Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

V naší recenzi na novou Kia Mohave 2022 se dozvíte více o výbavě a cenách vozidla, technických údajích a najdete zde i fotografie SUV a video z testovací jízdy, ale nejprve malé nahlédnutí do vzhledu modelu.

Kia Mohave se vyráběla od roku dva tisíce osm a SUV prošlo mírným restylováním v šestnáctém roce. Další aktualizace proběhla v devatenáctém století.

Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

Technické specifikace

Níže jsou uvedeny klíčové specifikace nového vozu Kia Mohave / KIA Mohave 2022.

V tabulce jsou uvedeny hlavní parametry: vnější rozměry, spotřeba paliva (benzín), světlá výška, hmotnost, objem kufru a nádrže, motory, převodovky, typ pohonu, dynamický výkon atd.

Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

Tělo

anatomieSUV
třída vozidlavelké SUV
délka / šířka / výška, mm4930/1920/1790
rozvor, mm2895
Světlá výška (světlá výška), mm217
objem ložného prostoru, l350/2895
Prázdná hmotnost kg2218
Objem palivové nádrže, l82

motor a převody

typ motorudiesel
objem, l3.0
výkon, HP249
Točivý moment, Nm549
Typ převodovkystroj
počet převodových stupňů8
říditZcela
Zrychlení 0-100 km/h, s8.7
Nejvyšší rychlost, km/h190
spotřeba paliva, l 
– Město
– vzdálenost
– smíšené9.9
typ palivadiesel

přehled

Není to největší SUV v nabídce Kia – americký Telluride je o sedm centimetrů delší. Jenže právě Kia Mohave se může hrdě hlásit k titulu SUV: rám, podélné uspořádání pohonné jednotky a pohon všech kol s demultiplikátorem. Generace motorů se od roku 2008 změnily, šestistupňový automat ustoupil v roce 2011 osmistupňovému automatu, ale převodovka s pohonem všech kol Torque-on-Demand s rozdělovací převodovkou BorgWarner zůstává stejná.

Pod kapotou je známý třílitrový turbodiesel řady V6 S-Line, který byl pro ruský trh snížen z 260 na 250 koní. Ale podívejte se, jak se změnil exteriér – Aksakal se proměnil v hipstera!

Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

Svítící LED kamínky jsou integrovány do stylové mřížky, do výplní dveří na bocích a do objemné stříbrné ozdobné lišty s názvem modelu. Nechybí ani LED diody vzadu – a nový nárazník se čtyřmi výfuky. Nebo spíše jejich imitace, protože skutečné výfukové potrubí je jedno a neviditelně umístěné pod podlahou. Změnil se i třířadý interiér.

Sedadla jsou nyní čalouněna perforovanou kůží s pěkným malým kosočtvercovým vzorem (ačkoli boky jsou z umělé kůže). Palubní deska vyvinutá Mercedesem má pod jednou kapotou dva 12palcové displeje: vlevo jsou grafické přístroje, vpravo multimediální rozhraní. Interiér Mohave je kvalitně zpracovaný a dobře vybavený ventilací sedadel, vyhřívaným volantem, projekčním displejem, aktivním tempomatem, automatickým brzděním a systémy varování před opuštěním jízdního pruhu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Kruhový pohled kamery vám pomůže při parkování na úzké rampě – obraz je docela realistický i při umělém osvětlení. Pokud se nevejdete, můžete přepnout na levý nebo pravý fotoaparát a změnit zaostření. Komfortní! Satelitní navigace je vynikající – poskytuje včasné indikace křižovatek a jízdních pruhů a zdvojnásobuje je na projekčním displeji.

Nová Kia Mohave z roku 2022 vibruje na nerovnostech svými těžkými 20palcovými koly, ale dřívější pocit prověšeného odpružení je pryč. Ne nadarmo inženýři opustili zadní vzduchové prvky ve prospěch normálních pružin, změnili úhly zadních tlumičů a nahradili silentbloky. Rozhodně to není nejhladší Land Cruiser 200, ale není ani přehnaně tuhý. A hlavně ten pocit solidnosti, kvůli kterému si lidé často kupují velká SUV.

Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

Ani KIA Mohave FL není objemná: Navzdory své značné velikosti se bez větších problémů vejde do úzkých uliček Soulu. Auto dobře drží přímý směr, reakce na natočení volantu jsou přiměřené. Volant je ale trochu lehký – ve městě nebrání, ale při akceleraci na dálnici znalec pocítil nedostatek informací zejména v měkkých zatáčkách a při řazení.

Ale jaký odvážný tlak na zrychlení! Kolik sekund za sto slibují méně než devět? Zdá se to být pravda. „Automatika“ překonává kroky bez zbytečného povyku, ale také bez pauz. Nejpřekvapivější je však akustika motoru: V režimu Sport šťavnaté dunění připomíná spíše zvuk benzínové osmičky. Už uvedli dieselovou verzi? Zvukový syntezátor se jednoduše zapne ve sportovním režimu a přenáší zvuk benzínu přes reproduktory.

Kia Mohave 2022: Interiér, motor a úpravy

Ceny

Jak vysoké jsou náklady? Cena nové Kia Mohave 2022 je podle oficiálních stránek prodejce 42 000 eur.

Autobrezik