Lexus IS 2021: Interiér, motor a úpravy

Lexus

Lexus plně představil  nový  sedan  Lexus IS 2021  . Model 4. generace je koordinován s konceptem Driving Signature, který slibuje ještě více sportu a řízení v kombinaci s vysokou úrovní bezpečnosti a pokročilými multimediálními funkcemi.

Vnější vlastnosti nového IS 2021

Zachowując poprzednią platformę, kompaktowy sportowy sedan Lexus otrzymał zupełnie inny zakres osiągów. Charakteryzuje się zwiększoną sztywnością, którą zapewnia powszechne stosowanie stali wysokowytrzymałych, obecność dodatkowych przekładek dystansowych w najbardziej eksploatowanych miejscach oraz wzrost ilości miejsc zgrzewania. Jednocześnie wiele mniej krytycznych części jest wykonanych z aluminium, co nieco upraszcza projekt.

Exteriér karoserie nové generace je téměř zcela originální, díky čemuž se vůz čtvrté generace výrazně liší od svého předchůdce. I když byl zachován celkový styl, světlomety ve tvaru šipky a masivní mřížka ve tvaru přesýpacích hodin dodávají sedanu při pohledu zepředu dravý vzhled. Zadní část je však díky vyvinuté oblasti ramen nad podběhy zadních kol o něco svalnatější. Potřebná úleva vyplývá z použití nových technologií ražení pomocí vrstvy. Lucerny s poutavými čarami ve tvaru L uprostřed dodávají syrové kouzlo.

Speciální design je F Sport. Tuto verzi snadno rozpoznají agresivnější nárazníky, jedinečný ornament masky chladiče a spojler víka zavazadlového prostoru. Ef-sport nadále používá široké zadní pneumatiky.

S přechodem na sedan nové generace se Lexus IS trochu rozrostl. Rozvor se nezměnil (2800 mm), ale délka, šířka a výška těla se zvýšila o 30, 30, respektive 5 mm. Výsledkem je, že model nyní měří 4 710 x 1 840 x 1 435 mm. Jmenovitá velikost kola je 18 až 19 palců (dříve byl průměr základny 17). Seznam barevných možností zahrnuje nové barvy Iridium, Cloudburst Grey, Matador Red Mica, Infrared a Greek Water.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Interiér  nového modelu Lexus IS 2021  je v podstatě stejný jako před reformou. Hlavním rozdílem je zobrazení centra médií, které se zobrazuje v horní části konzoly (dříve byla obrazovka integrována). Jeho velikost je 8,0 nebo 10,3 palce v závislosti na konfiguraci. Multimediální systém podporuje integraci Apple CarPlay / Android Auto a Amazon Alexa.

Sedan je také vybaven dvouzónovou klimatizací s dotykovým ovládáním, elektrickým nastavením předních sedadel (deset nastavení pro řidiče a osm pro spolujezdce), panoramatickým střešním oknem s posuvnou střechou, snadným přístupem do interiéru SmartAccess a nastartováním motoru stisknutím tlačítka a prémiovou akustickou verzí Mark Levinson (835-) s 15 reproduktory a 1800 W se 17 reproduktory). Standardní kožené čalounění nabízí výběr ze tří barev: černé, karamelové a červené, volitelně červeného odstínu a dvoubarevného černobílého barevného schématu.

V základní konfiguraci modelu je zahrnuta řada bezpečnostních systémů Lexus Safety System +. Může aktivovat automatické brzdění (je zde funkce rozpoznávání chodců a cyklistů), udržovat jízdní pruh, měnit jízdní pruhy pomocí směrových světel a sledovat auta na křižovatce. Obsažený adaptivní tempomat udržuje bezpečnou vzdálenost od vozidel a po krátkém zastavení obnoví pohyb vozidla.

Specifikace Lexus IS 2021

„Čtvrtý“  Lexus IS 2021  je nabízen k prodeji v následujících modifikacích:

  • Přeplňovaný motor IS 300 – 2,0 litru (244 k, 350 Nm), 8stupňová automatická převodovka Sport Direct Shift, pohon zadních kol;
  • IS 300 AWD – V6 3,5 (263 k, 320 Nm), šestistupňová automatická převodovka, pohon všech kol;
  • Motor IS 350 – V6 3,5 (315 k, 380 Nm), 8АКПП, pohon zadních kol;
  • IS 350 AWD – stejná jednotka V6 3,5 (315 k, 380 Nm), 6AKPP, pohon všech kol.

Hybridní verze modelu bude následovat později. Nejrychlejší již představená modifikace – Lexus IS 350 s pohonem zadních kol – zrychlí na 97 km / h za 5,6 sekundy. Balíček Dynamic Handling je k dispozici při objednávce verze IS 350 F Sport. Zahrnuje instalaci adaptivního odpružení, lehké ráfky BBS a zadní diferenciál s omezeným prokluzem Torsen. Zobrazí se také další jízdní režim Sport S +.

Cena a datum vydání

Nový design  nového modelu Lexus IS 2021 se  dostane na nejdůležitější trh na podzim roku 2020. Základní cena bude 39 000 eur.

Jak užitečná je publikace?

Kliknutím na hvězdičku ohodnotíte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.