Kia Ceed 2021: ceny, změny, technická data

Kia plánuje uvést svůj nový crossover do konce roku. Kia Ceed 2021 je založeno na Ceed hatchback. Podle nejnovějších zpráv bude tento model alespoň prozatím vyráběn výhradně pro Evropu. Používá se nad modelem Stonic a pod SUV Sportage. Všechny varianty vybavení poskytují konfiguraci FWD.

Systém AWD však vůbec není v nabídce. Design bude velmi podobný hatchbacku Ceed, ale můžete očekávat více svalů a drsnější vzhled. Interiér nabízí dostatek prostoru pro nohy a velkorysý nákladový prostor. Pod kapotou bude mít tento model řadu motorů. To zahrnuje zážehové i vznětové motory. Mírně hybridní hnací ústrojí je navíc velmi bezpečné.

Design a rozměry modelu Kia Ceed 2021

Kia to nazvala „městským crossoverem“. Na zbrusu nové Kia Ceed 2021 však nevidíme mnoho městských věcí. Je to v podstatě hatchback Ceed se silnějším tělem a více svaly. Ať tak či onak, mezi hatchbackem a crossoverem nerozeznáte mnoho rozdílů. Rozměry samozřejmě nejsou stejné. Ceed je dlouhý 173 cm.

To je o 8,4 cm déle než u modelu hatchback. Nový crossover je vysoký 149 cm a široký 182 cm. Kola jsou mezi 16 a 18 palci. Kia Ceed 2021 má jasnou barvu známou jako kvantová žlutá. Nový Ceed má také výrazný design a obložení karoserie. Přední kapotáži dominují štíhlejší světlomety a maska ​​masky tygra. Mlhovky jsou rozšířeny až k nárazníkům a standardně je k dispozici ochranná deska proti podjetí. Zadní část vozu vypadá ostře a zadní světla vypadají velmi moderně.

Většina funkcí kabiny pochází z modelu Ceed

Díky svým větším rozměrům nabízí Kia Ceed 2021 více prostoru než model hatchback. Interiér je prostorný pro tak malý crossover. To zahrnuje velký prostor pro nohy a velkorysý nákladový prostor. Většina funkcí je převzata z hatchbacku Ceed. Hluk kabiny je snížen na minimum. Sedadla jsou velmi pohodlná a jízda je tichá a příjemná.

Standardem je dvoustupňová nakládací podlaha a elektricky ovládané dveře zavazadlového prostoru. Kabina vypadá moderně a je vybavena plně digitálním 12,3palcovým sdruženým přístrojem. V nabídce jsou také Apple CarPlay a Android Auto. Model Ceed navíc nabízí řadu standardních bezpečnostních prvků.

Možnosti hnacího ústrojí

Kia nepřinese tolik překvapení pod kapotou. Připravovaná Kia Ceed 2021 nabízí četné možnosti motoru. K nastartování je k dispozici přeplňovaný motor o objemu 1,0 litru a 1,4 litru. Obě jednotky jsou vypůjčené od hatchbacku Ceed. První benzínový motor poskytuje výkon 120 koní (88 kW) a točivý moment 172 Nm. Druhé vydání vyprodukovalo 204 koní (150 kW) a točivý moment 265 Nm.

✓ Můžete také zkontrolovat:

K dispozici je také naftová verze. Motor o objemu 1,6 litru vyvíjí výkon 115 koní (85 kW) a točivý moment 280 Nm. Dieselový motor nabízí ještě větší točivý moment s automatickou převodovkou do 300 Nm. Všechny jednotky používají standardní šestistupňovou manuální převodovku. Na přání je možné zvolit sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku. Hybridní model dorazí někdy v roce 2021, několik měsíců po běžném benzínovém modelu.

Cena a příjezd Kia Ceed 2021

Ceny zatím nejsou k dispozici. Předpokládáme, že cena bude začínat kolem 490 000 Kč. Nová Kia Ceed 2021 bude konkurovat modelům jako Toyota C-HR, Honda HR-V a Ford Focus Active. Nejnovější crossover společnosti dorazí na český trh v posledním čtvrtletí roku 2020.

Hybridní model bude u prodejců k dispozici ve druhém čtvrtletí roku 2021.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.