Nissan Leaf Plus 2022: specifikace, cena, datum vydání

Leaf byl vždy jedním z nejdůležitějších modelů poslední dekády. Nejen, že to bylo jedno z prvních plně elektrických aut, které kdy bylo vyrobeno, ale bylo to také první elektrické vozidlo, kterému se podařilo stát se běžným automobilem a dosáhnout impozantních výsledků. Na dnešním trhu jsou věci úplně jiné než bývaly a konkurence je každým dnem tvrdší. Současný model druhé generace je stále relevantním hráčem na trhu a stále působí docela svěžím dojmem. To zahrnuje i verzi pro dlouhé trasy, takže předpokládáme, že Nissan Leaf Plus zůstane v roce 2022 téměř stejný.

Všechny tyto věci znamenají, že se můžete spolehnout na známé rozložení. Tento model nabízí spoustu skvělých věcí. Nabízí celkem slušný výkon a úctyhodný maximální dojezd. Kromě toho vypadá skvěle a přichází s docela pěkným interiérem, který je také docela prostorný a pohodlný. Výčet standardní výbavy je navíc poměrně dlouhý.

Vzhledem k tomu, že nedojde k žádným významným změnám, očekáváme, že Nissan Leaf Plus 2022 přijde na trh někdy koncem tohoto roku.

Výkon Nissan Leaf Plus 2022

Přestože jsou elektrická vozidla v dnešní době na silnicích poměrně běžná, jejich výkon je stále to první, co si potenciální kupci chtějí ověřit. Začněme tedy tímto aspektem vozu. Nissan Leaf Plus 2022 je verze tohoto hatchbacku pro dlouhou trať, která přichází s větší baterií a větším výkonem než standardní model. V číslech můžete očekávat výkon kolem 215 koní, což je více než dost na získání úctyhodného zrychlení a celkového výkonu.

Pokud jde o baterii, můžete počítat s balíčkem 62 kWh, který nabízí docela dobrou autonomii. Tento hatchback dokáže ujet přibližně 224 mil na jedno nabití. Baterii můžete samozřejmě nabíjet různými způsoby. To zahrnuje domácí elektrickou zásuvku, veřejnou nabíječku úrovně 2 a rychlonabíječku DC.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Restyling Nissan Leaf Plus 2022

Pokud porovnáme současnou a první generaci, zlepšení z hlediska výkonu je obrovské. Ještě působivější jsou však vylepšení v designu. Je to znát především na stylingu, který nyní vypadá opravdu efektně. V praxi jen těžko najdete nějaký zásadní rozdíl mezi tímto modelem a běžnými benzinovými Nissany. Leaf jednoduše následuje nejnovější designový jazyk značky a vyznačuje se známou mřížkou chladiče V-Motion a typickým uspořádáním karoserie hatchbacku. Současná generace už má za sebou pár let a stále vypadá svěže. Nepochybujeme tedy, že Nissan Leaf Plus 2022pokračuje stejným způsobem. Přesto je vždy prostor pro drobné aktualizace týkající se nových barevných možností a dalších vizuálních vylepšení.

Mechanické změny rozhodně nenastanou a to rozhodně není na škodu. Tento hatchback je pohodlný a snadno ovladatelný. Akcelerace je výrazná, i když musíme říci, že ovládání by mohlo být přesnější. Nepochybujeme však o tom, že většině řidičů to vadit nebude.

Vnitřní

Pokud jde o design interiéru, Leaf je do značné míry typický příběh EV. Aby byl cenově dostupnější, přinesl Nissan design interiéru, který je sice atraktivní, ale nemá takovou kvalitu zpracování a materiály, jaké jsme viděli u modelů Nissan. Přesto velmi dlouhý seznam technických vychytávek dělá kabinu mnohem hezčí.

Ještě důležitější je, že tento hatchback je docela prostorný. S rozvorem téměř 107 palců nabízejí obě řady sedadel bezpochyby dostatečný prostor pro dospělé. Kromě toho je nákladový prostor také docela prostorný a nabízí přibližně 23,6 kubických stop nákladového prostoru za zadními sedadly Leaf a 30 kubických stop při sklopených zadních sedadlech.

vlastnosti

Současný model je standardně dodáván s vychytávkami, jako je 8palcový dotykový displej, rozpoznávání hlasu, Apple CarPlay, Android Auto, satelitní rádio, Bluetooth, tři USB porty a stereo systém se čtyřmi reproduktory. Na přání nechybí ani technické funkce jako navigace, stereo systém se šesti reproduktory a prémiový audiosystém Bose se sedmi reproduktory.

Z hlediska bezpečnosti jsou standardní prvky jako couvací kamera, varování před kolizí zepředu, automatické nouzové brzdění, varování před opuštěním jízdního pruhu, varování před opuštěním jízdního pruhu, detekce chodců, sledování mrtvého úhlu, varování před přejezdem vzadu, zadní parkovací senzory, automatické světlomety a zadní výklopné dveře poplach. Navíc si můžete připlatit za věci, jako je adaptivní tempomat, parkovací kamerový systém s viditelností do všech stran, upozornění řidiče a asistent ProPilot.

Nissan Leaf Plus 2022 může přinést nějaké změny, ale většina těchto věcí zůstává stejná.

Datum vydání a cena Nissan Leaf Plus 2022

Nissan Leaf Plus 2022 by se měl dostat na trh někdy v druhé polovině roku. Vyvolávací cena by měla být 39 000 eur. Standardní list je k dispozici za 32 000 eur.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis