VW Passat 2023: fotografie, ceny, technická data

Němci letos prezentovali informace o příští generaci VW Passat a diskutovali o strategii regionalizovaného pohonu pro dlouholetý typový štítek Volkswagenu. Práce na nový VW Passat 2023 již začaly a vůz střední velikosti s kódovým označením VW B9 bude pokračovat na MQB a přijde jako plug-in hybrid a bude mít plně elektrický protějšek.

VW Passat 2023 na bázi MQB pro Evropu – vyvinutý Škodou, vyráběný v Bratislavě

Model Volkswagen 2023 má podle Auto Zeitung oslovit řidiče firemních vozů a rodiny s velkými prostorovými nároky. Budoucí Passat bude sdílet montážní linku v Bratislavě s příští generací Škody Superb, jejíž rozvor se očekává zhruba o pět centimetrů (2841 mm) delší. Zvýšit by se mohl i objem kufru. Dny čtyřdveřového sedanu VW v Evropě jsou sečteny; budoucnost patří Passatu Variant a možná i novému pětidveřovému hatchbacku.

Na rozdíl od kupé VW Arteon nesmí mít Passat hatchback bezrámové dveře, ale klasické zárubně. Stejně jako dříve nabízí Passat širokou škálu motorů sestávající z turbobenzínových, turbodieselových s dvojitým turbodmychadlem, technologie katalyzátoru SCR a plug-in hybridů. Vzhledem k tomu, že se očekává, že plug-in hybridy se stanou populární v roce 2023, bude VW pracovat na tom, aby nabídl také systém rychlého nabíjení, uzavírá zpráva.

Podle zprávy Auto Express by Volkswagen mohl nabídnout dvě možnosti plug-in hybridního pohonu pro Passat příští generace. První varianta by produkovala kolem 147 kW a druhá 178 kW. Základní plug-in varianta by se mohla jmenovat eHybrid a špičková plug-in hybridní varianta GTE. Passat eHybrid PHEV s výkonem 147 kW může získat 13kWh baterii ze současného Passatu GTE s dojezdem přibližně 56 km (WLTP). Passat GTE s výkonem 178 kW může být vybaven větší baterií, která umožňuje výrazně delší dojezd EV (WLTP) 129 km.

Americký VW Passat ‘NMS’ bude nahrazen plně elektrickým modelem

V únoru 2020 bylo téměř jisté, že Volkswagen Passat, jeden z nejdéle fungujících jmenovek na světě, bude následovat ve Spojených státech elektrický model. Tuto možnost potvrdil výkonný ředitel Volkswagen America Johan de Nysschen na Roadshow, CNET na autosalonu v Chicagu 2020.

Passat je auto, které plánujeme mít omezenou životnost. Je asi rozumný předpoklad, že v době, kdy tento Passat dosáhne konce svého životního cyklu, jeho nástupce pravděpodobně nebude mít spalovací motor.

Johan de Nysschen, provozní ředitel, VW Group of America, řekl CNET v únoru 2020

Řady produktů Passat a Evropě mají různé jízdní řády. Nejnovější generace sedanu byla uvedena na trh v CR v roce 2019 (vozidlo je s určitými rozdíly vyrobeno pro americký trh), zatímco v Evropě se aktuální Passat prodává od roku 2015. Oba jsou technicky odlišné, ale jejich nástupce Spiritula už vychází z VW ID. Rodina.

Volkswagen v červenci 2021 oznámil, že s modelovým rokem 2022 ukončí výrobu amerického Passatu ve svém závodě Chattanooga. Společnost představila limitovanou edici Passatu, aby oslavila svou nedílnou roli při utváření značky ve Spojených státech. Vyrobí pouze 1973 kusů limitované edice Passat, což je připomínka roku, kdy byl v Německu představen první Passat.

✓ Můžete také zkontrolovat:

První generace Passatu dorazila do CR již v roce 1974, i když jako Dasher. Jeho nástupce také nesl v CR jiné jméno – Quantum. Teprve ve třetí generaci jej Volkswagen začal prodávat pod původním názvem v tuzemsku. Společnost představila další Passat (NMS) založený na platformě PQ46 pro Spojené státy v lednu 2011. Druhá generace Passatu NMS prolomila kryt teprve před dvěma lety v lednu 2019 a svou pouť ukončí nezvykle brzy.

Nový VW ID. Středně velký sedan by byl produkční verzí konceptu Volkswagen ID Vizzion, který byl poprvé představen na ženevském autosalonu v roce 2018. Konceptem Vizzion představil Volkswagen avantgardní sedan prémiové třídy nové generace, který jezdí autonomně, lze jej ovládat hlasem a gesty a má umělou inteligenci. Projekt nese kódové označení Aero B a elektrický model se do amerických showroomů dostane v roce 2023.

Evropský Passat Variant dostane alternativu EV díky MEB

Podle německého Auto Bildu má koncept Vizzion klíčový vliv při navrhování elektrického protějšku Passatu Variant (Passat Estate), který by publikace mohla nazvat VW ID.7. Zpráva uvádí, že celkové rozměry by byly s malými změnami podobné konceptu, takže očekávejte délku téměř 4,96 metru, šířku 1,9 metru a výšku 1,56 metru, vzdát se zvěstí o větší výšce odpovídá .

Uvnitř nabízí alternativa elektrického Passatu centrální 39,6cm beztlačítkový informační a zábavní systém vybavený HUD a malou obrazovkou pro zobrazení základních parametrů, jako je rychlost a počítadlo kilometrů. Volant by byl bez tlačítek, protože obsahuje kapacitní displej pro procházení různých nabídek.

Sedadla Passatu Variant EV jsou vybavena AppleSkin, přičemž 20 procent umělé kůže pochází ze zbytků jablek. V budoucích aktualizacích modelového roku by tento materiál mohl mít také kovový povrch, uvádí Auto Bild.

A konečně, pro základní varianty dostane elektrické kombi baterii o kapacitě 82 kWh s elektromotorem o výkonu 279 k na zadní nápravě, zatímco modely AWD dostanou na přední nápravu přídavný motor o výkonu 102 k. To by mělo odemknout dojezd 590 km v cyklu WLTP.

Vzhledem k tomu, že Volkswagen investuje miliardy dolarů do elektrické architektury MEB a plánuje do konce roku 2023 celosvětově prodat jeden milion elektrických vozidel, není divu, že jmenovky jako např. pólo , Golf a Passat mají nyní v showroomu konkurenci ze všech stran. elektrické protějšky.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.