Ford F-150 2021: specifikace, cena, datum uvedení na trh

Ford

Dlouho očekávaná prezentace aktualizovaného pick    upu  Ford F-150 2021  se konala na severoamerickém kontinentu. Nejoblíbenější model na americkém trhu (přibližně 900 000 ročních tržeb) vstoupil do čtrnácté generace po upřesnění na všech frontách a získání úplné hybridní modifikace poprvé v historii. Tradičně bude mít auto mnoho možností, které jsou vhodné pro řešení různých problémů. Existují tři typy kabin, pět rozměrů rozvoru a tři typy nákladového prostoru. Hlavní úrovně výbavy jsou šest: XL, XLT, Lariat, King Ranch, Platinum a Limited.

Struktura těla a možnosti rozvržení

Vývojáři výrazně nezměnili vzhled modelu, ale poskytli rozsáhlé možnosti personalizace. Je vyrobeno 11 různých mřížek a je k dispozici celá řada ráfků a dvoubarevných barev těla. Zákazníci si také mohou vybrat mezi různými možnostmi aplikace zadních dveří.

Kabina má tradičně tři verze: jednořadá, „jedna a půl“ a dvouřadá. Výrobce se zaměřuje na zlepšenou aerodynamiku všech úprav. Jsou optimalizovány úpravou geometrie částí těla, změnou tvaru zavazadlového prostoru a instalací aktivních tlumičů nárazu za mřížkou chladiče. Vozidlo je volitelně vybaveno velkými elektrickými opěrkami nohou. LED světlomety a svítilny jsou součástí „starého“ balíčku.

Sběrná zařízení

V nové generaci získal vůz  Ford F-150 2021  mnoho zajímavých a užitečných možností. Začněme informačními systémy. Zde si všimneme vzhledu 12palcového digitálního dashboardu v drahých úrovních výbavy. Na obrazovce se zobrazí celá řada dat, včetně režimu jízdy a navigačních zpráv.

Hlavním nástrojem pro správu funkcí na palubě je nejmodernější multimediální centrum Sync 4 Media Center. Displej v počáteční verzi XL a XLT je 8 palců, ve vysoké a vyšší verzi XLT je 12 palců. Mezi podporované funkce patří bezdrátové připojení prostřednictvím automatických rozhraní Apple CarPlay / Android, rozpoznávání hlasových příkazů, volný přístup k multimediálnímu obsahu a online služby. Oznamuje se také aktualizace bezdrátového softwaru.

V oblasti bezpečnosti došlo k mnoha vylepšením. Aktualizované vyzvednutí získalo rozšířenou sadu elektronických asistentů Ford Co-Pilot360 2.0. Zahrnuje nouzové brzdění s detekcí chodců, kameru pro couvání s dynamickými značkami a automatickou aktivaci světlometů. K dispozici je samostatný systém detekce přiblížení doleva (Intersection Assist) a rozšířený parker s paralelními a paralelními parkovacími funkcemi (Active Park Assist 2.0). Při manévrování s přívěsem je užitečný nástroj Pro Trailer Backup Assist, který můžete použít k ovládání příkazů otáčením otočného přepínače.

Skutečným průlomem v elektronických zařízeních je zařazení systému Active Drive Assist do řady asistenčních systémů autopilota. Může jezdit nezávisle na všech hlavních trasách v USA a Kanadě, aniž by musel držet volant za ruku. Řidič potřebuje pouze sledovat dopravní situaci, protože v kabině je kamera, která řídí polohu hlavy a zrak osoby. Hardware potřebný k provozu komplexu Active Drive Assist je již nainstalován na novém převodníku, ale software bude k dispozici až ve třetím čtvrtletí roku 2021. Může být nainstalován bezdrátově nebo v prodejní kabině.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Jak se ukázalo, nový model Ford F-150 2021 s elektronikou je v pořádku, ale co praktická součást? Také zde má auto čtrnácté generace co nabídnout. Nejprve existují připojení pro napájení externích zařízení (Pro Power Onboard System) a zásuvky jsou umístěny nejen v kabině, ale také na nabíjecí platformě. U verzí s klasickými motory je výkon připojených zařízení omezen na 2 kW, v hybridních verzích na 2,4 kW (limit na vyžádání se zvyšuje na 7,2 kW).

Další věc, kterou potřebujete, je centrum kabriolet. Přepínač přenosu je uspořádán ve speciální výklenku a na tvarovanou platformu je položen stůl, na kterém můžete pohodlně vyplnit dokumenty nebo pracovat na notebooku.

Další přichází zadní dveře. Standardně je vybaven postranními připínacími poutky a svorkami pro připevnění dlouhých předmětů. Pracovní plocha zadních výklopných dveří je volitelně k dispozici s integrovaným pravítkem, držákem pro mobilní zařízení, skleněným stojanem a pouzdrem na tužky.

Existují i ​​další užitečné funkce, jako jsou sedadla Max Recline s nastavitelnými opěradly a prostorná zásuvka pod zadními sedadly, ale je čas na modelování.

Specifikace Ford F-150 2021

Řada přijímacích motorů byla naplněna hybridní instalací PowerBoost. Skládá se z přirozeně nasávaného motoru V6 3.5 EcoBoost a elektromotoru o výkonu 35 kW (47 k) integrovaného do 10stupňové automatické převodovky SelectShift. Pod podlahou je lithium-iontová baterie o výkonu 1,5 kWh, díky níž se architektura těla nezmění. Hybrid  2021 Ford F-150  má nádrž o objemu 116 litrů. Díky této kapacitě má vůz výkonovou rezervu více než 1120 km. V tomto případě může nákladní vozidlo táhnout přívěs o hmotnosti až 5,4 tun.

Řada tradičních motorů zůstala stejná. zahrnuje:

  • Přeplňovaný benzínový motor V6 2.7 EcoBoost;
  • Další turbo šest V6 3.5 EcoBoost;
  • Benzín použitý ve V6 3,3 Ti-VCT;
  • Atmosféra V8 5,0 Ti-VCT;
  • V6 3.0 Power Stroke turbodiesel.

Všechny jednotky jsou spojeny s 10-stupňovou „automatickou“. Standardní pohon je vzadu, ale za příplatek je nainstalován pohon všech kol s elektronicky ovládanou Razdatkou. Konfigurace podvozku se nezměnila: přední zavěšení je stále ve formě dvojitých lichoběžníků, zadní zavěšení je ve formě tuhé nápravy s pružinami.

Ford F-150  2021: publikace, cena

 Na podzim bude zahájen prodej nového modelového roku  2021 Ford F-150 . Přesné ceny budou oznámeny později, ale podle předběžných údajů budou počáteční náklady na vyzvednutí 30 000 EUR. Hybridní verze stojí nejméně 35 000 EUR.

Ford F-150 Photo 2021

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.