Kia Ceed 2022: Technické údaje, cena, motory

Evropská rodina 3. generace Kia Ceed prošla plánovanou přestavbou, která se dotkne designu karoserie a výbavy modelů. Modernizací prošla téměř celá řada, včetně komb Ceed SW a ProCeed. Bez aktualizací zůstal pouze hatchback Kia Xceed, který však debutoval před nedávnem, a proto dostane svůj díl vylepšení později.

Nový vzhled

Jedním z hlavních výsledků modernizace v roce 2021 byla upravená přední část karoserie modelu. Značková maska ​​chladiče dostala jiný design se spodní chromovanou vložkou v podobě blatníků. Také vstup vzduchu dostal jiný design a černé bočnice byly spojeny s podběhy kol pomocí propojek. Na přední a zadní straně byla zavedena nová loga značky.

Sidův pohled na hlavu se také změnil. Předchozí čtyřbodová konfigurace ustoupila třem svislým čarám pro denní svícení a směrovky. Zároveň byla optimalizována grafika zadních světel. Ve verzích GT-Line a GT jsou instalována originální stínidla skládající se ze 48 článků, které pracují v režimu ukazatele, rozměrů a brzdového světla.

Obecně platí, že sportovní úpravy dostaly z redesignu výraznější rysy. Vyznačují se speciálními vložkami na náraznících a prahových lištách, specifickými dekoracemi na masce chladiče a zadním difuzoru a také dalšími červenými akcenty. Dvě ze tří nových možností kol jsou zaměřeny také na verze GT. Inu, paleta barev karoserie pro celou rodinu se rozšířila o čtyři nové odstíny.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér a výbava Kia Ceed 2022

V kabině jsou vylepšení selektivní povahy. Na volant byl umístěn nový znak. Upravená grafika 12,3palcového digitálního přístrojového panelu a centrální obrazovky s úhlopříčkou 8,0 nebo 10,25 palce. Přidána funkce bezdrátového připojení pomocí protokolů Android Auto a Apple CarPlay. Pro cestující vzadu je na konzole USB port.

Počet interiérů v Kia Ceed se zvýšil z pěti na devět. Mechanicky vybavené modifikace GT dostaly novou hlavici řadicí páky. Vozidla s automatickou převodovkou mají nyní spínač voliče z perforované kůže a vysoce lesklý černý displej jízdního programu.

Mnoho vylepšení v bezpečnostních systémech. Jednoduché sledování mrtvého úhlu bylo nahrazeno aktivním vyhýbáním se kontaktu, aby se předešlo nouzovým situacím při změně jízdního pruhu. Systém varování před opuštěním jízdního pruhu nyní může fungovat nezávisle na adaptivním tempomatu. V případě potřeby se při jízdě vpřed aktivuje i couvací kamera. Ostatně systém řízení příčného provozu nyní nejen varuje před překážkami při couvání, ale také aktivuje nouzové brzdění, pokud hrozí kolize.

Technická charakteristika

Nabídka motorů Kia Ceed 2022 se změnila minimálně. Benzínový „turbomotor“ 1.0 T-GDI o výkonu 120 koní. Kromě mechaniky byly kombinovány také se 7rychlostním „robotem“. Zároveň je „mladší“ verze motoru o výkonu 100 k kombinována pouze s manuální převodovkou. V nabídce je i zážehový čtyřválec 1.5 T-GDI s „umírněnou“ hybridní strukturou. Vyvine 160 koní. a 253 Nm, v tandemu s „mechanikou“ nebo „roboty“. Částečně elektrifikovaná a jediná naftová verze s motorem 1.6 CRDi o výkonu 136 koní. Převodovka je zde inteligentní mechanická s elektronickým ovládáním spojky nebo robotem.

V řadě je také dobíjecí hybridní kombi Ceed SW PHEV, jehož motor tvoří 1.6 GDI s výkonem 105 k jako atmosférický motor. a elektromotor o výkonu 61 koní. Celkový výkon systému je 141 koní. a 265 Nm a doplňuje jej šestistupňový „robot“. Nabídku tradičně korunují výkonné modely Ceed GT a Proceed GT, které jsou vybaveny přeplňovanou čtyřkou 1.6 T-GDI o výkonu 204 koní.

Datum vydání a cena Kia Ceed 2022

Nová Kia Ceed 2022 při uvedení na trh začínala na ceně 443 000 Kč. V současné době je Kia Ceed 2022 k dispozici pouze jako ojetý vůz. Ceny se liší v závislosti na výbavě a stavu vozu. Průměrná cena ojetého vozu Kia Ceed 2022 se v České republice pohybuje kolem 417 600 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.