Mazda CX-50 2022: specifikace, cena, datum vydání

Chystá se zbrusu nová Mazda CX-50 2022, která bude nahrazovat stávající model Mazda CX-5. Pokud jste to nevěděli, CX-5 je nejoblíbenější a nejspolehlivější SUV na trhu. První generace byla představena na konci roku 2012 a potrvá do roku 2017, kdy výrobce představí druhou generaci.

Celkově obě generace zatím překonaly mnoho prodejních rekordů. Zajímavé je, že japonská společnost potvrdila, že nová generace bude používat stejnou platformu jako minulá generace Mazdy6. Díky tomu bude nový CX-50 vhodný pro umístění výraznějších motorů a otevřených dveří pro hybridy.

Vykreslování Mazda CX-50 2022

Zcela nová Mazda CX-50 z roku 2022 by měla být i nadále moderními a spolehlivými SUV jako CX-5. Stejně jako CX-30, který nahradil CX-3, bude nový CX-50 nést stejný designový jazyk Kodo. Obecně jde o jedno z nejlépe vypadajících a nejostřejších SUV ve střední třídě. Jak již bylo zmíněno dříve, japonská společnost potvrdila, že nejnovější CX bude používat stejnou platformu jako Mazda6.

Podle některých raných zpráv, jako CX-5, bude CX-50 k dispozici s mnoha balíčky. Carbon Edition je nejoblíbenější a dělá tento model ještě rozkošnějším. Tento výlisek je vybaven černou maskou chladiče, 19palcovými koly z černé slitiny a exteriérem v barvě Polymetal Grey. Obecně se nemůžeme dočkat, až uvidíme tento model v oblíbené barvě Soul Red Crystal.

✓ Můžete také zkontrolovat:

Interiér se stává moderním

Interiér Mazdy CX-50 2022 bude modernější než její sourozenec. Rozložení však pravděpodobně zůstane stejné a očekává se velmi slušná kabina pro pět cestujících. Aktuální CX-5 je dobře vybaven a přichází s 10,25palcovým dotykovým displejem, Apple CarPlay, Android Auto, látkovými potahy a koženým volantem. Více luxusu najdete také ve výbavě Touring Preferred SV.

Tento model má vše, co potřebujete, počínaje elektrickým střešním oknem, větší obrazovkou, špičkovým zvukovým systémem Bose a mnoha dalšími. K dispozici by měla být také karbonová edice, která by měla nabídnout sportovnější interiér s mnoha černými akcenty.

Pověsti o pohonné jednotce Mazda CX-50 2022

Podle prvních informací bude mít zcela nová Mazda CX-50 v roce 2022 stejné základy jako nejnovější Mazda6. Díky těmto informacím můžeme v zásadě předpokládat, že CX-50 bude nabízen se čtyřmi nebo šesti válci a minimálně jedním hybridním systémem. Základní model bude s největší pravděpodobností používat 2,5litrový zážehový čtyřválec SkyActiv-G s výkonem 184 koní. Dalšími kandidáty jsou 2,2litrový čtyřválcový přeplňovaný vznětový motor SkyActiv-D s výkonem až 223 koní a 3,3litrový vznětový šestiválec.

Také vrcholem nabídky bude pravděpodobně řadový šestiválec SkyActiv-X o objemu 3,0 litru poháněný lehkým hybridním systémem. Podle některých raných zpráv by tato jednotka měla společně produkovat nejméně 250 koní. Na rozdíl od prvních dvou však bude hybrid mnohem efektivnější.

Datum a cena vydání Mazdy CX-50 2022

Nová Mazda CX-50 2022 se blíží a můžeme očekávat, že mnoho vylepšení oproti modelu CX-5V. Podle zpráv by zavedení nového modelu mohlo začít někdy v roce 2021, zatímco prodeje by mohly začít brzy poté. Protože tento model ještě nebyl ukázán, nemůžeme zkoumat, kolik to bude stát.

Zprávy o autech k vidění

Novinky, názory a přehled

Auto Březík Servis