Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

V lednu sedmnáctého se na autosalonu v Detroitu uskutečnila světová premiéra sportovního fastbacku Kia Stinger. Nový model patří do třídy vozidel Gran Turismo, vyznačující se vysokým výkonem, elegancí a komfortem.

Výroba byla zahájena v druhé polovině roku, prodej Kia Stinger odstartoval koncem roku.

Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

vnější

Exteriér je hlavní předností Kia Stinger 2022. Liftback je v mnohém podobný GT Conceptu, který Korejci představili v roce 2011. Model vypadá podobně jako mnoho slavných aut, ale celkově je novinka velmi krásná a rozpoznatelná.

Nový model vypadá efektně především zepředu. Fastback se vyznačuje tvarovaným nárazníkem s přívodem vzduchu, šikmými světlomety a charakteristickou mřížkou chladiče „tygřího nosu“.

Při pohledu z boku zaujme dlouhá kapota, svažující se kabina a svažující se linie střechy, která plynule přechází do malého zadního kufru.

Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

Vůz má navíc výrazné podběhy obuté na efektních 18palcových ráfcích s pneumatikami 225/45. Tato kola jsou standardem, zatímco nejvyšší verze GT přichází s 19palcovými koly a pneumatikami 225/40 vpředu a 255/35 vzadu.

Sportovnost nové Kia Stinger 2019 je cítit i na zádi. Zde vidíme elegantní světlomety pod střešním spoilerem a také mohutný nárazník s difuzorem a čtveřicí oválných výfuků.


interiér vozu

Kia Stinger nabízí moderní a současný interiér s prémiovou kůží, měkkými plasty a ozdobnými chromovými vložkami. Interiér působí jednoduše a stručně a podtrhuje sportovní charakter vozidla.

Za stylovým multifunkčním volantem se silným věncem se nachází palubní deska, která leží pod masivním panelem. Přístrojová deska se skládá z analogových číselníků rychloměru a otáčkoměru, mezi nimiž je velká barevná obrazovka palubního počítače.

Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

V horní části středové konzoly je 7,0palcový displej ve tvaru tabletu, pod třemi stylovými větracími otvory a elegantním ovládáním zvuku a klimatizace. Všechny ovládací prvky vozu jsou logicky uspořádány a v těsné blízkosti řidiče.

Hladké obrysy interiéru a absence zbytečných detailů v designu interiéru dávají jasně najevo, že nová Kia Stinger 2019 může z hlediska designu interiéru rovnocenně konkurovat prémiovým modelům jiných výrobců automobilů.

Co se týče přistání, tak je ve stylu fastback nízké a díky pevnému rozvoru se Korejcům podařilo vytvarovat pětimístný interiér tak, aby byl dostatek místa jak vpředu, tak i vzadu.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Přední sedadla mají sportovní profil s výraznou boční oporou a širokým rozsahem nastavení. Zadní řada je kompaktnější, ale díky chytrému designu pohovky se pohodlně vejdou i tři cestující.


Charakteristika

Celkové rozměry Kia Stinger 2022 jsou na délku, šířku a výšku 4 830 mm, 1 870 mm a 1 400 mm. Rozvor náprav je 2 906 milimetrů. Inženýři přijali platformu Genesis G80 s pohonem zadních kol, která je z 55 % tvořena vysokopevnostní ocelí.

Podvozek je vybaven odpružením McPherson vpředu a odpružením Multilever vzadu. Zajímavostí je, že podvozek ladilo BMW Motorsport a vůz prošel řadou testů na Nürburgringu.

Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

Základní verze Stingeru je vybavena ventilovanými kotoučovými brzdami vpředu a konvenčními kotoučovými brzdami vzadu, zatímco nejvyšší model je vybaven brzdami Brembo se čtyřpístkovými třmeny a 350mm kotouči vpředu a dvoupístkovými třmeny a 340mm disky vzadu.

Nabídka pohonných jednotek pro novou Kia Stinger 2018-2019 zahrnuje tři motory. Nejnižší výkon má 2,2litrový turbodiesel, který vyvine 200 koní a 440 Nm. Následuje 2,0litrový turbobenzinový motor, který produkuje 255 koní a 353 Nm točivého momentu.

Vrcholnou variantu se zkratkou GT pohání 3,3litrový motor V6 s dvojitým přeplňováním turbodmychadlem. Kia Stinger GT je s výkonem 370 koní (510 Nm) nejvýkonnějším modelem jihokorejské značky.

Kia Stinger 2022: Interiér, motor a úpravy

Všechny motory jsou spojeny s elektronicky řízeným osmistupňovým automatem s pěti různými provozními režimy, mezi kterými lze přepínat pomocí Drive Mode Select. Možné je i manuální ovládání převodovky pomocí pádel řazení.

Kia Stinger má standardně pohon zadních kol, ale k fastbacku lze za příplatek objednat i systém pohonu všech kol s lamelovou spojkou, která v případě potřeby sepne přední kola.


Cena

Jak vysoké jsou náklady? Cena nové Kia Stinger 2022 je podle oficiálních stránek prodejce 77 990 eur.

Autobrezik