Toyota C-HR 2022: spotřeba, technická data, cena

Toyota

V naší recenzi na novou Toyotu C-HR 2022 najdete výbavu a ceny vozidla, technická data i fotku crossoveru a video z testovací jízdy. A mezi tím malá exkurze do vzhledu modelu.

Kompaktní crossover Toyota C-HR byl odhalen 26. června na autosalonu v Ženevě. Výroba modelu pro evropský trh se nachází v závodě v Turecku.

Technické specifikace

Níže naleznete nejdůležitější technická data nové Toyoty C-HR.

Tabulka obsahuje hlavní parametry: rozměry, spotřeba paliva (benzín), světlá výška, hmotnost, objem kufru a nádrže, motory, převodovky, typ pohonu, jízdní výkony atd.

Tělo

anatomiecrossover
třída vozidlakompaktní crossover
délka / šířka / výška, mm4360/1795/1565
rozvor, mm2640
Světlá výška (světlá výška), mm160
objem ložného prostoru, l297
Prázdná hmotnost kg1420 — 1460
Objem palivové nádrže, l50

motor a převody

typ motorubenzínbenzín
objem, l2,01.2
výkon, HP148116
Točivý moment, Nm189185
Typ převodovkyvariátorvariátor
počet převodových stupňů
říditpředníZcela
Zrychlení 0-100 km/h, s11.211.4
Nejvyšší rychlost, km/h195180
spotřeba paliva, l  
– Město8.88.1
– vzdálenost5.85.7
– smíšené6.96.6
typ paliva9595

Toyota SNR 2022 ve formě kupé, postavená na platformě TNGA s víceprvkovou zadní nápravou, má délku, šířku a výšku 4 360 mm, 1 795 mm a 1 565 mm, s rozvorem 2 640 mm. Objem kufru modelu je pouze 370 litrů, ale správný geometrický tvar oddílu jej činí mimořádně pohodlným pro každodenní použití.

Hybridní varianta je poháněna 1,8litrovým motorem o výkonu 98 koní, elektromotorem o výkonu 72 koní, nikl-hydridovou baterií a variátorem. Výkon tohoto hnacího ústrojí dosahuje až 122 koní.

Kromě toho Japonci připravili několik verzí s konvenčními motory. Základním motorem je 1,2litrový zážehový turbomotor, který poskytuje výkon 115 k (185 Nm) a je kombinován se šestistupňovou manuální převodovkou nebo variátorem.

Toyotu C-HR lze navíc objednat s atmosférickým motorem o výkonu 150 koní. Ten je poháněn výhradně přes variátor. Co se pohonu týče, ten může být nejen pohon předních, ale i všech kol. V druhém případě je o přenos točivého momentu na zadní kola zodpovědná vícelamelová spojka vypůjčená z RAV4.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Mezi další technické prvky patří Safety Sense s automatickým brzděním, adaptivní tempomat, sledování dopravních značek a značení jízdních pruhů a funkce varování chodců.

vnější

Vzhled sériové Toyoty C-HR 2022 vychází ze stejnojmenného prototypu, který Japonci poprvé ukázali v roce 2014. Obecně se ale komerční a koncepční varianty modelu od sebe výrazně liší.

Auto původně navrhlo Calty Studio v Kalifornii, projekt dokončili japonští specialisté v čele s Katsuhiko Isawou. Výsledkem jejich práce je velmi emotivní a dynamický vzhled crossoveru.

Toyota C-HR zaujme především zepředu. Mohutný nárazník, úzké blikající světlomety a svalnatá kapota vytvářejí agresivní „tvář“, silueta vozu je nezapomenutelná s rozšířenými podběhy kol, stoupající linií prahů a skrytými klikami zadních dveří.

Parka také dostane střechu ve tvaru kupé s malou ploutví a překrytem vzadu. Ten je navržen tak, že vzniká nechvalně známý efekt „plovoucí“ střechy. Vzadu má CXR stejně masivní nárazník a masivní světlomety.

Vzhled nového CHR je odvážný a nezaměnitelný, takže model působí jako černá ovce v tom nejlepším slova smyslu na pozadí ostatních, klasičtějších modelů japonské značky. Toho je dosaženo nejen již zmíněnými komponenty, ale také použitím konkávních a konvexních ploch a trendového dvoubarevného lakování.

interiér vozu

Interiér crossoveru je vyroben z velké části z prémiových materiálů s kontrastním světle modrým lemováním, které konvenčně rozděluje prostor na horní a spodní část.

Přístrojová deska se skládá ze dvou hlubokých výklenků s analogovými měřidly a barevnou obrazovkou mezi nimi. Palubní deska nové Toyoty CHR 2022 je neokoukaná a asymetrická, dominuje jí však levný lesklý plast.

V horní části středové konzoly je 6,0palcový tablet informačního systému, vedle něj jsou elektronické hodiny klasického designu. Grafika touchpadu je průměrná a rychlost odezvy mohla být lepší. Mezi nevýhody patří chybějící podpora Android Auto a Apple CarPlay.

Toyota C-HR nabízí více prostoru, než zvenčí vypadá. Za volant se pohodlně posadí i dvoumetrový řidič. Přední sedadla mají výborný profil, pohodlné čalounění a znatelnou boční oporu boků a zad.

Bohužel druhá řada je v tomto ohledu výrazně horší než první, ale totéž lze říci o drtivé většině kompaktních parket. Mezi nevýhody zadních sedadel patří nejen nedostatek volného místa, ale také špatná viditelnost kvůli malým oknům a chybějící samostatné větrací otvory. Na dveřích jsou ale šikovné držáky nápojů.

Ceny

Jak vysoké jsou náklady? Podle oficiálních stránek prodejce je cena nové Toyoty C-HR 2022 30 840 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.