Mazda CX-4 2021: Technická data, exteriér, ceny

Pokud vás zajímá, proč má nový CX-30 tak neobvyklé jméno, je to kvůli tomuto modelu, který byl speciálně vyvinut pro čínský trh. Stále se prodává výhradně v této části světa a po nedávném faceliftu jsme si docela jisti, že Mazda CX-4 dorazí v roce 2021 bez dalších významných změn. Chystáme se vidět známý design, který zahrnuje aktualizovaný přední panel a různé vnitřní obložení.

To vše znamená, že se můžete spolehnout na crossover, který je kompaktní a krásně navržený podle nejnovějšího designového jazyka společnosti. Tenký profil a kupé připomínající zadní část činí z tohoto modelu jeden z nejatraktivnějších crossoverů v Číně, zatímco kabina má typickou kvalitu Mazdy. Můžete se spolehnout na dvě známé možnosti motoru se známými možnostmi řazení. Nový model by se měl na trh dostat někdy na konci roku.

Design Mazdy CX-4 2021

Pokud jde o celkový design, v Mazda CX-4 v roce 2021 určitě neuvidíme žádné zvláštní změny. Současná generace jednoduše existuje od roku 2016 a předpokládáme, že ve výrobě zůstane ještě několik let. Loňská aktualizace navíc přinesla nový přední panel, který sleduje nejnovější designový jazyk značky. Nová přední část sdílí většinu společného základu s nejnovější verzí Mazdy 6 se stejným uspořádáním masky chladiče a světlometů.

Mechanicky se od prvního spuštění nic nezměnilo a neočekáváme, že se jich dočkáme ani v příštím roce. Jedná se o typický kompaktní crossover s rozvorem něco málo přes 30 cm a nejnovější technologií SkyActive od Mazdy. V příštích několika letech neočekáváme v tomto bodě žádné zásadní změny, dokud se nedočkáme úplné revize.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Vnitřní

Již jsme zmínili, že tento model se vyznačuje typickou kvalitou Mazdy. Přestože se jedná o model pro čínský trh, celková kvalita se příliš neliší od toho, co můžeme najít u modelů určených pro severoamerický nebo evropský trh. Loňská aktualizace dokonce přinesla několik zajímavých novinek, pokud jde o nová barevná schémata, aktualizovaný systém infotainmentu, více standardních funkcí atd.

Pokud jde o pohodlí a pohodlí, opravdu si není na co stěžovat. Sedadla jsou masivní a pohodlná, zatímco prostor v obou řadách je velkorysý, zejména pokud jde o prostor pro nohy. Nákladový prostor také nabízí dost místa.

Motory Mazda CX-4 2021

Věci pod kapotou určitě zůstanou stejné i pro příští rok. To znamená, že se můžete spolehnout na dvě známé možnosti motoru. Základní modely budou pokračovat s 2,0litrovým čtyřválcem o výkonu přibližně 158 koní. Tento motor je vybaven buď šestistupňovou manuální nebo šestistupňovou automatickou převodovkou. U vyšších variant výbavy získáte větší a výkonnější 2,5litrový motor s výkonem kolem 192 koní. Na rozdíl od základního motoru je k dispozici pouze s automatickou převodovkou. Pohon předních kol je standardní, ale můžete se také rozhodnout pro modely AWD.

Datum a cena vydání Mazda CX-4 2021

Očekávalo se, že Mazda CX-4 2021 bude k dispozici do konce roku 2021. Pokud jde o cenu, základní verze začínaly na 440 000 Kč. Nejdražší modely stály kolem 530 000 Kč.

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím žádné hodnocení. Buďte první, kdo ohodnotí.