Lexus LC 500 2023: Interiér, ceny, technická data

Lexus

Náš milostný vztah s Lexus LC se vztahuje také na LC 500 Cabrio, bratra LC 500. Trojciferná cena Lexus LC 500 2023 Cabrio je v každém ohledu strmá, ale je to nejhezčí a nejpohodlnější velké cestovní kupé v lize C8 Corvette, BMW. a Porsche. Že nejde o nejrychlejší a nejostřejší soft-top GT kupé, nás nezajímá. Stačí letmý pohled, aby se nám podlomila kolena při pomyšlení na to, že se vrhneme do přirozeně nasávaného V8 LC 500, a neváhali bychom to udělat se sklopenou střechou a nasazenými slunečními brýlemi.

Lexus LC 500 2023 Cabrio: Co je nového?

S LC 500 2023 Cabrio zaujímá Lexus přístup „neopravuj, co není rozbité“. Kabriolet podle Lexusu není „pouhým sražením“ svých bratříčků s pevnou střechou, a to je dobře. Na druhou stranu si automobilka pohrála s důležitými věcmi pro zlepšení výkonu kabrioletu.

Novinkou pro rok 2023 je to, co Lexus nazývá lehkou čtyřvrstvou střechou vyrobenou z hořčíku, hliníku a hydraulického systému, který slibuje tichý a hladký chod. Horní část se otevírá nebo zavírá v obou směrech přibližně za 15 sekund při rychlosti až 31 mil za hodinu. Kromě toho se ovladače oken pohybují synchronně se skládací střechou, takže k otevření světu stačí jediné stisknutí tlačítka.

Lexus aktualizoval barevnou paletu pro nový LC 500 Cabriolet. Vrchní deska je k dispozici v černé a pískové barvě, ale zákazníci si mohou vybrat také z nových barev laku, včetně ultra bílé, kadmiové oranžové, infračervené, šedou cloudburst, kaviárové a žluté Flare, abychom jmenovali alespoň některé. Interiér je k dispozici také v černé, červené nebo hnědé barvě (Toasted Caramel).

✓ Můžete také zkontrolovat:

Standardní motor V8

Lexus LC 500 2023 Cabrio bude i nadále mít pod kapotou atmosférický 5,0litrový motor V8, který se používá i v kupé LC 500. Poskytuje výkon 471 koní a vyvine točivý moment 398 Newtonmetrů. Výkon je posílán výhradně na zadní kola prostřednictvím přímo řazené 10stupňové automatické převodovky. Zrychlení z 0 na 100 km/h trvá 4,6 sekundy a elektronicky omezená maximální rychlost je 168 km/h.

Lexus nainstaloval automatický regulační ventil, který směruje zvuk motoru V8 přímo do kabiny – což je taktika podobná taktice slavného superauta LFA. LC 500 má však aktivní potlačení hluku, které filtruje nadměrný hluk větru a pneumatik, ať už je nahoře nebo dole.

Jízdní podpis Lexus

Jméno Lexus je synonymem spolehlivého luxusu. Filozofie Driving Signature má za cíl učinit „sportovnost“ součástí základní DNA značky Lexus. LC 500 Cabriolet se vyznačuje optimalizovaným adaptivním variabilním podvozkem s přepracovanými předními tlumiči, novými vinutými pružinami, na míru vyrobenými pouzdry a zadními stabilizátory vyladěnými Yamaha. Standardně jsou osazena 20palcová litá kola s pneumatikami run-flat, volitelně jsou k dispozici 21palcová kovaná kola.

Klimatizační recepční Lexus

Kabriolet Lexus LC 500 2023 se spoléhá na nekonečný letní pocit s novým systémem Climate Concierge HVAC. Systém obsahuje vyhřívání horní části těla, které automaticky aktivuje klimatizaci, vyhřívaná sedadla, vyhřívaný krk a vyhřívaný volant. Majestátní padací střechu LC 500 si tak můžete užívat i v zimě.

Prvotřídní vybavení

Lexus LC 500 Cabrio 2023 je standardně vybaven 10,3palcovým dotykovým displejem infotainmentu s dělenou obrazovkou a konektivitou Apple CarPlay, Android Auto a Alexa. Další standardní výbava zahrnuje bezklíčový vstup, startovací tlačítko, LED světlomety, elektricky ovládaná přední sedadla, navigaci a prémiový audiosystém s 12 reproduktory.

LC 500 Cabrio je standardně vybaveno bezpečnostním systémem Lexus Safety System+. Pokročilý balíček asistenčních služeb pro řidiče zahrnuje předkolizní systém s detekcí chodců, varování před opuštěním jízdního pruhu, tempomat s dynamickým radarem, sledování mrtvého úhlu, aktivní ochranné oblouky, automatická dálková světla a mnoho dalšího.

Ceny kabrioletu Lexus LC 500 2023

Nový Lexus LC 500 Cabrio stojí od 102 650 eur (včetně nákladů na převod 1 150 eur) a bude u amerických dealerů do konce roku 2022.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.