přenosovými systémy. Očekává se, že Kona EV bude mít stejnou výkonnostní strukturu.

Kona na plyn bude vybavena čtyřválcovým motorem o objemu 2,0 litru v kombinaci se šestistupňovou automatickou převodovkou. Současná verze motoru by měla produkovat 147 koní a točivý moment 132 lb-ft. Kupující mají opět možnost přepnout na přeplňovaný čtyřválcový motor o objemu 1,6 litru v kombinaci se sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou. Přeplňovaná jednotka by měla opět produkovat výkon 175 koní a točivý moment 195 lb-ft. K dispozici budou pohony předních a všech kol.

Kona EV bude používat elektromotor o výkonu 201 k, který je poháněn 64 kWh baterií. Systém by měl poskytovat dojezd 258 mil

Očekává se, že výkon Kona N bude sdílet komponenty s modely Veloster N a i30 N. Model by měl běžet na vylepšeném podvozku se zlepšenou tuhostí a revidovaným odpružením. Využívá se také vylepšený brzdový systém s většími brzdami. Síla by měla pocházet z 2,0litrového přeplňovaného motoru s výkonem kolem 275 koní a točivým momentem kolem 260 lb-ft. 


Hyundai Kona 2021: vydání, cena

Příští Hyundai Kona v roce 2021 se má objevit na konci roku 2020. Výkon Kona N se očekává na trhu v roce 2021. Kona na plyn by měla stát přibližně 21 000 eur. Plně elektrická Kona si za verzi Kona N bude účtovat přibližně 37 000 eur, pokud by se cena pohybovala od nízkých do středních 30 000 eur.    

Autobrezik