Buick Envision 2023: Technická data, ceny, změny

Buick

Buick není značka, která by vám připomněla luxus, ale jejich Envision 2023 se snaží napodobit dnešní přední kompaktní luxusní SUV. Bohužel, jeho nejlepší není dost dobré a americký ekvivalent toho Audi Q5 a bmw postrádá propracovanost a hravost, aby těmto velikánům skutečně konkurovala. Místo toho je Envision někde mezi mainstreamovými a luxusními SUV.

Atraktivní vnější design Buicku obklopuje pohodlný interiér plný kvalitních funkcí a materiálů. Standardní čtyřválcový přeplňovaný motor o výkonu 228 k zajišťuje odpovídající akceleraci kompaktního SUV. Přesto se Envision neodchyluje od buickovského étosu pohodlí nad výkonem. Zkrátka ovladatelnost Envisionu je pohodlná, ale jízdní dynamika spíše nevýrazná. Pro ty, kteří luxus chápou jen jako tichý interiér a pohodlnou jízdu, už nehledejte, ale my ostatní oceníme více ve třídě kompaktních luxusních SUV.

Co je nového pro rok 2023?

Dvě nové barvy se připojují k paletě barev Envision pro rok 2023: White Frost Tricoat a Moonstone Grey Metallic. Jinak jde Envision do nového modelového roku beze změny.

Essence střední třídy uspokojí většinu zákazníků. Upgrade oproti základnímu modelu Preferred přidává vybavení, jako jsou 18palcová kola, elektricky ovládané víko zavazadlového prostoru, vyhřívaná přední sedadla a 10,2palcová obrazovka infotainmentu. Za doporučení stojí také volitelný paket Sport Touring, který nabízí 20palcová kola a zatmavené vnější obložení. Kdo hledá luxusní sedan se vším všudy, měl by se poohlédnout po Aveniru v luxusní třídě.

motoru, převodovky a výkonu

Buick nabízí pouze jeden engine pro Envision. Jde o 2,0litrový přeplňovaný čtyřválec s výkonem 228 koní. Je spřažen s devítistupňovou automatickou převodovkou a standardně se dodává s pohonem předních kol. Pohon všech kol si však kupující mohou zvolit jako volitelnou možnost pro všechny tři úrovně výbavy SUV. Envision působí ve městě svižně, ale není nijak zvlášť rychlý, zvláště ve srovnání s luxusními modely, jako je tento Audi Q5 a BMW X3 . Na naší testovací dráze Buick sprintoval z nuly na 100 km/h za 7,3 sekundy, ale subjektivní výkon bude pro většinu řidičů naprosto v pořádku. Přáli bychom si, aby Buick při přestavbě Envision zabudoval trochu více sportovnosti, ale místo toho je podvozek naladěn tak, aby maximalizoval jízdní komfort a minimalizoval námahu.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Podle EPA má Envision s pohonem předních kol 23 mpg městské jízdy a 31 mpg na dálnici. S pohonem všech kol tato čísla klesnou na 22 a 29 mpg. Jakmile budeme mít možnost otestovat nový Envision při rychlosti 75 km/h na naší trati úspory paliva, aktualizujeme tento článek o výsledky.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér, pohodlí a nakládka

Design interiéru Envision je docela uhlazený a ze tří úrovní výbavy se Avenir nejvíce vyrovná soupeřům, jako jsou Q5, X3 a Mercedes Benz Držte krok s třídou GLC. Zatímco modely Preferred a Essence nabízejí rozsáhlou standardní výbavu, Avenir má luxusní prvky, jako je prošívané kožené čalounění, vyhřívaná a ventilovaná přední sedadla a masážní sedadlo pro řidiče. Interiér nabízí podobný prostor pro cestující jako předchozí model, ale o něco kratší délka současného Envision znamená, že nákladový prostor je o něco menší, než býval. Zatímco do starého modelu se se sklopeným zadním sedadlem vešlo maximálně 26 příručních zavazadel, novinka jich má jen 21.

infotainment a konektivita

Základní verze Preferred má 8,0palcový dotykový displej infotainmentu, zatímco modely Essence a Avenir mají 10,2palcový displej. Integrace Apple CarPlay a Android automobil – obojí s bezdrátovou konektivitou – je standardem u všech modelů. Buick standardně nabízí 4G LTE Wi-Fi hotspot, satelitní rádio SiriusXM, audio systém se šesti reproduktory a systém aktivního potlačení hluku. Kupující Essence dostanou audiosystém se sedmi reproduktory, ale mohou upgradovat na systém Bose s devíti reproduktory s integrovanou navigací s paketem Technology; oba jsou standardní na Avenir.

bezpečnost a asistenci řidiče

Buick standardně nabízí celou řadu asistenčních systémů řidiče, s dalšími funkcemi dostupnými na přání. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Envision navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Automatické nouzové brzdění s detekcí chodců jako standard
  • Lane Departure Warning s Lane Departure Warning standardně
  • K dispozici je adaptivní tempomat

záruka a údržba

Standardní záruční balíček Buick nabízí štědřejší pokrytí hnacího ústrojí než mnoho hlavních konkurentů Envision, ale jediná servisní návštěva SUV bledne ve srovnání s plány BMW X3 a BMW. Jaguar F Pace , oba nabízejí mnohem delší období bezplatné plánované údržby.

  • Čtyřletá nebo omezená záruka 50 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je šest let nebo 70 000 mil.
  • Při první návštěvě je poskytována bezplatná plánovaná údržba.

Doporučená maloobchodní cena za Buick Envision 2023 je 47 105 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.