Mini Clubman 2024: Technické údaje, cena, motory

MINI

Mini ukončuje výrobu svého dlouholetého kombi, Clubman, a oznamuje Final Edition Mini Clubman pro rok 2024. První Mini Clubman, uvedený na trh v roce 1969, byl ikonou stylu a dal světu ochutnat zadní dveře o velikosti stodoly, což byla funkce, která zůstala zachována při uvedení moderního Clubmana v roce 2007.

Mini Clubman nejnovější vydání

Současný F54 Clubman byl uveden na trh v roce 2015 jako dosud největší Mini. Mírný růst však umožnil mateřskému BMW uvolnit místo čtyřem bočním dveřím a obejít se bez jediného víka zavazadlového prostoru, což značně snížilo praktičnost a použitelnost vozu.

Navzdory těmto vylepšením prodeje Clubman dosáhly vrcholu v roce 2016 a v následujících letech klesaly. Pokračující slabé prodeje donutily Mini vyřadit Clubman po modelovém roce 2024. Clubman 2024 Final Edition je tedy poslední hurá a je omezena pouze na 1 969 kusů po celém světě od Mini jako pocta roku narození Clubmana.

Mini Clubman 2024 nejnovější vydání: Co je nového?

Finální edice Mini Clubman je vaší poslední šancí vlastnit to, o čem mnoho fanoušků říká, že je to nejbláznivější moderní Mini, jaké kdy vyšlo. Každý model limitované edice je exkluzivně lakován v barvách Nanuq White, Melting Silver nebo Enigmatic Black a zdoben kontrastními Shimmer Cooper Vintage Racing Stripes na kapotě, bocích a pravých dělených dveřích. Stejný zlatý tón najdeme také na grafických vzorech 18palcových speciálních kol, která vozidlu dodávají jiskřivý vzhled.

Finální verze vychází z Cooper S Clubman a má pod kapotou 2,0litrový čtyřválcový přeplňovaný zážehový motor s výkonem 189 koní a točivým momentem 206 Nm. Motor je spřažen se 7stupňovou dvouspojkovou automatickou převodovkou s pohonem předních kol, ale ve hře je pohon všech kol.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nezaměnitelný závěr

Mini Clubman Final Edition má všechny růžové detaily, které byste očekávali od posledního svého druhu. Na zadních dveřích, na volantu a na prazích jsou plakety s nápisem „Final Edition“, na straně C-sloupku, na kobercích a na palubní desce na straně spolujezdce je číslo konstrukce připojený.

Interiér je v tlumených zemitých tónech, s hnědým čalouněním z hovězí kůže a volantem v kůži napa. Standardní výbava zahrnuje 8,8palcový dotykový displej infotainmentu s nejnovější verzí systému Mini Control. Kromě toho nabízí Remote Services, konektivitu Apple CarPlay a intuitivní uživatelské rozhraní.

Ceny Mini Cooper Clubman Final Edition

Mini celosvětově vyrobí pouze 1 969 exemplářů Clubman Final Edition a není známo, kolik jich bude k dispozici kupujícím v Severní Americe. Doporučená maloobchodní cena se však určitě bude pohybovat nad 34 050 eury, které stojí běžný Clubman.

Fotografie a zdroj: BMW AG.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.