Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Každý, kdo hledá odolné vozidlo s extrémním výkonem v terénu, má z čeho vybírat. Jedním z nich je ten oceněný 10Best Ford Bronco Raptor 2023, terénní dravec, který upgraduje již tak výkonné SUV Bronco o výkonný EcoBoost twin-turbo V6, multikonfigurovatelný pohon 4 kol, odpružení s tlumiči Fox, které zvládne každý terén, obrovské 37palcové pneumatiky s hlubokým spousta profilů a kluzných desek.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Raptorized Bronco navíc dokáže táhnout až 4500 liber a sprintovat na 60 mph za méně než šest sekund. Není to nejpohodlnější silniční křižník, ale ani to tak není. Tento brod je určen pro hardcore off-roadové nadšence, kteří vidí svět jako rozlehlé písčité a kamenité hřiště, které čeká na prozkoumání.

Co je nového pro rok 2023?

Bronco Raptor na to zůstane modelový rok 2023 do značné míry beze změny kromě nové barvy exteriéru Azure Grey Metallic Tri-Coat a revidovaných možností stereo pro zákazníky, kteří nepotřebují systém B&O s 10 reproduktory.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Bronco Raptor je nabízen výhradně jako čtyřdveřová karoserie a v jediném stupni výbavy. Standardní výbava zahrnuje výkonný motor EcoBoost V6, robustní hnací ústrojí s 10stupňovou automatickou převodovkou a převodem 4,7 a veškerou nezbytnou off-roadovou výbavu, která dává vozidlu Torch mistrovské schopnosti v terénu. Výkonný audiosystém B&O s 10 reproduktory a subwooferem je standardní výbavou. V případě potřeby může zákazník odstranit subwoofer a upgradovat na systém s omezenou funkčností nebo méně reproduktory za kredit mezi 100 a 665 eury.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Rozhodli bychom se pro prémiové ozvučení, abychom si mohli užít akustiku i v době, kdy zrovna neprojíždíme písečnými dunami nebo bahenními loužemi. Zůstali bychom také u standardních vinylových sedadel námořní kvality a pryžové podlahové krytiny, protože čištění kabiny je mnohem snazší.

motoru, převodovky a výkonu

Ford nedal Bronco Raptor V8, ale dali Bronco Raptor 3,0litrový V6 přeplňovaný dvěma turby, který pod kapotou produkuje 418 koní a 440 liber točivého momentu. Motor spolupracuje výhradně s 10stupňovou automatickou převodovkou a pokročilým systémem pohonu všech kol, který spolupracuje s volitelnými režimy GOAT (Goes Over Any Type of Terrain). Bronco Raptor má také těžší odpružení než standardní verze, aby lépe zvládal písečné duny nebo skoky ve vzduchu, a také výrazně širší dráhu navrženou pro větší stabilitu ve vysokých rychlostech.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Raptorized Bronco je vybaven adaptivními tlumiči Fox z F-150 Raptor a standardními 37palcovými terénními pneumatikami BFGoodrich K02. Je také dimenzován na tažnou kapacitu až 4500 liber. Při naší první testovací jízdě jsme byli ohromeni terénními schopnostmi Bronco Raptor, jak skákat přes hrbolatý terén vysokou rychlostí, tak se plazit přes kamenité průsmyky s nízkým převodem. 3,0litrový motor V6 přeplňovaný dvěma turby nemá stejný výkon jako 3,5litrový motor F-150 Raptor, ale má dostatek výkonu na zrychlení na 100 km/h za 5,6 sekundy na naší testovací dráze. h až urychlit.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Ford Bronco Raptor má odhadovaný nájezd EPA 15 mpg město a pouhých 16 mpg na dálnici. To odpovídá odhadovanému dojezdu ve městě F-150 Raptor s 35palcovými pneumatikami, ale je 2 míle pod výkonem velkého pickupu na dálnici. V porovnání s 6,4litrovým motorem V8 o výkonu 470 k Jeep Wrangler 392, Bronco Raptor se zlepšuje jen mírně o 2 mpg při jízdě ve městě, ale ztrácí 1 mpg na dálnici. Na našem úseku dálnice rychlostí 75 mph nás Bronco Raptor překvapil 17 mpg – o 1 mpg více, než se očekávalo, ale stále měl žízeň.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Interiér, pohodlí a nakládka

Přestože Bronco Raptor zlepšil terénní mobilitu díky své rozšířené konstrukci a masivním rozšířeným blatníkům, sdílí design a rozměry interiéru s normálním Broncem. Standardně se dodává s pryžovými podlahovými krytinami, vinylovým čalouněním námořní třídy a řadou přídavných vahadel. Pokud se vám líbí trochu luxusněji, můžete se rozhodnout pro sedačky potažené kůží. Stejně jako běžné Bronco má Raptor odnímatelné panely karoserie a speciálně navržené bezrámové dveře, které se podle Fordu snadno odemykají.

Přestože je Raptor k dispozici pouze jako čtyřdveřový, má všechny inovativní funkce ostatních modelů Bronco, jako například: B. vnější zpětná zrcátka namontovaná na spodní straně čelního skla, která lze použít i s demontovanými dveřmi. Na horní straně palubní desky je také držák pro smartphony a GoPro, který lze zapojit do blízkých 12voltových zásuvek.

infotainment a konektivita

Bronco Raptor je vybaven nejnovějším rozhraním Ford Sync 4 s velkým 12,0palcovým dotykovým displejem uprostřed palubní desky. Informační a zábavní systém má moderní funkce, jako je Apple CarPlay, Android Auto a Wi-Fi hotspot. Jednou z nejoblíbenějších možností je výkonný zvukový systém Bang & Olufsen.

Ford Bronco Raptor 2023: Specifikace, cena, datum vydání

bezpečnost a asistenci řidiče

Bronco Raptor je standardně dodáván s asistenčním systémem Ford CoPilot 360, který zahrnuje základní funkce, jako je automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu. Volitelně je k dispozici adaptivní tempomat. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Bronco Raptor navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Očekává se, že budou obsahovat nejdůležitější bezpečnostní prvky

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Ford nabízí konkurenceschopnou omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí na stejné úrovni jako většina svých konkurentů. Ford však nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu jako to dělá džíp .

  • Omezená tříletá záruka nebo 36 000 mil
  • Záruka na pohonné ústrojí je pět let nebo 60 000 mil
  • Žádná bezplatná plánovaná údržba

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik