Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

Buick přepracoval 2024 Encore GX, aby vynahradil jeho jedinou nevýhodu: vysokou cenu. Přepracovaný design nového Encore GX nastavuje dva nové akcenty v přeplněném segmentu mini-SUV. Nyní má elegantní stylistické prvky, díky nimž zapomenete na objemnou siluetu svého předchůdce.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

Buick Encore GX 2024 navíc dostává vysoce digitalizovaný systém virtuálního kokpitu značky s 11palcovou dotykovou obrazovkou infotainmentu a 8palcovým displejem přístrojů.

Buick Encore GX 2024: Co je nového?

Elegantní, futuristický styl nového Encore GX odpovídá vysoké doporučené maloobchodní ceně. Připomíná Chevy Trailblazer z roku 2024, ale Buick je rafinovanější a méně odolný. Styl dotvářejí přepracované přední a zadní nárazníky, štíhlejší světlomety, nová mřížka chladiče a zcela nové logo Buick vpředu a uprostřed.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

„Nový Encore GX vypadá elegantně, sportovně a sofistikovaně,“ řekl Bob Boniface, globální ředitel designu Buick. „Je ze své podstaty funkční, ale nový vnější design vytváří stylovou a moderní osobnost, která je v dnešním segmentu malých SUV jedinečná.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

Upravený interiér je téměř totožný s interiérem předchozího modelu, ale s nově umístěnými větracími otvory a novým digitálním displejem řidiče a obrazovkou infotainmentu.

Stejné možnosti pohonu

Bylo by hezké, kdyby měl Buick Encore GX 2024 pod kapotou více výkonu, ale máme podezření, že by si jej většina lidí koupila spíše kvůli vzhledu a ovládání než kvůli výkonu. Standardní motor je 1,2litrový přeplňovaný tříválec, který produkuje 137 koní a 162 lb-ft. Je spojen s automatickou převodovkou CVT a pohonem předních kol.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

Když potřebujete jistotu pohonu všech čtyř kol, Encore GX nabízí výkonnější 1,3litrový přeplňovaný čtyřválec s devítistupňovou automatickou převodovkou. Má výkon 155 koní a točivý moment 174 lb-ft. To jsou dobrá čísla, ale kubaturu nic nenahradí.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Technický interiér

Buick Encore GX 2024 je prvním vozidlem, které obsahuje virtuální kokpit Buick. Skládá se z 11palcového dotykového displeje infotainmentu a 8palcového digitálního sdruženého přístroje, který konkuruje hyperobrazovce MBUX od Mercedes-Benz. Buick navíc říká, že nabízí elegantní rozvržení, přizpůsobitelnou domovskou obrazovku a uživatelsky přívětivé prostředí pro potenciální řidiče, zatímco bezdrátové funkce Apple CarPlay a Android Auto vše završují.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

„Málokdy se ve vozidle v této cenové kategorii najde tak kvalitní a technicky propracovaný interiér,“ pokračuje Boniface. „Chtěli jsme vylepšit Encore GX ve všech směrech a přimět celý segment malých SUV, aby si toho všimnul.

Buick navíc zajišťuje větší jízdní komfort díky vlastnímu značkovému systému QuietTuning, který z interiéru filtruje nežádoucí okolní hluk a hluk pneumatik. Prémiové téma pokračuje s více měkkými materiály a cool prošíváním.

Buick Encore GX 2024 Avenir

Buick upustil od vrcholné řady Essence a nahradil ji prémiovým Avenirem. Samozřejmostí Aveniru je čalounění pravou hovězí kůží, sedadlo řidiče nastavitelné v 10 směrech, vyšívaná loga Avenir, ionizátor vzduchu, vyhřívaná řídítka, automaticky zatmavovací zpětné zrcátko a jednotlivé prahové lišty.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

Externě se Encore Avenir GX vyznačuje na míru šitou mřížkou chladiče, zadními světly LED s čirými čočkami, 19palcovými koly pro daný model, více chromovanými a černými karbonovými kovovými bočními lištami. Méně dobře vybavené modely Encore GX jsou však dražší než většina japonských soupeřů (např. Subaru Crosstrek a Mazda CX-30), ale podkopávají německé nabídky, jako je Mercedes-Benz GLA a BMW X1.

Funkce zabezpečení Encore GX 2024

Balíček Buick Driver Confidence Package je standardní součástí Encore GX 2024 a zahrnuje komplexní řadu pokročilých bezpečnostních funkcí, jako je automatické nouzové brzdění, asistent jízdy v jízdním pruhu, asistent změny jízdního pruhu, automatická dálková světla a další.

Buick Encore GX 2024: ceny a vlastnosti

V době psaní tohoto článku neexistují pro Encore GX 2024 žádné hodnocení bezpečnosti NHTSA, ačkoli model 2023 získal hodnocení bezpečnosti 5 hvězdiček.

Buick Encore GX 2024 Cena a dostupnost

Buick v květnu otevírá knihy objednávek pro Encore GX 2024. Doporučená maloobchodní cena začíná na 26 895 eur za základní verzi Encore GX Preferred, 28 095 eur za Encore GX Sport Touring a 33 195 eur za nejvyšší model Avenir.

Fotografie a zdroj: Buick.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik