Ford Bronco Raptor 2023: fotografie, ceny, technická data

Pokud hledáte odolné vozidlo s extrémním výkonem v terénu, máte z čeho vybírat. Jedním z nich je oceňovaný Ford Bronco Raptor 2023, terénní predátor, který vylepšuje již tak výkonné SUV Bronco o výkonný twin-turbo motor EcoBoost V6, multikonfigurovatelný pohon všech kol, odpružení s tlumiči Fox, které si poradí s jakýmkoli terénem, obrovské 94cm pneumatiky s hlubokým vzorkem a ochranné plechy.

Raptorizovaný Bronco navíc dokáže táhnout až 2041 kg a zrychlit na 100 km/h za méně než šest sekund. Není to nejpohodlnější silniční křižník, ale ani to tak není zamýšleno. Tento Ford je určen pro nadšence do off-roadu, kteří vidí svět jako jedno velké písčité a kamenité hřiště, které čeká na prozkoumání.

Co je nového pro rok 2023?

Bronco Raptor na to zůstane modelový rok 2023 do značné míry beze změny kromě nové barvy exteriéru Azure Grey Metallic Tri-Coat a revidovaných možností stereo pro zákazníky, kteří nepotřebují systém B&O s 10 reproduktory.

Bronco Raptor je nabízen výhradně jako čtyřdveřový model a v jediné výbavě. Standardní výbava zahrnuje výkonný motor EcoBoost V6, robustní hnací ústrojí s 10stupňovou automatickou převodovkou a převodem 4,7 a veškerou nezbytnou off-roadovou výbavu, která dodává vozu mistrovské terénní schopnosti. Výkonný audiosystém B&O s 10 reproduktory a subwooferem je standardní výbavou. V případě potřeby může zákazník odstranit subwoofer a upgradovat na systém s omezenou funkčností nebo méně reproduktory za kredit mezi 2500 a 16 625 Kč.

Rozhodli bychom se pro prémiové ozvučení, abychom si mohli užít akustiku i v době, kdy zrovna neprojíždíme písečnými dunami nebo bahenními loužemi. Zůstali bychom také u standardních vinylových sedadel námořní kvality a pryžové podlahové krytiny, protože čištění kabiny je mnohem snazší.

motoru, převodovky a výkonu

Ford sice nedal Bronco Raptoru motor V8, ale vybavil ho 3,0litrovým twin-turbo motorem V6, který pod kapotou produkuje 312 kW (418 koní) a točivý moment 597 Nm. Motor je spojen výhradně s 10stupňovou automatickou převodovkou a pokročilým systémem pohonu všech kol, který spolupracuje s volitelnými režimy GOAT (Goes Over Any Type of Terrain). Bronco Raptor má také robustnější odpružení než standardní verze, aby lépe zvládal písečné duny nebo skoky ve vzduchu, a také výrazně širší rozchod pro větší stabilitu ve vysokých rychlostech.

Raptorizovaný Bronco je vybaven adaptivními tlumiči Fox z F-150 Raptor a standardními 94cm terénními pneumatikami BFGoodrich K02. Je také dimenzován na tažnou kapacitu až 2041 kg. Při naší první testovací jízdě jsme byli ohromeni terénními schopnostmi Bronco Raptoru, jak při skákání přes nerovný terén vysokou rychlostí, tak při pomalém projíždění kamenitých úseků s nízkým převodem. 3,0litrový motor V6 s dvojitým přeplňováním sice nemá takový výkon jako 3,5litrový motor F-150 Raptor, ale má dostatek síly na to, aby zrychlil z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy na naší testovací dráze.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Spotřeba paliva a MPG v praxi

Ford Bronco Raptor má odhadovanou spotřebu podle EPA 15,7 l/100 km ve městě a 14,7 l/100 km na dálnici. To odpovídá odhadované spotřebě ve městě u F-150 Raptor s 89cm pneumatikami, ale je o 0,3 l/100 km vyšší než spotřeba velkého pickupu na dálnici. Ve srovnání s 6,4litrovým motorem V8 o výkonu 350 kW (470 koní) Jeep Wrangler 392, Bronco Raptor je jen o něco lepší s 0,3 l/100 km méně ve městě, ale má o 0,4 l/100 km vyšší spotřebu na dálnici. Na našem úseku dálnice při rychlosti 120 km/h nás Bronco Raptor překvapil spotřebou 13,8 l/100 km – o 0,4 l/100 km méně, než se očekávalo, ale stále byl žíznivý.

Interiér, pohodlí a nakládka

Přestože Bronco Raptor zlepšil terénní mobilitu díky své rozšířené konstrukci a masivním rozšířeným blatníkům, sdílí design a rozměry interiéru s normálním Broncem. Standardně se dodává s pryžovými podlahovými krytinami, vinylovým čalouněním námořní třídy a řadou přídavných vahadel. Pokud se vám líbí trochu luxusněji, můžete se rozhodnout pro sedačky potažené kůží. Stejně jako běžné Bronco má Raptor odnímatelné panely karoserie a speciálně navržené bezrámové dveře, které se podle Fordu snadno odemykají.

Přestože je Raptor k dispozici pouze jako čtyřdveřový, má všechny inovativní funkce ostatních modelů Bronco, jako například: B. vnější zpětná zrcátka namontovaná na spodní straně čelního skla, která lze použít i s demontovanými dveřmi. Na horní straně palubní desky je také držák pro smartphony a GoPro, který lze zapojit do blízkých 12voltových zásuvek.

infotainment a konektivita

Bronco Raptor je vybaven nejnovějším rozhraním Ford Sync 4 s velkým 30,5cm dotykovým displejem uprostřed palubní desky. Infotainment systém má moderní funkce, jako jsou Apple CarPlay, Android Auto a Wi-Fi hotspot. Jednou z nejoblíbenějších možností je výkonný zvukový systém Bang & Olufsen.

bezpečnost a asistenci řidiče

Bronco Raptor je standardně dodáván s asistenčním systémem Ford CoPilot 360, který zahrnuje základní funkce, jako je automatické nouzové brzdění a varování před opuštěním jízdního pruhu. Volitelně je k dispozici adaptivní tempomat. Pro více informací o výsledcích nárazových testů Bronco Raptor navštivte webové stránky National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) a Insurance Institute for Highway Safety (IIHS). Očekává se, že budou obsahovat nejdůležitější bezpečnostní prvky

  • Standardní varování před kolizí a automatické nouzové brzdění
  • Lane Departure Warning a Lane Departure Warning jako standard
  • K dispozici adaptivní tempomat

záruka a údržba

Ford nabízí konkurenceschopnou omezenou záruku a záruku na pohonné ústrojí na stejné úrovni jako většina jeho konkurentů. Ford však nenabízí bezplatnou plánovanou údržbu, jako to dělá Jeep.

  • Omezená záruka: 3 roky nebo 58 000 km
  • Záruka na pohonné ústrojí: 5 let nebo 96 000 km
  • Bezplatná plánovaná údržba: Ne

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.