Genesis G90 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Genesis G90 2023 je druhou generací luxusní vlajkové lodi značky. Už na pohled nová G90 nešlape na paty německým luxusním značkám, jako jsou Mercedes-Benz třídy S, BMW řady 7 a Audi A7. Místo toho si už nehraje na sympaťáka a je to vidět.

Genesis G90 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Genesis tvrdí, že nový G90 je nejelegantnější interpretací filozofie designu značky „Athletic Elegance“, která se odráží také v dalších modelech Genesis, jako jsou G80, GV70 a GV80. Kromě toho má řadu technických a výkonnostních prvků, které nutí kupce luxusních vozů křičet slastí.

Genesis G90 2023: Scéna je připravena

Luxusní značka Hyundai Genesis byla uvedena na trh v roce 2015 po krátkém koketování s dvoudveřovým sportovním vozem s pohonem zadních kol jménem Genesis Coupe. První skutečné vozy značky Genesis, které se dostaly do showroomů v USA, byly G80 a G90. První jmenovaný vstoupí do své třetí generace v roce 2020, zatímco zcela nová druhá generace G90 bude velkolepě uvedena v roce 2022 jako model 2023.

styling vlajkové lodi

Neradi to přiznáváme, ale přejeme si, aby se styl Genesis G90 mírně lišil od G80. Samozřejmě neříkáme, že nová G90 je špatně vypadající auto – je tomu právě naopak. Jsme nadšeni z její mřížky ve stylu hřebene (poslouchejte, Lexus a BMW, tak uděláte výraznou mřížku) a nejtenčích světlometů, které kdy byly vybaveny modelem Genesis nebo jakýmkoli moderním autem, abych byl přesný.

Ultratenký design byl možný díky křížení čoček denních světel se směrovými světly, dálkovými a potkávacími světly pomocí Microlens Array (MLA). Ten kombinuje 200 mikrooptických čoček na modul a promítá stejnou intenzitu světla do štíhlejšího těla. Genesis říká, že tato světla posilují high-tech image G90 a jsou na místě.

Mezi další svérázné designové prvky patří véčková kapota (která integruje blatníky a kapotu), tlustší C-sloupky, dvouřadá zadní světla, baňaté blatníky a ostrá parabolická linie táhnoucí se od kapoty až po kufr.

Genesis G90 2023: Specifikace, cena, datum vydání

Výkon Turbo V6

Rozlučte se s točivým 5,0litrovým motorem V8 předchozího modelu G90. Nová G90 zdědila 3,5litrový motor V6 G80 s dvěma turbodmychadly s výkonem 375 koní a 391 lb-ft. dodává točivý moment. Standardem je pohon všech kol a motor posílá výkon na všechna čtyři kola prostřednictvím osmistupňové automatické převodovky.

G90 obsahuje výkonnější verzi 3,5litrového motoru V6 s dvojitým přeplňováním. Disponuje stejným pohonem všech kol a osmistupňovou automatickou převodovkou jako nepřeplňovaná varianta. Genesis přidal do směsi 48voltové elektrické přeplňování, které zvýšilo výkon motoru na 409 koní a 405 lb-ft. točivý moment se zvýšil.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Tichý komfort

Genesis nešetřil slovy, když řekl, že G90 nabízí pohodlnou a tichou jízdu, kterou zákazníci od vlajkové lodi sedanu očekávají. Má vícekomorové vzduchové odpružení, které mění tlak ve vzduchových pružinách a poskytuje tak větší pohodlí a stabilitu. Tyto vzduchové pružiny mohou zvýšit nebo snížit světlou výšku v závislosti na stavu vozovky a udržet tělo v rovině bez ohledu na zatížení interiéru.

G90 je vybaven „ergorelaxačními“ sedadly s 10 vzduchovými buňkami v opěradle a dvěma v sedáku, které podporují čtyři úrovně masáže včetně celého těla, pasu, poloviny těla nebo pánve. Tato sedadla Ergo také vyfouknou boční opěrky, když cestující nastupují nebo vystupují.

O tichou část se stará pokročilý systém potlačení hluku, který Genesis nazývá ANC-R, neboli Active Noise Control-Road. Systém detekuje nejslabší zvuky na silnici a nasměruje opačné frekvence do reproduktorů pro tišší jízdu. Vůz se navíc vyznačuje rozsáhlými materiály pohlcujícími zvuk a plně vrstveným sklem, které lépe chrání interiér před hlukem větru. Poté, co jsme se podívali na specifikace, jsme si jisti, že 2023 G90 bude stejně pěkný jako model 2020, který jsme řídili před dvěma lety.

Brilantní technické vlastnosti

Řekli jsme třídu S? Genesis G90 2023 je nabitý technickými funkcemi. Má automaticky zatahovací kliky dveří, automatické zavírání dveří a systém ID otisků prstů pro bezklíčové řízení. Disponuje dokonce dálkovým parkovacím asistentem s širokoúhlou kamerou, která podporuje kolmé, paralelní a diagonální parkování.

Podle Genesis navíc nový G90 dává nahlédnout do vize automobilky o budoucnosti mobility. Je vybaven kurátorem nálady, který ovládá okolní osvětlení, systém vůní, masážní sedadla, elektrické závěsy a audiosystém Bang & Olufsen s 23 reproduktory pro zlepšení pohody řidiče a spolujezdce během jízdy.

Samozřejmostí je digitální přístrojovka a velká obrazovka infotainmentu. Přesto si cestující vzadu mohou nastavit klimatizaci, polohu sedadel, ambientní osvětlení, závěsy a masážní nastavení prostřednictvím osmipalcové dotykové obrazovky v loketní opěrce.

Pokročilá bezpečnostní technologie

Genesis G90 2023 je nabitý špičkovými bezpečnostními zařízeními a jízdními asistenty. Má 10 airbagů, standardní sledování tlaku v pneumatikách a head-up displej. Kromě toho jsou ve standardní výbavě asistenční systémy pro řidiče, jako je sledování mrtvého úhlu, varování před opuštěním jízdního pruhu, předcházení kolizím, inteligentní tempomat (s funkcí Stop & Go) a asistent pro jízdu na dálnici.

záruční servis

Na každé vozidlo Genesis se vztahuje záruka 10 let/100 000 mil na hnací ústrojí, jedna z nejdelších na trhu. Pokud plánujete s G90 jezdit více než obvykle, může být pro vás výhodná prodloužená záruka. Než se rozhodnete, prohlédněte si tento komplexní průvodce prodlouženými zárukami Genesis.

Genesis G90 2023: ceny a úrovně výbavy

Genesis G90 bude k dispozici ve dvou bohatě vybavených úrovních výbavy: 3,5T AWD a 3,5T AWD s 48V e-Supercharger.

Základní G90 3.5T AWD začíná na 89 495 EUR (včetně cílového poplatku 1 095 EUR). Disponuje 20palcovými litými koly, panoramatickým střešním oknem, elektricky zavíracími dveřmi, hands-free kufrem, stěrači s dešťovým senzorem, čalouněním kůží napa, mikrosemišovým obložením stropu, vyhřívanými/větranými předními a zadními sedadly, třízónovou klimatizací, 12,3palcový dotykový displej infotainmentu a prémiový audiosystém Bang & Olufsen s Apple CarPlay a Android Auto.

Nejvyšší model G90 naopak stojí od 99 795 eur včetně cestovních nákladů. Má veškerou standardní výbavu základní G90. Přesto Genesis přidal další vychytávky, jako je vícekomorové vzduchové odpružení, řízení zadních kol, 21palcová litá kola, elektrické dveře, ventilovaná zadní sedadla s nastavením paměti, vylepšený 3D audio systém Bang & Olufsen s 26 reproduktory a zadní bezdrátové nabíjení. .

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Autobrezik