Volkswagen Arteon 2023: Technické údaje, motory, ceny

VW Arteon 2023 Fastback je pozůstatkem z roku 2023, i když mnoho funkcí přešlo do nižších výbavových úrovní. Elegantní pětidveřový model od Volkswagenu nemá mnoho přímých konkurentů, snad jen Kia Stinger a Audi A5 Sportback.

Co je nového?

  • Standardní výbava základního modelu SE R-Line zahrnuje LED světlomety, mlhovky, přisvěcování do zatáček, světelnou lištu v masce chladiče, elektrické zadní výklopné dveře s funkcí handsfree, vyhřívaný volant, rozpoznávání dopravních značek a polo- chování autonomního řízení IQ Drive Hands On
  • Modely SEL R-Line jsou standardně dodávány s 20palcovými koly nahrazujícími loňská 19palcová kola.
  • Modely SEL R-Line a Premium R-Line se standardním černým karbonovým obložením interiéru

co si myslíme

Existuje hezčí vstup do modelové řady Volkswagen 2023 než Arteon? Myslíme si, že ne. Je to otočka, aniž by byla okázalá, a má šmrnc, jak jsme zjistili při testování modelu 2022 se stejným motorem, který zrychlí na 100 km/h za 5,0 sekundy. To je rychlost, která konkuruje GTI, ale tento fastback není určen pro špičkový výkon. Je to spíš cruiser, s řízením, které nedává moc zpětné vazby, ale s odpružením, které je pohodlnější, než bývalo.

Interiér působí dostatečně kvalitně, ale čím dále se od dotykových bodů vzdalujete, tím horší je kvalita materiálu. Sedadla Arteonu jsou pohodlná, nosná a nabízejí dostatek prostoru. Ale dotyková obrazovka infotainmentu se zdá malá a stejná otravná kapacitní tlačítka, která najdete v jiných VW, jsou zde také. Kdo má rád designový styl s prostorným interiérem, dobře poslouží Arteon, ale za tuto cenu jsou i jiná auta ( kia Stinger) a SUV ( Lexus NX ), které stojí za zvážení.

výkon a spotřeba paliva

Každý Arteon 2023 je vybaven 2,0litrovým přeplňovaným řadovým čtyřválcem z roku 2022, který produkuje 224 kW (300 koní) a točivý moment 400 Nm. Základní model SE R-Line má pohon předních kol, dvě vyšší verze Arteonu mají pohon všech kol. Oba mají sedmistupňovou dvouspojkovou automatickou převodovku.

Očekáváme, že spotřeba paliva podle EPA bude srovnatelná s Arteonem 2022, který dosahuje 9,8/6,9 l/100 km (město/dálnice) s pohonem všech kol a 10,7/7,8 l/100 km bez pohonu všech kol. Vzhledem k tomu, že se jedná o liftback bez přímé konkurence, nemá tento čtyřdveřový vůz mnoho přímých konkurentů, ale podobná Kia Stinger 2023 je stejně dobrým soupeřem. Stinger RWD, vybavený podobně výkonným 2,5litrovým přeplňovaným základním motorem, dosahuje 10,7/7,4 l/100 km a AWD 11,2/8,1 l/100 km.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Bezpečnostní hodnocení a vlastnosti

Také LED světlomety u dvou vyšších výbav dostaly známku Dobrý, zatímco nepřizpůsobivé natáčecí světlomety základního modelu byly vytýkány za nedostatečnou viditelnost za určitých podmínek.

Všechny Arteony 2023 jsou vybaveny automatickým nouzovým brzděním, varováním před mrtvým úhlem a křižovatkou, rozpoznáváním dopravních značek a parkovacími senzory. V prostřední výbavové variantě SEL R-Line je výbava aktivní bezpečnosti rozšířena o adaptivní tempomat, varování před opuštěním jízdního pruhu, adaptivní dálková světla a poloautonomní parkování. Nejvyšší model SEL Premium R-Line má standardně 360stupňový kamerový systém.

nákladový prostor a interiér

V Arteonu 2023 mají cestující vpředu prostor pro nohy 41,2 centimetru, cestující vzadu o centimetr méně. Díky provedení hatchback je nákladový prostor 27,2 metru krychlového se zvednutými zadními sedadly a velkorysých 56,2 metru krychlového se sklopenými sedadly.

technika

Kromě standardní výbavy všech Arteonů 2023 má již základní model stěrače s dešťovým senzorem, bezdrátové nabíjení chytrých telefonů, 3zónovou automatickou klimatizaci a přední sedadla nastavitelná ve 12 směrech. Informační a zábavní systém obsahuje osm reproduktorů, 8,0palcový dotykový displej a bezdrátové Apple CarPlay a Android. automobil prostřednictvím aplikace VW App Connect.

Arteon SEL R-Line standardně nabízí elektricky sklopná a automaticky stmívací vnější zpětná zrcátka a také startování pomocí dálkového ovládání. Ventilovaná přední sedadla, vyhřívaná zadní sedadla, zadní klimatizace a prémiový audiosystém Harman Kardon s 12 reproduktory jsou standardem v nejvyšším stupni výbavy SEL Premium R-Line.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.