KIA SEDONA 2021: Technická data, změny, cena

KIA

Připravovaná Kia Sedona 2021 je jedním z nejlepších minivanů, které na trzích najdete. Sedona debutovala před čtyřmi lety. Nikdo si není jistý, kdy Kia představí novou generaci Sedony. Model 2021 je však bezpečný pro menší facelift. Kia ve svém minivanu neudělá nic radikálního. Místo toho je nejpravděpodobnějším výsledkem občerstvení v polovině cyklu.

Sedona vypadá atraktivně a má klasický design Kia. Možný facelift bude zahrnovat další úpravy přední a zadní kapotáže. Interiér nese jeden z nejlepších designů v segmentu minivanů. Nová Sedona navíc obdrží více technologií a další bezpečnostní prvky. A konečně bude Sedona pokračovat ve svém výkonném motoru V6 v roce 2021 .

EXTERIÉR FACELIFTIN

Ačkoli je minivan k dispozici již několik let, stále vypadá moderně a stylově. 2021 Kia Sedona uvidíte nějaké kosmetické vylepšení. Všichni souhlasíme, že Sedona je jedním z nejlépe vypadajících minivanů. Facelift přináší novou přední a zadní kapotáž. Na druhou stranu se rozpoznatelný designový jazyk Kia vůbec nezmění.

Kromě toho zůstává platforma Sedona, kterou sdílí se společností Sorento Crossover, do značné míry nedotčena. Jihokorejský minivan je vybaven na přání dodávanými 19palcovými koly z lehké slitiny a působivými barvami exteriéru. Beachwood Pearl, Celestial Blue a Silky Silver jsou jen některé z nejnovějších barev exteriéru. Celkově vypadá Sedona působivě a velmi atraktivně.

✓ Můžete také zkontrolovat:

INTERIÉR SEDONA 2021

Interiér zbrusu nové Kia Sedona 2021 bude vypadat opravdu moderně a pohodlně. Kia nabízí mnoho pokročilých bezpečnostních pomůcek a high-tech vybavení. Nákladový prostor však stále není působivý. 34 kubických stop prostoru není nejhorší číslo v tomto segmentu. Sedona navíc nabízí 78 kubických stop nákladního prostoru se sedadly sklopenými ve třetí řadě. Můžete dokonce složit druhou řadu a získat 142 kostek prostoru.

Nejlepší minivany v tomto segmentu nabízejí ještě lepší čísla. Pozitivní je, že komfort je vynikající a Kia nabízí dlouhý seznam standardní výbavy. Nový Sedona 2021 přinese několik drobných interiérových aktualizací. Kabina bude těžit z vysoce kvalitních materiálů a nových volitelných funkcí. Minivan má navíc méně tlačítek a ovládacích prvků než aktuální model.

POWERTRAIN FIGURES, MPG

Poslední zprávy říkají, že pod kapotou nebudou žádné změny. Připravovaná Kia Sedona 2021 nabídne 3,3 litrový V6. Tento motor produkuje výkon 276 koní a točivý moment 248 lb-ft. Silný výstup V6 je vybaven 8stupňovou automatickou převodovkou.

Zajímavé je, že Sedona V6 je silný, ale také druhý nejnižší motor v tomto segmentu. Cokoli, pouze Chrysler Pacifica Hybrid má menší výkon. Kromě toho je Sedona hodnocena na 18 mpg ve městě a 24 mpg na dálnici. Údaje o spotřebě paliva nejsou ani zdaleka nejlepším v segmentu.

KIA SEDONA 2021 CENA A DATUM VYDÁNÍ

Příští rok bude Kia Sedona stát v roce 2021 něco přes 27 000 eur. Je to jeden z nejdostupnějších minivanů, které na trzích najdete. Plně naložená Sedona vás bude stát kolem 45 000 eur. Jihokorejský výrobce vydá svůj revidovaný model v září.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.