Toyota Hilux 2022: Cena, interiér, technická data

Toyota

Evropská verze nového pickupu Toyota Hilux 8. generace byla představena na podzim 2015. Japonský výrobce tvrdě pracoval na přeměně pracanta v alternativu městského vozu.

vnější

Nová Toyota Hilux 2022 se vyznačuje agresivním a odvážným exteriérem doplněným jasným barevným schématem. Výsledkem je majestátní a „mužný“ nákladní vůz s dobrými terénními schopnostmi.

Na přídi pick-upu Toyota Hilux okamžitě zaujmou šilhavé „zlé oči“ světlometů a lichoběžníková maska ​​chladiče z horizontálních chromovaných lamel v americkém stylu.

Ve spodní části nárazníku je další lichoběžník spodní mřížky, krytý tenkými dlouhými horizontálními žebry. V rozích nárazníku jsou černé vložky, které slouží jako štěrbiny pro mlhová světla.

Profil Toyoty Hilux 2022 nevyniká. Nejvýraznějšími prvky vozidla jsou chromovaná boční zrcátka, velké zvýšené podběhy kol a atraktivní litá kola.

Nový model má vzhled pick-upu a kromě chromované kliky zadních výklopných dveří a podobných vložek do nárazníku není nic, co by upoutalo pozornost. Světlomety jsou konvenční a příliš se neliší, alespoň navenek, od těch, které byly instalovány na pickupy před 5 nebo dokonce 25 lety.

interiér

Interiér nové Toyoty Hylux vypadá mnohem moderněji, technologicky vyspělejší a krásnější než u jejího předchůdce. Design interiéru ale hodně závisí na výbavě vozidla – mezi základní a vrcholnou verzí je velký rozdíl.

Design interiéru celkově vypadá velmi dobře – vše je promyšlené, ergonomické a kvalitní, i když ne vždy to působí dobře – plast je nepříjemně tvrdý. Sedět v autě už ale není jako řídit náklaďák – nyní je to osobní auto a interiér se o tom snaží všemožně informovat.

Nový pickup Toyota Hilux 2022 má mimo jiné kožený interiér, klimatizaci, bezklíčový přístup a multimediální systém s velkou obrazovkou.

Volant je poměrně velký, se stříbrným děleným spodním paprskem, ale je pohodlný a má tlačítka, jejichž počet závisí na zvolené verzi. Sedadla jsou pohodlná, u základní verze čalouněná látkou a u vyšších výbav kůží.

V horní části palubní desky, ať už si vyberete jakoukoli možnost, najdete tradiční elektronické hodiny Toyota a velké výstražné světlo lemované ventilačními otvory.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sdružený přístroj má tradiční uspořádání pro moderní modely – analogový otáčkoměr vlevo a rychloměr vpravo, mezi nimiž je obrazovka, která zobrazuje různé informace o stavu vozidla. Nástroje jsou vynikající kvality, velmi informativní a snadno čitelné.

Charakteristika

Konstrukce rámu byla přenesena z předchozí generace, ale zesílena proti ohybu a kroucení. Čtyřdveřová Toyota Hilux 8 je určena pro maximálně pět cestujících a má tyto rozměry: délka 5 330 mm, šířka 1 855 mm, výška 1 815 mm a rozvor 3 085 mm.

Pohotovostní hmotnost vozidla se pohybuje od 2 095 kg do 2 230 kg. Nechybí zavazadlový prostor a nákladový prostor má rozměry 1 596 x 1 645 x 481 mm s udávaným užitečným zatížením 880 kg.

Pickup má vpředu nezávislé odpružení dvojitými příčnými rameny a vzadu závislé odpružení listovými pružinami. Délka zadních pružin byla zvýšena z 1 300 mm na 1 400 mm. Ventilované kotoučové brzdy na přední nápravě a bubnové brzdy na zadní nápravě. Kola jsou 265/65 R17 nebo 265/60 R18, světlá výška je 227 mm.

Nová Toyota Hilux 2022 bude na ruském trhu nabízena ve dvou verzích: s 2,4litrovým vznětovým motorem o výkonu 150 k a točivým momentem 400 Nm, který je dodáván se 6stupňovou manuální převodovkou, a s 2,8litrovým dieselovým motorem. motor o výkonu 177 k a 450 Nm spojený s 6stupňovou automatickou převodovkou. Pohon všech kol je v obou případech vypínatelným pohonem všech kol.

Cena

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce má Toyota Hylux 2022 s novou karoserií cenu 60 035 eur.

recenze

Toyota Hilux pich up má pro mě uvnitř dostatek místa a vepředu je pohodlná. Oproti minulé generaci chci říct, že Toyota udělala skok v prostoru: interiér je krásný, materiály vypadají velmi dobře, nevoní lacině. Miluji to. Motor je dostačující kdykoliv a kdekoliv je potřeba. Světlá výška a zdvih odpružení jsou působivé. Vzadu je hodně místa.

Proti: Opěradlo zadního sedadla se nesklápí. Žádný prostor pro zavazadla, jen dvě 5litrové přihrádky pod zadním sedadlem. Potřebujete tělo, kryt, oblouky – bez nich je to k ničemu. Ceny jsou nehorázné.

testovací jízda

2,8litrový GD je citlivý, plyn se snadno používá (a je toho dost), předjíždění je nyní jednodušší. A hlavně – je ticho. O vylepšené vnitřní hlukové izolaci jsme již mluvili, ale dobrý je i motor.

Přibližte se k obtížnému úseku, zařaďte nebo podřaďte 4WD, zablokujte diferenciál a pomalu, ale vytrvale se plížíte vpřed. Jak se říká: „Čím odvážnější řidič, tím déle trvá následovat traktor“. Celkově jediné, co jezdce drží zpátky, jsou velké přední a zadní převisy.

Pikap závislý na zadním odpružení ztrácí na džípy a crossovery, ale překvapivě ne o moc. Na rovince je Toyota Hilux 8 stabilní, zatáčky s jistotou, je tu dokonce náznak zpětné vazby od řízení. Hlavní je nelítat ostré zatáčky ve vysoké rychlosti, stabilizační systém je sice už v základu plně nastaven, ale fyzikální zákony neošidíte.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.