Nissan X-Trail 2022: ceny, spotřeba, technická data

Segment kompaktních crossoverů je jedním z nejnáročnějších v automobilovém průmyslu a Nissan je na něj připraven. Po novém Qashqai je tu zbrusu nový  Nissan X-Trail 2022 . Přichází s vylepšeními ve všech směrech a zdá se, že je připraven konkurovat špičkám ve své třídě, jako je Toyota RAV4, VW Tiguan atd. Vypadá mnohem lépe než dříve a přináší s sebou celou řadu nových technologií, zejména pod kapotou.

Oproti předchozí generaci se novinka v mnohém liší. Přichází se zcela novým stylem a nabízí mnohem lepší kvalitu interiéru. Ještě důležitější je, že je zde nový hybridní pohon, který slibuje jak lepší výkon, tak efektivitu. Navíc je nový model o něco větší, takže není divu, že se v nabídce dočkáme i třetí řady na přání.

Prodej by měl začít letos v létě, kdy budeme moci věřit nejnovějším zprávám.

Restyling Nissan X-Trail 2022

Jak jsme právě zmínili, Nissan X-Trail 202 2 s sebou přináší spoustu novinek. Japonský výrobce provedl kompletní redesign a očekáváme, že nový model bude konkurenceschopný ve všech směrech. Přestože šlo o kompletní přepracování, nová generace stále používá známou platformu CMF. Tato architektura však byla výrazně přepracována a nový model přináší nejen vylepšení z hlediska jízdních vlastností, ale také implementuje nejrůznější nové technologie. To se týká zejména nového hybridního systému, který se jeví jako jedinečný ve srovnání s ostatními elektrifikovanými modely ve třídě.

Mimo

Nejviditelnější změnou, která přišla s novou generací, je samozřejmě styling. Nový model vypadá se svým tvarem krabice mnohem lépe než dříve. Je spíše SUV a líbí se nám především ostré linie na přídi. Nejpozoruhodnější jsou nové světlomety, které se mírně liší a vypadají luxusněji ve srovnání s novým Qashqai. Samozřejmě nechybí ani rozpoznatelná mřížka V-Motion, která vypadá skvěle.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Nový model je také o něco větší než dříve. Přidává 0,5 palce v rozvoru a to se určitě pozitivně projevuje na interiéru. Ostatně třetí řada se nabízí poprvé a k té se dostaneme za chvíli.

Vnitřní

Stejně jako exteriér se i interiér nového SUV vyznačuje výraznými vylepšeními. Stačí jeden pohled, abyste viděli, že nová kabina vypadá elegantněji než dříve, ačkoli předchozí verze má také docela působivou kvalitu interiéru. Samozřejmostí je nová estetika, která působí moderně a je dokonale kombinována s novými materiály. Materiály jsou do značné míry prémiové, zatímco kvalita konstrukce je také docela působivá. Kromě toho je množství technických vychytávek také docela působivé. Největšími přednostmi jsou samozřejmě 12,3palcový digitální přístroj a 10,8palcová obrazovka infotainmentu. Líbí se nám také středová konzola s novou řadící pákou, která vypadá opravdu noblesně.

Kromě výrazného zlepšení kvality nabízí nová kabina také o něco více prostoru. První a druhá řada jsou prostorově podobné předchozí generaci, na přání je k dispozici i třetí řada. Zázraky od toho nečekáme, ale ten třetí jistě mnohým kupujícím prospěje.

Pohonná jednotka Nissan X-Trail 2022

Zatím s jistotou víme, že nový Nissan X-Trail přijde v hybridní verzi v roce 2022 . Samozřejmě bude využívat nový systém e-power, který funguje trochu jinak. Má jak benzín, tak elektromotor, ale kola pohání pouze elektromotor o výkonu 190 koní. Na druhou stranu 1,5litrový benzínový motor o výkonu 155 koní slouží jako generace, jejíž jedinou náplní je dobíjení baterie. Když už jsme u těsta, má kapacitu 2 kWh.

Hlavní výhodou tohoto nastavení je fakt, že kola jsou poháněna elektromotorem. Jízda je tedy v podstatě stejná jako u skutečného elektromobilu, což znamená, že můžete počítat s okamžitou odezvou na plyn při jakékoli rychlosti. V praxi se jedná o stejný systém nedávno představený v novém Qashqai.

Datum vydání a cena Nissan X-Trail 2022

Očekává se, že Nissan X-Trail 2022 bude na českém trhu k dispozici na konci roku 2022. Ceny začínají na 799 990 Kč za základní verzi s pohonem předních kol a mild-hybridním motorem. Vyšší výbavy a verze s pohonem všech kol jsou samozřejmě dražší. Pro přesné a aktuální informace o cenách a dostupnosti jednotlivých verzí a výbav doporučujeme navštívit oficiální stránky Nissan ČR nebo kontaktovat autorizovaného prodejce.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.