Volkswagen Arteon 2021: Technické údaje, cena, motory

Volkswagen

O chystané aktualizaci velkého modelu Volkswagen Arteon 2021 liftback   se dozvěděli poté, co se na webu objevily fotografie automobilů, které prošly předsériovými testy. No, 24. června se konala oficiální premiéra novinky, která debutovala nejen v podobě liftbacku, ale také v dlouho očekávaném formátu komba Shooting Brake. Rodina také zahrnovala Arteon eHybrid, síťovou verzi a sportovní modifikaci Arteonu R. Takové vážné rozšíření řady by mělo přilákat více kupujících k modelu, protože Arteon se prodává horší než jeho předchůdce Passat SS.

Návrh různých verzí modelu

Během modernizace se základní liftback Arteonu mírně změnil. Byly aktualizovány nárazníky a vzor zadních světel a vylepšeno písmo na zadních dveřích.

Varianta R-Line je opticky rozdělena na dvě části pseudo-výfukového systému a další části navigačních světel, což vytváří světelnou kompozici po celé šířce karoserie.

Nová špičková verze modelu  Volkswagen Arteon R 2021  vypadá agresivněji. Erka je vybavena silnou mřížkou, předním nárazníkem s velkými bloky sání vzduchu, okrajem spoileru na pátých dveřích a čtyřmi koncovkami výfuku. Nejproduktivnější Arteon také používá kola s exkluzivním designem, černé dekorativní prvky a modře lakované brzdové třmeny. Místo názvu modelu se na víku zavazadlového prostoru objevilo stylizované písmeno R.

Kombi Shooting Brake, i když má podlouhlý profil s prodlouženou střechou, vypadá neméně rychle než liftback. To vše díky bočním prosklením, které ostře svítí blíže k zadní části, a šikmým pátým dveřím se sportovním spoilerem nahoře.

V důsledku reforem obdržel Arteon tři nové barvy karoserie: Oryx White, Kings Red a Lapiz. Další novinkou byla 18 až 20 palcová kola s novým paprskovým vzorem.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Změny v interiéru modelu  VW Arteon 2021  jsou mnohem větší. Přední panel byl přepracován – horizontální deflektory mají odlišný design a hodiny a klávesnice nad multimediálním displejem zmizely. Architektura konzoly a celého středového tunelu byla zachována. Model má nyní jiný ovládací panel klimatizace s dotykovými tlačítky. Po modernizaci podporuje centrum médií bezdrátové připojení gadgetů přes rozhraní Apple CarPlay a Android Auto. Velikost obrazovky je 8,0 nebo 9,2 palce.

Vylepšený Arteon má také následující výhody:

  • Nový multifunkční volant;
  • Vylepšená digitální objednávka 10,25 palce;
  • 30barevné pozadí LED osvětlení;
  • Systém reproduktorů Harman / Kardon 700 W;
  • Couvací kamera s pozorovacím úhlem 170 stupňů.

Nábor elektronických asistentů byl doplněn o pokročilý asistenční systém Travel Assist. Jedná se o adaptivní tempomat s rozšířenou funkčností. Aktivní asistent řízení v rozsahu rychlostí 0–210 km / h. Reaguje na dopravní značky, značení tratí a omezení opraven. Kromě toho asistent nezávisle ovládá rychlost vozidla, v případě potřeby brzdí, i když jsou zde chodci.

Tento  nový Volkswagen Arteon 2021  Shooting Brake nabízí cestujícím vzadu více svobody díky vysoké linii střechy (výška překladu se zvyšuje o 48 mm), ale z hlediska prostornosti kufru není kombi o moc větší než liftback. Když jsou opěradla zadních sedadel zvednutá a naložená pod oponou, žonglování pojme 565 litrů nákladu s maximální kapacitou 1632 litrů. Díky liftbacku pojme zavazadlový prostor 563 až 1557 litrů zavazadel.

Technické údaje modelu Volkswagen Arteon 2021

Nová Arteon 2021  řada motorů je obsahuje 2.0 TSI benzinovým motorem (190 a 280 k) a 2,0 TDI dieselové motory (150 a 200 koňských sil). Manuální převodovka je k dispozici pouze pro „mladší“ vznětový motor s výkonem 150 k a ostatní motory jsou vybaveny automatickou převodovkou 7DSG. Pohon všech kol 4Motion je k dispozici pro nejvýkonnější verze (2,0 TSI 280 k a 2,0 TDI 200 k).

Plug-in hybridní verze je vybavena tandemovým zážehovým motorem 1,4 TSI (156 k) a elektromotorem (115 k), který poskytuje celkem 218 k a 400 Nm. Takový balíček pracuje ve společnosti s šestistupňovým robotem DSG, který směruje trakci pouze na přední nápravu. V čistě elektrickém režimu může Volkswagen Arteon eHybrid ujet 55 km (cyklus WLTP) a zrychlit na maximum 140 km / h.

„Přeplňovaná“ verze R je vybavena TSI „Turbo Four“ 2.0 s výkonem 320 k a 420 Nm. Doplňuje ji sedmistupňová převodovka DSG a pohon všech kol. Další špičkový Arteon má trakční vektorizační mechanismus R-Performance, který rozděluje točivý moment na zadní kola podle jízdní situace.

Datum vydání a cena

Prodej  nového modelu Volkswagen Arteon 2021  v Evropě je plánován na podzim 2020. Přesné ceny a specifikace budou oznámeny v následujících měsících. Cena je minimálně 35 000 eur.

Volkswagen Arteon 2021 foto

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.