Chrysler Pacifica 2023: ceny, spotřeba, technická data

Chrysler Pacifica 2023 a její minivan bratři možná nikdy nedostanou uznání, které si zaslouží jako vynikající užitková vozidla vhodná pro rodiny v éře SUV. Chrysler jde dokonce tak daleko, že tvrdí, že jeho minivan pojme až 227 litrů mléka, čímž nově definuje, co znamená jít z nuly na sto. Pacifica je synonymem komfortu a je jedinou dodávkou, která je dostatečně chytrá na to, aby dokázala snížit sedadla druhé řady do podlahy a vytvořit tak více místa pro náklad.

Pacifica je k dispozici s pohonem předních nebo všech kol a je jediným minivanem ve svém segmentu, který nabízí plug-in hybridní pohon. Standardní pohonnou jednotku tvoří motor V6 o výkonu 287 k spojený s devítistupňovou automatickou převodovkou. Díky této kombinaci je Pacifica docela efektivní na dálnici, i když díky ní se lidé Chrysleru nepohybují tak rychle, jak to mají konkurenti rádi. Karneval Kia nebo Honda odysea

Co je nového pro rok 2023?

Náš nejoblíbenější minivan se letos vrací bez zásadních změn nebo aktualizací. Chrysler od faceliftu v roce 2021 pouze mírně aktualizoval Pacificu.

The provided text appears to be a review of the Chrysler Pacifica 2023 model, discussing the Touring L trim level and engine options. It mentions that the Touring L offers a good balance of features and value, and recommends against the hybrid engine due to reliability concerns. We will adapt this text to the Czech market by converting units and currency.

motoru, převodovky a výkonu

Není to nejrychlejší minivan, který jsme testovali, ale Pacifica s pohonem předních kol není ani zdaleka malátná (na 100 km/h se dostane za 7,3 s, což je střední rychlost) a ve městě působí velmi živě. Jako čistě benzinový motor má Pacifica pod kapotou 3,6litrový motor V6 s výkonem 212 kW a devítistupňovou automatickou převodovkou. Pacifica Hybrid má celkově nižší výkon (pouze 191 kW) se svým 3,6litrovým V6 a dvěma elektromotory poháněnými 16,0 kWh lithium-iontovou baterií. V našich testech potřeboval Pacifica Hybrid ke sprintu na 100 km/h o 0,5 s déle než jeho silnější bratr.

tažná kapacita a užitečné zatížení

Maximální tažná kapacita pro Chrysler Pacifica je 1633 kg. Chrysler nedoporučuje táhnout s Pacifica Hybrid.

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Minivan by měl být nejen prostorově úsporný, ale také úsporný ve spotřebě. Pacifica Limited, kterou jsme testovali, dosáhla působivých 7,6 l/100 km na dálnici při rychlosti 120 km/h. Pacifica Hybrid může podle WLTP ujet až 53 km na elektrický pohon a má kombinovanou spotřebu paliva 2,8 l/100 km ekvivalentu benzínu. Při jízdě ve městě jsme dosáhli odhadovaných 7,1 l/100 km podle WLTP. Na dálnici ujela Pacifica Hybrid 38 km pouze na elektrický pohon, než se nastartoval benzinový motor.

Interiér, pohodlí a nakládka

Pacifica je vzdušná, prostorná a plná úložných přihrádek, držáků nápojů, výsuvných polic a možností připojení. Střih, povrchová úprava a materiály jsou slušné, ale uvnitř se skrývají některé levné plastové díly. Vyšší modely Limited a Pinnacle mají vyšší středové konzoly, které plynule přecházejí do palubní desky a dodávají jim pocit SUV. Elegantní model Pinnacle je dodáván s prošívaným koženým čalouněním a dokonce nabízí odpovídající bederní podporu pro kapitánská sedadla ve druhé řadě – funkci, kterou jsme neviděli od poslední návštěvy ultraluxusního Mercedesu-Maybach třídy S v naší kanceláři.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Sériová sedadla Stow ‘n Go Pacifica jsou méně polstrovaná než sedadla konkurence. Tato sedadla je totiž potřeba složit do podlahy dodávky. Aby se u Pacificy Hybrid vykompenzovalo vynechání sedadel Stow ‘n Go druhé řady (baterie zabírá veškerý úložný prostor pod karoserií), přidali inženýři Chrysleru na standardní kapitánská sedadla další polstrování. Pokud jde o převážení nákladů, Pacifica nezklame. Se sklopenými sedadly druhé a třetí řady se nám vešlo 53 příručních zavazadel. Vestavěný vysavač je volitelný, ale zabírá místo, které by se jinak dalo použít pro volitelné mini náhradní kolo.

infotainment a konektivita

Informační a zábavní systém Chrysler Uconnect 5 se zobrazuje na brilantní 10,1palcové dotykové obrazovce orámované výdechy klimatizace na palubní desce dodávky. Uconnect 5 nabízí rekonfigurovatelnou domovskou obrazovku a integraci Amazon Alexa. Nabízí integraci Apple CarPlay a Android automobil , který lze připojit bezdrátově, stejně jako Wi-Fi hotspot. Volitelný zábavní systém na zadních sedadlech nabízí dvě dotykové obrazovky pro zábavu dětí a může být vybaven Amazon Fire TV, která umožňuje přístup k filmům a TV prostřednictvím vestavěných aplikací pro streamování. Uvnitř Pacifica je až 12 USB portů, včetně některých USB-C portů, které nabízejí rychlejší nabíjení pro chytrá zařízení.

bezpečnost a asistenci řidiče

Bezpečnost vozu Pacifica podtrhuje téměř každá funkce asistenčního systému, kterou si dnes lze představit. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Pacifica navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Mezi klíčové bezpečnostní prvky patří

  • Standardní automatické nouzové brzdění s detekcí chodců
  • Standardní monitor mrtvého úhlu s upozorněním na příčný provoz vzadu
  • Standardní adaptivní tempomat a varování před opuštěním jízdního pruhu

záruka a údržba

Chrysler nabízí záruční balíček, který je v této třídě běžný. Kia Carnival nabízí delší provozní doby, ale Pacifica umožňuje delší silniční asistenci. Pacifica Hybrid má na hybridní komponenty záruku 10 let/160 934 km.

  • Omezená tříletá záruka nebo 57 936 km
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 96 560 km
  • Hybridní komponenty jsou kryty na 10 let nebo 160 934 km
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Doporučená maloobchodní cena Chrysler Pacifica 2023 je 1 353 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.